vvikingg vvikingg komentáře u knih

Výroba uzenin, specialit a konserv Výroba uzenin, specialit a konserv Jaroslav Bezděk

poctivé uzenářské receptury z 1. republiky,uzené zboží, trvanlivé salámy,nářezové a ozdobné salámy, huspeniny aspiky,speciality,masové konzervy, saláty

Houby v kuchyních světa Houby v kuchyních světa Jiří Baier

Na rok 1981 výborná houbařská kuchařka, méně známé využití hub recepty ze 30 druhů hub, salát z jidášova ucha z kuchařky děláme doma už 25 let.

Houby v lese a kuchyni Houby v lese a kuchyni Jiří Baier

Skvělá houbařská kuchařka, rozmanitost použitých druhů, pěkné fotografie pokrmů a kresby hub, milovníkům houbových jídel doporučuji za mě plný počet hvězdiček

22.03.2021 5 z 5

Naše houby 2 (kriticky ohrožené druhy) Naše houby 2 (kriticky ohrožené druhy) Albert Pilát

skvělé popisy i kresby pro amatérské i profesionální mykology lahůdka, zobrazeno popsáno 160 druhů hub

Velký pranostikon Velký pranostikon Zdeněk Vašků

tohle posbírat seřadit dalo práci ojedinělá kniha pranostik, lidových moudrostí našich předků, kteří se všímali přírody

18.03.2021 5 z 5

Velký fotoatlas hub z jižních Čech Velký fotoatlas hub z jižních Čech Tomáš Papoušek

pomalu 6 kilový atlas hub z jižních Čech, 1200 kvalitních fotografii, velmi zdařilé dílo, myslím že už vyšlo druhé doplněné vydání

18.03.2021 5 z 5

Klíč k určování našich hub hřibovitých a bedlovitých Klíč k určování našich hub hřibovitých a bedlovitých Albert Pilát

na tehdejší dobu ojedinělé velmi zdařilé dílo, klíč k určování hub velmi dobře zpracován, velké množství černobílých fotografii

Hřibovité houby Evropy Hřibovité houby Evropy Michal Mikšík

Nejrosáhejší monografie hřibovitých hub co u nás vyšla fotkami se podíleli naši mykogové i zahraniční ojedinělé dílo na našem trhu

Škola začínajícího houbaře Škola začínajícího houbaře Dalibor Marounek

rozděleno podle ročních období, stránky označeny i barevně, stručný popis , výstižné charakteristické znaky, kulinářsé využití, vzadu v knize naše nejjedovatější druhy, každý začínající houbař by měl mít ve své knihovně

Slovník lidových názvů hub Slovník lidových názvů hub Svatopluk Šebek

Ojedinělé dílo, kde autor shromáždil lidové názvy hub ze všech krajů na Poděbradsku se třeba hřibu satanu říkalo lidově ,, blivák,, křemenáč na Mladoboleslavsku,,bolševik,, na Ostravsku rúthajtle, Havlíčkobrodsko ,,šlejfíř,,, a další stovky lidových názvů, usměvná knížka jak naši předkové pojmenovávali houby

Naše huby Naše huby Aurel Dermek

Na rok 1967 skvělý atlas, nádherně namalované vyobrazené druhy, v knize je uvedeno 182 druhů.

Houbařův rok Houbařův rok Zdeněk Kluzák

Roztomilá knížečka a povídání o houbách měsíc po měsíci jak rostou, každou kapitolu doplňuje poslední stránka recepty z hub , které momentálně v daný měsíc rostou, pan Kluzák známý mykolog z Českých Budějovic, bohužel je už po smrti ale jeho skvělá knížka je tu pořád

Malý atlas húb Malý atlas húb Aurel Dermek

kvalitní kresby i popisy na rok 1979 jeden z lepších atlasů

18.03.2021 4 z 5

Houbařův průvodce Houbařův průvodce Robert Brinda

Knihu psal houbařský amatér, diletant, nepřesné informace, pověry ztráta času to přečíst celé

18.03.2021 1 z 5

Sbíráme holubinky Sbíráme holubinky Jiří Baier

Kniha o holubinkách navazuje na podobnou od stejných autorů - Sbíráme čirůvky kvalitní foto, popisy recepty doporučuji

Sbíráme čirůvky Sbíráme čirůvky Jiří Baier

Ucelený přehled kolem stovky našich čirůvek, kniha rozdělena na jedlé druhy, nejedlé a jedovaté, doplněno vzadu recepty na využití čirůvek v kuchyni , pěkné fotografie i odborné popisy doporučuji milovníkům lesa

Léčivé houby dříve a nyní Léčivé houby dříve a nyní Marta Semerdžieva

první kniha z roku 1986 o léčivých účincích hub u nás vydaná, paní M. Semerdžiava dokončila knihu sama J. Veselovský umřel v roce 1980, vědecko-populární monografie na tu dobu velmi nadčasová a skvěle zpracovaná

Encyklopedie léčivých hub Encyklopedie léčivých hub Radomír Socha

Nejlepší a dosud nejrozsáhlejší encyklopedie o léčivých účinkách některých hub uvedeny vědecké studie, užití v lidovém léčitelství, využití v kuchyni, velmi kvalitní fotografie špička na trhu pro toho kdo se zajímá o léčivé účinky hub, plný počet hvězdiček

Co víme o houbách Co víme o houbách Jaroslav Klán

skvělá studnice informací pro toho kdo chce o houbách vědět trochu více,, za mě plný počet hvězdiček

17.03.2021 5 z 5

Ottova encyklopedie hub Ottova encyklopedie hub Ladislav Hagara

zdařilé dílo dosud největší atlas co u nás vyšel kromě autora L.Hagary se na kníze fotografiemi podíleli čeští i zahraniční mykologové

08.03.2021 5 z 5