wesulle wesulle komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Kniha o všem a vlastně o ničem.

05.02.2017 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Všeříkající dílo. Zamilovala jsem se do pana Gatsbyho, až na to jeho "kamaráde". Také si nemyslím, že by se něco na společnosti od té doby změnilo. Hluboké.

05.02.2017 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ač jsem prvnímu dílu dalá "pouhé" čtyři hvězdy, zde jsem musela hvězd dát pět. Takhle královsky jsem se už hodně dlouho nepobavila. Kniha mě dokonce i několikrát rozplakala smíchy. Myslím, že to bylo způsobeno také tím, že kniha měla méně stránek než ta přechozí, kde mě styl psaní začal ke konci nudit. P.S.: Miluju paní Tichou!

05.02.2017 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno během jednoho dne a dočteno s otevřenou pusou! Nemyslím, že by konec byl špatný. Ba naopak, přesně to tam zapadlo a lépe to skončit nemohlo. Tohle nemělo být romantické dílo o zamilované šestnáctce. Mělo nám to alespoň trochu přiblížit dobu, ve které byli všichni vděční za jakýkoli projev lidskosti a porozumění. Opavdu hluboký příběh, který se mi vryl pod kůži.

23.01.2017 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Asi budu jedna z těch zvláštních, ale stojím si za tím, že v tomto případě je film lepší než kniha! Dost mě nudila a příběh byl vcelku o ničem.

21.01.2017 1 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Hodně dobrá kniha, ale asi jsem čekala jinou zápletku. Nicméně vynikající.

19.01.2017 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Krásná YA kniha o cestování časem. Celou sérii jsem přečetla jedním dechem během asi 3 dní.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha měla dobrý spád a četla se rychle. Jen jsem se v závěru trošku ztrácela v autorově fantazii.

15.01.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Wow, tak tohle mě dostalo! Přečteno s jedním dechem a nevěřícným výrazem. Občas mě nudily ty akademické pasáže, ale co. Kniha jako celek je vynikající a rozhodně se k ní vrátím znova!

Vévodkyně a kuchařka Vévodkyně a kuchařka Ladislav Fuks

Vcelku težká kniha - bráno podle délky mého čtení. Očekávala jsem něco jiného. Jednoznačně Fuksovo životní dílo, na které asi ještě nejsem zralá.

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Nejlepší knížka o kočkách ever. Sama mám dvě a v mnohých ilustracích jsem ty naše zmeťoury poznala. Možná byla "napsaná" podle nich.

Přítelkyně osamělých srdcí Přítelkyně osamělých srdcí Nathanael West

Krátký příběh, který je jak stvořený pro doporučenou četbu ze střední školy.

08.01.2017 3 z 5

Příběh pěkný. Mám ráda Jonasovy hrdiny. Jen se mi to zdálo jako přes kopírák.

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Nevšední kniha plná roztomilých nesmyslů. Dobrá na rozvíjení fantazie.

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Velmi působivá kniha. Děj ke konci velmi předvídatelný, ale bylo užasné pozorovat celkový vývoj. Jodi je expertka na problematická a psychologická témata. Jedna z mých oblíbených autorek.

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Jeden z mých oblíbených dílů s neotřelou zápletkou. Jako ostatně všechny knihy od Agathy.

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Mnou velmi očekávaná kniha a závěr mé oblíbené série. Místy možná moc roztáhlá. Dala by se zkrátit na méně stránek a některé scény byly přitažené za vlasy. I tak se mi kniha velmi líbila.

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Další skvělá kniha od Dorna. Napínavé, neotřelé a čtivé.