wena wena komentáře u knih

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Za mě o dost lepší než první Nadace. Tady mě to vtáhlo do děje kde byla i akce a plynule se četla. Jsem zvědavý na další díl.

21.03.2024 4 z 5

Řeka bohů Řeka bohů Ian McDonald

Hodně postav s nezapamatovatelnými jmény, celkově děj zakomponovaný do Indie s těžkými slovy byl pro mě překážkou se pořádně začíst. Když už se to trochu podařilo zase se to nějak zlomilo a přestával jsem mít o knihu zájem. Nevzdávat se je moje krédo a tak jsem to dočetl , knihu zařadil do knihovny ke které se asi už nikdy nevrátím.

03.03.2024 2 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

No jsem poslední nebo co? Příběh jednorožky který je docela jednoduchý jeden mág a držkatá paní , pric (král) Lír a prokletý Moran. Nejvíce mě ale pobavila až na konci Zuzu a příšera živící se malými dětmi.

07.02.2024 3 z 5

Levá ruka tmy Levá ruka tmy Ursula K. Le Guin

Led, sníh a všude přítomná zima. Docela trvalo než jsem se začetl ale od určité části už to jelo svižně. Jenže začátek a konec v mých očích zklamání.

28.01.2024 3 z 5

Letní strom Letní strom Guy Gavriel Kay

Ze začátku jsem měl problém se začíst ale jak plynul příběh už mě to chytlo a mělo to spád.

21.01.2024 4 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Pro Sheldnův odkaz intrikami, lži a politickým kupčenim. Nemohl jsem se nějako začíst každá kapitola jiné postavy akce skoro nula. Plus pro knihu je to že jak je její první vydání daleko ještě před mím narozením je to jak kdyby to napsal v dnešní době.

01.01.2024 2 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Za mě lepší než kniha první. Čtivé pokračování Kvotova příběhu.

23.12.2023 5 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Po přečtení prvních stránek jsem se divil proč tak kladně hodnoceno. Jak přišel do krčmy Kronikář už to se to čte samo a příběh se začíná naplňovat , rychle další díl.....

05.12.2023 4 z 5

Petr Rada: nezkrotný bouřlivák Petr Rada: nezkrotný bouřlivák Roman Smutný

Knižní rozhovor s trenérským bouřlivákem který to od nošení piva dotáhl až do fotbalové reprezentace nejdříve v kopačkách posléze jako trenér. Čte se to samo, místy zábavné a místy až moc Dušínské . Určitě jedna z lepších fotbalových knih.

28.11.2023 4 z 5

Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Guenther Steiner

Kniha psaná jako deník se čte sama. Kdo viděl seriál Touha po vítězství ví co má čekat. Guenther je prostě šoumen.

15.11.2023 5 z 5

Za medvědem na Kamčatku Za medvědem na Kamčatku Anatolij Alexandrovič Sevasťjanov

Nebojácný hoch a medvědi kam se podíváš. Celkem čtivé chvílemi jsem se nechal vtáhnout do krás Kamčatky.

07.11.2023 3 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Na mě moc jednoduchý konec až s pohádkovou svatbou, jinak pohodové čtení.

09.04.2023 4 z 5

Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra Štěpán Filípek

Dobře sepsaný příběh dosavadní kariéry trenéra dá se říct že doposud jde všechno dobře jak má.

09.04.2023 4 z 5

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Jelikož mám Lemberk kousek od baráku tak se mě to četlo o to lépe . Místa kde se příběh odehrává znám a tak mě to připadalo jako bych tam opravdu s Oldřichem byl.

19.09.2021 4 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Seznámení s Oldřichem s Chlumu a jeho úřadem pro krále Přemysla. Četlo se mě to o to lépe že příběh se odehrává kousek od mého místa bydliště.

12.05.2021 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Hadí dech v rukou Uthreda opět v akci. Chytlavé čtení , tentokrát mě hlavní hrdina už nepřipadá tak rozpolcený a arogantně nabubřelý.

28.10.2020 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Hodně čtivé , pěkně popsané bojové vřavy. Sice pár historických odchylek ale já jsem s knihou spokojen a už se těším na dalším dobrodružství s Uhtredem.

13.10.2020 5 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Že začátku čtenář nějak sbírá indicie ale kolikrát tam je pěkný zvrat. Napínavé místy drastické a nakonec i vyřešené. Jen mě překvapilo že tato kniha je psána jakoby před Obětí bez tváře.

16.04.2020 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Dokonalá pomsta plánovaná od dětství odhalena Fabiánem Riskem. Napínavý příběh ze severu se čte jedním dechem právě díky končícím kapitolám co nutí čtenáře začít další a další až je tu konec .

02.12.2019 5 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 2., Cesty Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 2., Cesty Adam Andres (p)

Další pokračování dobrodružství družiníků krále Gudleifra. Poutavé čtení jen ty jména ale i tak se těším až otevřu další pokračování.

14.10.2019 4 z 5