werick werick komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvěle napsané, čtivé..ale smutný příběh

31.12.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Pejsek a kočička, klasika, kterou každé dítě miluje. Moc fajn čtení se vzpomínkou na dětství.

09.06.2022 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Moje první přečtená knížka, tak moc se mi líbila, že ve mě probudila lásku ke čtení. Krásná vzpomínka na bezstarostné dětství :-)

19.07.2022 5 z 5

Pěkně zpracovaná knížka, pro mě přínosná, protože jsem o událostech v Životicích nikdy neslyšela. Přidané fotografie jsem ocenila, více jsem se dokázala vžít do děje každé rodiny.

11.07.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, zajímavé, pojaté jako rozhovor, rozdělené do několika kapitol. I když hodně případů se stále v podobných knihách a serialech opakuje, tak kniha přinese spoustu nových informací

22.04.2024 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Moje druhá kniha od spisovatelky a opět nezklamala. Skvěle napsaná, čtivá. Už se těším na další :-)

21.02.2023 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Tuhle knížku prostě miluju jako malá jsem postupně dostávala každý díl jako dárek, a vždy se velmi těšila na další narozeniny a Vánoce .. určitě to byla moje nej knížka mého dětství

22.01.2022 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Na knížku jsem narazila jen díky čtenářské výzvě a i když příběh je smutný a pro mne nepochopitelný, tak za mě skvělá knížka. Určitě si přečtu další knížky od autorky

27.02.2023 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Milé povídky o kočičkách a lidech, také jednu doma mám, tak pro mě krásné čtení

06.01.2024 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Má první kniha od autorky a musím říct, že pro mne zvláštní styl. Jsem zvyklá číst o těžkých osudech lidí, ale v tomhle případě jsem vlastně nenašla jediné pozitivum v celém příběhu. Historie jedné rodiny, kde z každého pohledu člena rodiny je jen smutek a trápení. V první části jsem si říkala, proč je maminka na Tea tak chladná, co se jí stalo? ....a musím říct, že její životní příběh mne překvapil ze všech nejvíc

09.04.2023 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásné, úsměvné čtení...četla jsem ji naposledy snad jako devítiletá holka, a po těch letech opět nezklamala. Vše krásně detailně popsané, že si to i čtenář bez fantazie barvitě představí

30.12.2022 5 z 5

Lidské osudy jsou vždy pro mne velmi čtivé, ani tato kniha nezklamala. Smutný příběh s dobrým koncem, kniha psaná tak, že sem se dokázala vcítit do Lindina příběhu.

22.02.2022 5 z 5

Život na houpačce Život na houpačce Martina Kulhánková

Knížka se mi nečetla moc dobře, těch příběhů je tolik. Nejsou to vymyšlené příběhy, jsou to opravdové životy lidí, kteří každý den bojují .. Pro mne nepředstavitelné, jsem moc ráda, že jsem na knihu narazila a po přečtení si uvědomila, co HPO obnáší. Můj obdiv patří autorce a všem kteří se o své příběhy podělili

30.01.2024 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Přečteno jen kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že jsem tomu vůbec nepřišla na chuť. Nic vtipného jsem v knize neobjevila, ale musím uznat, že autor má obrovskou fantazii

03.08.2023 2 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Kdyby, kdyby...těžko říct, který příběh je lepší a který horší.. každopádně, co se má stát se stane a některé věci se prostě ovlivnit nedají. Příběh byl poutavý i když trochu depresivní.

09.06.2023 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Zajímavá kniha, která se mi opravdu líbila...četla jsem ji do čtenářské výzvy, jinak bych se k ní asi nedostala. Zajímavý děj a hlavně ze života...všichni jsme svým způsobem pro jiné divní :-) Od autorky je to moje první knížka a určitě ne poslední, její styl psaní se mi opravdu líbí

22.07.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Pro mě celkem drsný a šokující příběh, v průběhu čtení mi občas nedocházelo, že se je jedná o dítě 12 - 13let, nedovedu si představit, že bych v tom věku nechala své dítě toulat se po nocích. Je hrozné kam až ta závislost lidi dovede. V tomhle věku mají být děti ještě děti, a ne se prodávat prostitucí. Je to velmi smutný příběh, nečetlo se mi to dobře. Každopádně mi to otevřelo oči a trochu posunulo mé vnímání ohledně závislých na drogách.

04.10.2021 5 z 5

Samoživitelka Samoživitelka Karla Kubíková

Čtivý příběh, kde hlavní postavu životem provází zloba a ublížení, které se bohužel odráží na výchově malé dcerky. Postava Sylvi mi sympatická nebyla, z mého pohledu je nepochopitelné, aby se matka takhle chovala k malému dítěti. Závěr knihy velmi překvapí

02.03.2024 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Pěkné čtení, i když je příběh pro mne ze smutného prostředí opuštěných hor na slepičí farmě, je to moc pěkné čtení. Autorka popsala život na farmě a okolí tak barvitě, že se čtenář ponoří do života na farmě.

31.12.2023 5 z 5

Kyselé bonbony Kyselé bonbony Kealan Patrick Burke

Dobře naspaná, čtivá jednohubka, která má nepředvídatelný děj

18.09.2023 5 z 5