wena wena komentáře u knih

Morituri Te Salutant Morituri Te Salutant Pavel Obluk

Pro každého to asi nebude. Já mám rád takové smyšlené řežby. Určitě by to byl krasný béčkový snímek. Od začátku bylo jasné s kým se Terminus utká. Ten konec trochu chaotický až zbytečně jednoduchý.

18.07.2019 3 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 1., Družiníci Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 1., Družiníci Adam Andres (p)

Příběh který na konci krásně spline do dalšího začátku. Za každým družníkem je krásný někdy tragický osud.

30.05.2019 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Jasně mohlo by se to natočit jako nízkonákladový film kde by do hlavní role byl obsazen Chuck Norris nebo Steve Segal . Jako kniha mě bavila. Nebudu přemýšlet jestli je to reálné nebo ne prostě ten příběh má akci a přímočarost kde čtenáře udrží v napětí do konce i když je už na začátku jasné kdo přežije jen se neví jak.

12.05.2019 4 z 5

2x čaroděj v akci 2x čaroděj v akci Jana Rečková

No nevím první Monolit nic moc, moc jsem to nepobral , druhý čaroděj už byl lepší i když hodně nudný ale kdyby dostala více prostoru jedná z jeho ujetých sester možná by to dostalo šmrnc.

27.04.2019 3 z 5

Bestseller Bestseller Svatopluk Doseděl

Kniha je dost drsně napsaná hlavně v části mezi hra autor pustil svojí brutalitě uzdu na volno. Konec jsem četl jedním dechem a poučení na konec bacha na kopie .

15.04.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Hlavní hrdinka pomalu otevírá 13 komnatu její rodiny. Čte se rychle a plynule. Jen něco už mě přišlo přitažené za vlasy viz. podlaha v domečku.

06.04.2019 4 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Příběh který se odehrává na armádním letišti je mi blízký z důvodu plnění povinností pro svou zemi. Kapitán Exner zase vše s bravurou vyřeší i když se tentokrát i ušpiní a bude muset polikat armádní stravu.

31.03.2019 4 z 5

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

Kanun na mě působí jako takový až absurdní mechanismus kde nelze přežít se ctí.
Plodit potomky s vědomím aby krevní mstu měl kdo vykonat to chce odvahu.
Celkově na mě kniha ze začátku hodně zapůsobila ke konci se jen čeká až to nastane a čtenář se dozví další zákony Kanunu.

28.03.2019 3 z 5

Mise, která musela selhat Mise, která musela selhat Shigor Birdman (p)

Nowakovi piráti a jejich příběh jak zachránit pár souřadnic. Příběh se čte rychle bez zbytečných odboček samá akce. Konec bych nazval jak člověk nad chlupáčem vyzrál.

25.03.2019 4 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Bláznivý příběh kde jsem se i od srdce zasmál. Čte se rychle a všechno do sebe nakonec zapadne. Vtipné jména postav mě nejvíce pobavila. Jen někdy toho odbočování a vysvětlovaní byli na škodu.

20.03.2019 4 z 5

Trable anglického šlechtice v Čechách Trable anglického šlechtice v Čechách Václav Erben

Po přečtení knihy jsem zjistil že moje sousedka je paní Mrštíková. Kniha se čte rychle a příběh ubíhá až k rozuzlení. Trochu fádní konec ale takový je prostě kapitán Exner.

14.03.2019 4 z 5

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Bojové scény se mě četli velice plynule a rychle. Byli tam však pasáže kde to drhlo. Ten konec kde místo pomsty je porozumění a odpuštění je dost divný čekal bych trochu Pelíškovský hněv a masakr.

08.03.2019 3 z 5

Muž a pes Muž a pes Marie Magdalena Kadlecová

Příběh přírodovědce badatele a jeho věrného psa. Nemám ponětí jestli takto pes uvažuje ale člověk určitě. César se může přetrhnout aby vyhověl všemu co po něm páníček chce dokonce mu zachrání život a Rejžek ho na sklonku psího života nechá umírat slepého s čenichem v jeho brašně.

23.02.2019 3 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Až neuvěřitelné příběhy party co s báglama prošli Island, Peru, Nepal i Korsiku. Poučení co jsi pamatuji je ,, Chceš-li se v noci vyspat , je třeba večer předtím sníst psy v okolí ". Opravdu se člověk pobaví a v koutku duše by chtěl kráčet s nimi.

29.01.2019 5 z 5

Dobře utajené housle Dobře utajené housle Miroslav Horníček

Po předčtení této knihy mám pocit , že moje žena také musí na něco hrát. Humorně podané životní příběhy Miroslava Horníčka. Jako kdyby jsem občas při čtení slyšel jeho hlas.

24.01.2019 3 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Chvílemi mě to přišlo úsměvné posléze stále přirovnání až nudné. Četlo se to svižně , na co si vzpomenu když si vybavím tuto knihu bude rodina Čuřínova.

15.01.2019 3 z 5

Musíš mě zabít Musíš mě zabít Eva Kačírková

Kniha někdy zbytečně odbočuje a moc rozvádí příběh a tím ztrácí napětí.
Jinak konec je takový méně rafinovaný ale i tak jsem čekal košatější rozuzlení.

08.01.2019 3 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Nemám buňky na básně tak hodnocení tomu bude asi odpovídat. Četl jsem pomalu a dvakrát a stejně se mě to moc nelíbilo. Chtěl bych se nad tím dílem rozplývat jak ostatní ale nejde to !

19.03.2018 2 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Bezpráví , beznaděj ale i chamtivost po majetku cizích taková byla temná doba inkvizice. Jak se někdo dostal do spárů inkvizitora už si kat posílal pro dřevo na hranici.
Kniha poutavě popisuje řádění inkvizitora Bobliga v okolí Šumperku. Kde i kněží mu nebyl překážkou. Přihlížení mocných jen podtrhuje těžkou dobu kde byl jen zmar a nemožnost odvolání kamkoliv.
Po přečtení knihy se chci podívat na ty Petrovi kameny už jen pro to co na nich tak mocného Boblig viděl , leč půjdu pěšky kozla ani vidle nemíním kupovat .

17.03.2018 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

S knihou jsem se ze začátku pral a nutil jsem se do čtení. Spoustu rozepsaných přirovnání mě pak i začalo bavit. Co si budu pamatovat až si jednou vzpomenu na tuto knihu : nesmrtelný Alobar , spousty sexu alá kamasutra a červená řepa !

12.02.2018 3 z 5