vvikingg vvikingg komentáře u knih

Sibiřská výchova Sibiřská výchova Nicolai Lilin

Urkové vytvořili silné společenství, které jim umožnilo přežít v sovětském režimu, byli pospolití, krajní anarchisté a měli silnou zločineckou tradici. Drsné čtení, v Podněstří se zasekl čas jak v bývalých dobách SSSR, čtení pro silnější nátury-

07.02.2024 5 z 5

Ženský Ženský Charles Bukowski

Přečteno před pár lety vydání 1995 v úvodu knihy stojí,, spoustu dobrých chlapů vyhnaly ženské pod most, teď jsem četl vydání z roku 2013 a tady se v úvodu píše, spousta dobrých chlapů skončila kvůli ženským pod mostem tak jak to s těmi ženami je :-) :-).

06.02.2024

Bukowski: Zaručený tip Bukowski: Zaručený tip Gerald Locklin

Naprosto zbytečná kniha, nic nového se nedovíte, při vyhledávání na Google budete na tom s informacemi mnohem líp.

06.02.2024 2 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Pár pořadů i článků o Černobylu shlédnuto i přečteno, jsem starší ročník a katastrofu velmi dobře pamatuji, tehdejší soudruzi v ČSSR jen mlžili, nemohli zradit sovětské soudruhy, takže prosazení závodu míru a účast našich cyklistů byl jen hazard a soudružská solidarita. Informací v době havarie moc nebylo a cením si tehdejšího prohlášení předsedy české mykologické společnosti M. Smotlachy. Tehdy po havárii rostly houby opravdu všude a v ohromném množství. Smotlacha přiznal veřejně zvýšenou radiaci u hub a před konzumací radil nechat houby máčet ve slané vodě, což dnes vyvolá možná úsměv na tváři ale snaha byla. Češi jak známo si dělají srandu ze všeho a tehdy koloval vtip, jsou jablka z oblasti Černobylu poživatelná ? ano jsou jen ohryzek musíme zakopat 1 metr hluboko do země. Kniha není vůbec špatná , doporučuji.

06.02.2024 5 z 5

Intrikáni v české historii Intrikáni v české historii Pavel Toufar

První setkání s autorem a vůbec nezaujmulo, nezáživné čtení, nudné byly i 3 vybrané postavy

06.02.2024 3 z 5

Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Herbert George Wells

po delší době přečteno znovu , klasika se neomrzí v první části knihy 13 povídek potom následuje Válka světů i ilustrace ke knize jsou skvělé , připomínající dobu, kdy byla kniha sepsána.

06.02.2024 4 z 5

Recepty nejen pro rybáře - nové Recepty nejen pro rybáře - nové Pavel Polena

Tisíckrát opsané recepty z tehdejšího časopisu Rybářství, nízká úroveň receptů a nevím co má autor ve zvyku skoro všude přidává k rybím pokrmům strouhaný sýr .

04.02.2024 2 z 5

Terezín Terezín Otakar Votoček

Jen v prvním roce bylo při stavbě pevnosti spotřebováno 23 milonů cihel šancovek, na stavbě se podíleli cihláři z Chorvatska, kteří uměli cihly šancovky vyrábět. Ve své době to byla pevnost mocná, ale ve válečných událostech své doby se uplatnila jen pasivně , nepřítel ji prostě obešel , nebo se jí vyhnul. V roce 1888 Terezín přišel o pevnostní statut. Kniha je stará přes 40 let , ale má co nabídnout, kvalitní historická data a fotografie z 80 let minulého století tehdejšího města Terezín.

03.02.2024 5 z 5

Domácí konzervování ovoce a zeleniny Domácí konzervování ovoce a zeleniny Libuše Vlachová

Dnes v době internetu, kdy jakýkoliv způsob konzervace můžeme najít během pár minut na Internetu, řekne někdo, že kniha nemá cenu, zabírá místo. My jsme u nás doma zatíženi na knihy a šustot papíru. Stará dobrá klasika, která se v knihovně neztratí.

03.02.2024 5 z 5

Z lesa i ze zahrady od jara do zimy Z lesa i ze zahrady od jara do zimy Dagmar Lánská

Autorka ve své době psala skvělé kuchařky jedna z nejlepších je kuchařka Plané rostliny v kuchyni

03.02.2024 4 z 5

Teplé předkrmy a moučníky Teplé předkrmy a moučníky Antonín Kobylák

Recepty, hlavně z francouzské kuchyně je stavební kámen celé kuchařky, recepty které jsou aktuální i po 50 letech co kuchařka poprvé vyšla, doporučuji.

Kuchařka starého mládence Kuchařka starého mládence Alexej Gsöllhofer

Tahle kuchařka je klasika, jednoduché recepty , většinou z masa , ryb, které si můžeme užít jak doma nebo na chatě a ještě překvapit kamarády, skvělé jsou i ilustrace od V. Renčína

Pivní kuchařka Pivní kuchařka Marie Formáčková

Jedna z velmi kvalitních kuchařek , předkrmy a chuťovky na pivu, pivní polévky, maso drůbež, ryby na pivu, slané pečivo k pivu a na závěr si můžeme nějaké pivo vyrobit,, třeba zázvorové.

02.02.2024 5 z 5

Les nemlčí: Jak spolu houby, rostliny a zvířata komunikují Les nemlčí: Jak spolu houby, rostliny a zvířata komunikují Madlen Ziege

Velmi slabé tady šáhlo nakladatelství vedle...

02.02.2024 3 z 5

Mafie po česku, aneb, Jeden den Bohuslava Panenky Mafie po česku, aneb, Jeden den Bohuslava Panenky Zdena Frýbová

V devadesátkách byla Frýbová pomalu povinná četba, časem tenhle druh literatury ztrácí na aktuálnosti. Jsem po pár letech přečetl znovu, ale už to nebylo ono.

Ryby táhnou proti proudu Ryby táhnou proti proudu Jaroslav Čejka

No kniha o rybách moc není jen 3 povídky, je spíše věnována aktivitám otce autora jako sázkaře na dostihách, hraní karet ve vyhlášených pražských putykách atd. tohle se autorovi moc nepovedlo, umí psát rozhodně lépe ..

Norimberský deník Norimberský deník Gustave Mark Gilbert

Po přečtení Norimberského procesu od Rusa A. I. Poltoraka, jsem sáhnul po americkém autorovi, docela mě zklamal. Gilbert vynechal 3 válečné zločince a nevěnuje se zločineckým organizacím. mezi které patřila třeba SS, SD,NSDAP, nic o sebevraždě Göringa. Göring byl mezi Američany oblíbený, časté focení, patologická samolibost, pořád se domníval, že je velikán a musí být hlavní postavou v procesu, Američanům připomínal ganstera z 30 let. Hned na začátku procesu ho Gilbert musel izolovat od ostatních věznů, Göring se musel i samostatně stravovat, aby nevyhrožoval a neovlivňoval ostatní vězně na které vyvíjel morální tlak. No radost Američanům neudělal, po vynesení rozsudku za několik hodin spáchal sebevraždu jedem. Dodnes se spekuluje, od koho obdržel ampulku s jedem. Knihy se čte dobře, o některých věcech se ale mohl Gilbert rozepsát obšírněji.

30.01.2024 4 z 5

Jak jsem potkal ryby Jak jsem potkal ryby Ota Pavel

Poslechnuto jak audio kniha se skvělým a procítěným přednesem Rudolfa Hrušinského, který je také rybář. Asi nejlepší povídka je Bílá míle, kdo nechodí na ryby nepochopí.

30.01.2024 5 z 5

Konec civilisace Konec civilisace Aldous Huxley

Klasika, vyšlo u nás poprvé v roce1970. Zmiňovaná droga soma na které každý v knize ujíždí je známá z indických zápisků Rgvéda z doby starých Árjů. Sómu tvoří halucinogenní rostliny jako prostředník pro styk s bohy, patří sem třeba muchomůrka červená. Heče peče Ford a špás spoj se s dívkou hned naráz, chlapci , dívky v roztoužení , teď dojdete uvolnění, heče peče...

29.01.2024 4 z 5

Islámský stát - Uvnitř armády teroru Islámský stát - Uvnitř armády teroru Hassan Hassan

Islámský stát nikdy žádný stát formálně neuznal, zanikl v roce 2019, i když zbytky jeho bojovníků občas někde udeří viz současná situace na středním východě. Ruská intervence v roce 2017 do Sýrie zachránila Asadův režim za pět minut dvanáct a i oslabila ISIL. O misi Američanů v dané oblasti panují různé názory , někteří odcházející američtí vojáci byli hrdí na vykonanou práci, u jiných panovali smíšené pocity. Irák i celá oblast, kde operoval ISIL se pořád zmítá v etnických, náboženských svárech (rozkol mezi sunnity šiíty, kurdy). Velmi těžké čtení ohledně různých frakcí, jmen vůdců a žádné vysvětlivky vzadu nenajdete, používání internetu nezbytné.

25.01.2024 3 z 5