vvikingg vvikingg komentáře u knih

Holubinky Holubinky Jiří Baier

nejrozsáhlejší atlas , pro toho kdo se zajímá o holubinky hlouběji, skvělá fota i popisy atlas obsahuje popis 150 druhů, vlastním starou knihu Václava Melzera- Holubinky (1945 Nakladatelství Kropáč/ Kucharský)na tehdejší dobu skvělé dílo, které obsahuje 35 druhů ručně kreslených autorem na 56 stránkách druhá kniha o holubinkách vyšla 1984 M.Cvrček , J. E. Erhartovi (nakladatelství Academia) obsahuje 79 popsaných druhů, popisy skvělé i klíč k určování , horší je to s nekvalitními fotogafiemi...

08.03.2021 5 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

jako bývalá mánička si normalizaci dobře pamatuji, kniha zaujala i byla zfilmována

07.03.2021 5 z 5

Procvičte si mozek -- Jak si v každém věku udržet čilou paměť Procvičte si mozek -- Jak si v každém věku udržet čilou paměť kolektiv autorů

Zajímavá kniha,obsahuje i velké množství testů, hlavolamů na osvěžení paměti, logické uvažování, slovní zásoba atd.,,

17.02.2021 4 z 5

Světlo černé svíčky Světlo černé svíčky Wolfgang Held

knihu jsem četl, příběh není špatný v roce 1972 NDR nafilmovala jako seriál, který se uváděl v 70. letech i u nás v televizi, jako mladý kluk pamatuji

12.02.2021 4 z 5

Prohrané války Jurije Běljajeva Prohrané války Jurije Běljajeva Pierre Sautreuil

Výborná kniha seznámení s válkou v Novorusku (Doněck, Luhansk), vzpomínky Juraje na divoká 90.léta, mafianské praktiky v politice, korupce v policii atd.,nakouknutí do ruské mentality obyčejného člověka,,důvěřuj tomu a tomu , protože jsi se s ním tuhle napil. Kniha není nudná dávám 5 hvězdiček

12.02.2021 5 z 5

Hudba, která si neříká KRAUTROCK Hudba, která si neříká KRAUTROCK Petr Ferenc

skvěle napsáno jako starší ročník jsem ocenil pohled na německé kapely Can, Amon Düül, Tangerine Dream, Ashra Tempel, Faust, Guru Guru, Klaus Schulze atd.

Můj generál Můj generál Karlludwig Opitz

skvělé počtení, autor si dělá srandu ze starých, zkostnatělých, pruských důstojníků a generálů, kteří nepochopily druhou světovou válku a vývoj v poválečném Německu

11.02.2021 4 z 5

Hitlerův černý řád Hitlerův černý řád Wolfgang Schneider

kniha není vůbec špatná, data chronologicky seřazená, vojenská nařízení, tajné rozkazy, zprávy o nasazení jednotek, korenspodence, výpovědi velitelů, vojáků, milovníka vojenské historie a literatury faktu zaujme

Dopisy z wehrmachtu Dopisy z wehrmachtu Fanny Chassain-Pichon

Dopisy chronologicky seřazeny což je skvělé.Na začátku války, jsou plné optimismu, víru v rychlé vítězství, dopisy z jara 1945 plné hořkosti a beznaděje, kniha stojí za přečtení

Úder přijde z mlhy Úder přijde z mlhy Karel Vrchovecký

na českého autora. který psal za socialismu , Skorzenyho akce v Ardenách skvěle popsána kniha doplněna i dobovými fotografiemi za mě 5 hvězdiček, komu jsem ji půjčil si rovněž pochvaloval

Spálená země Spálená země Paul Carell

od bitvy pod Moskvou následoval ústup, skvělá kniha jako od autora Operace Barbarossa

11.02.2021 5 z 5

Generál SS Generál SS Sven Hassel (p)

od Hassela jedna z nejlepších

11.02.2021 5 z 5

Tajemství a hříchy rytířů templářského řádu Tajemství a hříchy rytířů templářského řádu Jaroslav Šedivý

Velmi podrobně až detailně zpracováno, mnoho nových informací o tomto tajemném řádu

11.02.2021 4 z 5

Vraždy slavných Vraždy slavných Libor Budinský

velmi dobře se to čte, dvoustránkové kapitoly, dost zajímavých informací

Milostné pletky Nathaniela P. Milostné pletky Nathaniela P. Adelle Waldman

Brak, ktterý jsem odložil po 30 stránkách. to se mi dlouho nestalo..americký bestseller určitě ne

11.02.2021 odpad!