Dva údery pod pás

Dva údery pod pás https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26064/dva-udery-pod-pas-26064.jpg 4 50 13

Vzpomínky bývalého západního letce se soustřeďují na osudy bojových přátel a spoluvězňů v táboře nucených prací v Mírově na počátku 50. let.

Winster
04.02.2024 5 z 5

Velmi krasne cteni. Odporna odplata pro vsechny letce a neodpustitelna krivda. Dekujeme panu F.F za priblizeni toho jske veci se konkretne nasim letcum provadeli.

Svatoboj
15.03.2023 5 z 5

Na to lze říct jenom: smrt komunismu (a komunistům)..

Katka2382
05.12.2022 5 z 5

Člověku se až otvírá kudla v kapse když to čte.A jako tečka za vším tím utpením se jejich mučitelé měli i po revoluci mnohem lépe než samotní letci-hrdinové.
Vůbec to celé vnímam jako obrovský dluh české populace vůči všem západním bojovníkům za svobodu.

Jen jestě jedna zajímavost,v naší městské knihovně maji tuto knihu v dětském oddělení.Netuším proč,ale alespoň je pořád jako nová.

jan.para
12.12.2021 5 z 5

Dva údery pod pás, aneb jak se soudruzi "odměnili" hrdinům.

tomvall
21.11.2017 5 z 5

Obsahem silná kniha, formou poněkud slabší, ale zase autentická. Z úcty k autorovi, plný počet.

wena
07.11.2016 4 z 5

Že komunismus nebyl dobrý a přívětivý už víme dávno. To co zažíval hlavní hrdina na Mírově je na pováženou a jen proto že přežil a nepadl v druhé světové válce.
Druhá část knihy právě z Mírova je ta záživnější až děsivá.
Utkvěl mě citát z knihy přirovnání minulého režimu.
Co slovo , to lež , co slib , to podraz , co čin , to násilí .

romikp
02.12.2015 4 z 5

Popis počátku války je popsán stroze (zde doporučuji Boje a návraty), za to pobyt na Mírově, a "odměny" režimu, jsou popsány barvitě - více než hořké čtení :(
Nejde jinak, než smeknout nad touto ikonou naší vojenské historie.

Kniha je znatelným podkladem pro Svěrákův Tmavomodrý svět.

deiwi
03.05.2015 3 z 5

Opět menší zklamání, pan generál vypráví na můj vkus až příliš obecně. Paradoxně se mi nejvíce líbila část z komunistického lágru, kterou Fajtl podává velice sugestivně.

SalomeH
29.04.2015 5 z 5

Už dlouho mě žádná knížka nezasáhla jako tahle.

Aequis
26.05.2014 5 z 5

Knížka mě dost šokovala. obdivuju Františka Fajtla - a všechny ostatní - že o tom, co prožili dokážou mluvit s takovým nadhledem. Nechápu, jak mohli komunisti TOHLE udělat lidem, kteří bojovali za naši zemi.

Donatello
07.03.2013 5 z 5

Při čtení dostávám nepopsatelný vztek na ty d***y rudý, takovýhle chování k hrdinům, doufám že všichni ( ty rudý ) zemřeli v bolestech!

fan_tomas
21.01.2013 4 z 5

Opravdu povedení kniha. Musím souhlasit s kolegou (komentář pode mnou), že někdy běhá až mráz po zádech co dovedli ty komunistické bestie.
Výstižná píseň od skupina Patria - Nebeští jezdci: http://www.youtube.com/watch?v=BLfz-EwPO1c

bikerbm
31.05.2012 5 z 5

Myslím,že jedna z nejpůsobivějších knih pana Fajtla.Memento,při kterém běhá až mráz po zádech,jak se bývalý komunistický režim choval k opravdovým hrdinům kteří dokázali nasadit svoje životy v boji za svobodu své země.

František Fajtl
česká, 1912 - 2006
1969  92%Sestřelen
1993  86%Dva údery pod pás
2002  91%Generál nebe
1980  86%Vzpomínky na padlé kamarády
1987  89%Boje a návraty

Kniha Dva údery pod pás je v