wena wena komentáře u knih

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Za mě lepší než kniha první. Čtivé pokračování Kvotova příběhu.

23.12.2023 5 z 5

Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Přežít a závodit: Jeden rok šéfa stáje F1 Guenther Steiner

Kniha psaná jako deník se čte sama. Kdo viděl seriál Touha po vítězství ví co má čekat. Guenther je prostě šoumen.

15.11.2023 5 z 5

Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra Štěpán Filípek

Dobře sepsaný příběh dosavadní kariéry trenéra dá se říct že doposud jde všechno dobře jak má.

09.04.2023 4 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Hadí dech v rukou Uthreda opět v akci. Chytlavé čtení , tentokrát mě hlavní hrdina už nepřipadá tak rozpolcený a arogantně nabubřelý.

28.10.2020 5 z 5

Morituri Te Salutant Morituri Te Salutant Pavel Obluk

Pro každého to asi nebude. Já mám rád takové smyšlené řežby. Určitě by to byl krasný béčkový snímek. Od začátku bylo jasné s kým se Terminus utká. Ten konec trochu chaotický až zbytečně jednoduchý.

18.07.2019 3 z 5

Bestseller Bestseller Svatopluk Doseděl

Kniha je dost drsně napsaná hlavně v části mezi hra autor pustil svojí brutalitě uzdu na volno. Konec jsem četl jedním dechem a poučení na konec bacha na kopie .

15.04.2019 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Hlavní hrdinka pomalu otevírá 13 komnatu její rodiny. Čte se rychle a plynule. Jen něco už mě přišlo přitažené za vlasy viz. podlaha v domečku.

06.04.2019 4 z 5

Mise, která musela selhat Mise, která musela selhat Shigor Birdman (p)

Nowakovi piráti a jejich příběh jak zachránit pár souřadnic. Příběh se čte rychle bez zbytečných odboček samá akce. Konec bych nazval jak člověk nad chlupáčem vyzrál.

25.03.2019 4 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Bláznivý příběh kde jsem se i od srdce zasmál. Čte se rychle a všechno do sebe nakonec zapadne. Vtipné jména postav mě nejvíce pobavila. Jen někdy toho odbočování a vysvětlovaní byli na škodu.

20.03.2019 4 z 5

Trable anglického šlechtice v Čechách Trable anglického šlechtice v Čechách Václav Erben

Po přečtení knihy jsem zjistil že moje sousedka je paní Mrštíková. Kniha se čte rychle a příběh ubíhá až k rozuzlení. Trochu fádní konec ale takový je prostě kapitán Exner.

14.03.2019 4 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Až neuvěřitelné příběhy party co s báglama prošli Island, Peru, Nepal i Korsiku. Poučení co jsi pamatuji je ,, Chceš-li se v noci vyspat , je třeba večer předtím sníst psy v okolí ". Opravdu se člověk pobaví a v koutku duše by chtěl kráčet s nimi.

29.01.2019 5 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Chvílemi mě to přišlo úsměvné posléze stále přirovnání až nudné. Četlo se to svižně , na co si vzpomenu když si vybavím tuto knihu bude rodina Čuřínova.

15.01.2019 3 z 5

Anna z Kunštátu Anna z Kunštátu Josef Svátek

Taková ta pohádka kde mladá žena si prosadí co chce a ještě při tom zachrání svého otce a krále. Z počátku mi trvalo než jsem se začetl moc tomu nepomáhal ten staročeský jazyk kterým je kniha psána.

21.01.2017 4 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Za mě o dost lepší než první Nadace. Tady mě to vtáhlo do děje kde byla i akce a plynule se četla. Jsem zvědavý na další díl.

21.03.2024 4 z 5

Řeka bohů Řeka bohů Ian McDonald

Hodně postav s nezapamatovatelnými jmény, celkově děj zakomponovaný do Indie s těžkými slovy byl pro mě překážkou se pořádně začíst. Když už se to trochu podařilo zase se to nějak zlomilo a přestával jsem mít o knihu zájem. Nevzdávat se je moje krédo a tak jsem to dočetl , knihu zařadil do knihovny ke které se asi už nikdy nevrátím.

03.03.2024 2 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

No jsem poslední nebo co? Příběh jednorožky který je docela jednoduchý jeden mág a držkatá paní , pric (král) Lír a prokletý Moran. Nejvíce mě ale pobavila až na konci Zuzu a příšera živící se malými dětmi.

07.02.2024 3 z 5

Levá ruka tmy Levá ruka tmy Ursula K. Le Guin

Led, sníh a všude přítomná zima. Docela trvalo než jsem se začetl ale od určité části už to jelo svižně. Jenže začátek a konec v mých očích zklamání.

28.01.2024 3 z 5

Letní strom Letní strom Guy Gavriel Kay

Ze začátku jsem měl problém se začíst ale jak plynul příběh už mě to chytlo a mělo to spád.

21.01.2024 4 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Po přečtení prvních stránek jsem se divil proč tak kladně hodnoceno. Jak přišel do krčmy Kronikář už to se to čte samo a příběh se začíná naplňovat , rychle další díl.....

05.12.2023 4 z 5

Petr Rada: nezkrotný bouřlivák Petr Rada: nezkrotný bouřlivák Roman Smutný

Knižní rozhovor s trenérským bouřlivákem který to od nošení piva dotáhl až do fotbalové reprezentace nejdříve v kopačkách posléze jako trenér. Čte se to samo, místy zábavné a místy až moc Dušínské . Určitě jedna z lepších fotbalových knih.

28.11.2023 4 z 5