wena wena komentáře u knih

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Doktor Antekirt mě bavil ne jeden večer. Příběh o zradě a promyšlené pomstě v podání J. Verna nezklamal.

16.01.2018 4 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Klapzubáci každýmu nasolej triko a ze všech nesnází ač kopálisté vybruslí.
Pohodové nenáročné čtení.

31.01.2017 4 z 5

Anna z Kunštátu Anna z Kunštátu Josef Svátek

Taková ta pohádka kde mladá žena si prosadí co chce a ještě při tom zachrání svého otce a krále. Z počátku mi trvalo než jsem se začetl moc tomu nepomáhal ten staročeský jazyk kterým je kniha psána.

21.01.2017 4 z 5

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

V dnešní době jsou propagandastické hlášky typu Sovětský člověk docela k smíchu.
Hlavní děj nabere obrátky už na začátku když je pilot v nemocnici napětí opadá a vrací se až na konci při bojích ve vzduchu.
Vše dobře končí jak v pohádce.

03.01.2017 4 z 5

Jablonné v Podještědí - pohledy do minulosti Jablonné v Podještědí - pohledy do minulosti kolektiv autorů

Kniha netvoří dějiny souvisle ale to hlavní v ní je . Spousta dobových fotografií podtrhne historickou atmosféru knihy. Přečteno v rámci nabírání vědomostí o svém rodném městě.

20.12.2016 3 z 5

Dva údery pod pás Dva údery pod pás František Fajtl

Že komunismus nebyl dobrý a přívětivý už víme dávno. To co zažíval hlavní hrdina na Mírově je na pováženou a jen proto že přežil a nepadl v druhé světové válce.
Druhá část knihy právě z Mírova je ta záživnější až děsivá.
Utkvěl mě citát z knihy přirovnání minulého režimu.
Co slovo , to lež , co slib , to podraz , co čin , to násilí .

07.11.2016 4 z 5

Hrdina století - Příběh beznohého válečného stíhače RAF Douglase Badera Hrdina století - Příběh beznohého válečného stíhače RAF Douglase Badera František Fajtl

Tak asi člověk tohoto typu musí být statečný a chtít ze sebe něco obětovat pro druhé.
Příběh proplouvá až moc hladce ani se mě nechtělo věřit jaký byl přístup k důstojnickým zajatcům a to ještě na sklonku války.

06.11.2016 4 z 5

Jabloňová stezka Jabloňová stezka Fráňa Velkoborský

Až moc klidný příběh Jana Jadérka. Určitě ušlechtilý to člověk který obětoval svůj život pro jadérka jabloní a pomoc druhým kteří mu to vše spláceli úctou a pomocí. Ze začátku trochu nudné čtení.

11.10.2016 1 z 5