vvikingg vvikingg komentáře u knih

Čínská kuchařka Čínská kuchařka Michael Dobromil Klíma

Nejlepší čínská kuchařka co u nás vyšla , Klíma byl i spoluzakladatelem za komunistů čínské restaurace ve Vodičkově ulici, později emigroval do USA v roce 2011 zemřel jeho webové stránky příznivci stále udržují a jsou v provozu i po jeho smrti

22.09.2021 5 z 5

Řezníci jdou do nebe Řezníci jdou do nebe Radko Pastor

veselé čtení z řeznického prostředí napsáno s humorem, v kanceláři se topilo i v létě, kamna se natírala česnekem, aby zde nebyla cítit slivovice

22.09.2021 4 z 5

Orientální kuchyně Orientální kuchyně Vladimír Šerý

Pár receptů vyzkoušeno , hlavně polévky a zajímavé úpravy jater, ledvinek

22.09.2021 4 z 5

Není hrnec jako hrnec aneb České rodinné vaření Není hrnec jako hrnec aneb České rodinné vaření Vladimír Bernášek

Propagační kuchařka jak vařit v hrncích ACR ( obdoba hrnců Zepter) , v kuchařce nic nového pod sluncem, hezká jsou fota to se knize nedá upřít

20.09.2021 3 z 5

Ošetřování a kuchyňská úprava zvěřiny Ošetřování a kuchyňská úprava zvěřiny Jarmila Rakušanová

klasika starých mysliveckých receptů, kde dnes najdete recepty na úpravu divokých hus , kachen, holubů, sluk atd ?

20.09.2021 4 z 5

Kuchařská encyklopedie Kuchařská encyklopedie kolektiv autorů

Tuhle knihu jsem kdysi koupil v Levných knihách a jsem s ní velmi spokojen na začátku knihy základní údaje o porcování a využití masa, drůbeže , ryb ,následuje slovník od A do Z nejčastěji používaných surovin v kuchyni, slovník kuchyňského náčiní s ilustracemi a následují recepty na 1000 pokrmů z různých koutů světa za mě 100 %

Největší regionální kuchařka Největší regionální kuchařka neznámý - neuveden

vybrané recepty čtenářů z deníku Bohemia a jeho magazínu ,rozděleno na polévky, malá pohoštění, masa, zvěřnu, drůbež a králík, ryby, houby, zelenina, sýry, saláty , moučníky , nápoje. Sebraných receptů je 3333 a některé vskutku originální, máme tuhle kuchařku rádi.

20.09.2021 5 z 5

Myslivecká kuchařka Myslivecká kuchařka kolektiv autorů

Nejlepší myslivecká kuchařka co u nás vyšla

Houby a lesní plody Houby a lesní plody Reinhardt Hess

skvělá kniha , foto na vysoké úrovni, recepty z hub trochu netradiční pro českou kuchyni, využití i jiných plodů, bez černý, borůvky,brusinky, dřínky, trnky, jeřabiny ,,

Domácí zabijačka Domácí zabijačka Ondrej Pelech

stará poctivá klasika, v knize jsou i recepty ze Slovenska z domácích zabíjaček když jsme ještě byli ČSSR,,,

19.09.2021 5 z 5

Ryby a plody moře -Více než 100 nepostradatelných receptů Ryby a plody moře -Více než 100 nepostradatelných receptů neznámý - neuveden

jedna ze skvělých rybích kuchařek, kterých je na trhu málo za mě 100%

18.09.2021 5 z 5

Příručka SAS: první pomoc pro přežití Příručka SAS: první pomoc pro přežití Chris McNab

perfektní kniha, ocení každý milovník woodcraftu ,obyčejný trempík, skaut i víkendový turista.Rady první pomoci v terénu jsou neocenitelné, mnoho názorných ilustrací za mě 100 %.

18.09.2021 5 z 5

52 nedělních obědů 52 nedělních obědů Jan Váňa

skvěle nafocené pokrmy pamatováno na ryby, zvěřinu, drůbež, telecí, hovězí i vepřové maso, vše lze připravit z běžně dostupných surovin na českém trhu , skvělá práce pana Váňa

16.09.2021 5 z 5

Kniha kuchařských zajímavostí 1. Kniha kuchařských zajímavostí 1. Jaroslav Vašák

Psaní panu Vašákovi šlo líp než vaření, vařil u nás v Roudnici nad Labem v mládí v nejmenovaném restaurantu, tahle kniha se mu povedla

Skandinávská kuchyně Skandinávská kuchyně Jindřich Roubíček

tuhle knihu jsem jako rybář velmi ocenil, množství zajímavých receptů z mořských ryb, které lze použít i na sladkovodní ryby z našich vod

Život bez zábran Život bez zábran Allan Hall

vyloženě články z bulváru , který se o celebritách objevují každý rok v bulvárních plátkách ztráta času to číst po prolistování ihned odloženo

14.06.2021 odpad!

Tajuplnosti, mámidla a kejkle Tajuplnosti, mámidla a kejkle Radovan Krátký

Knihu jsem našel v knihobudce a zaujaly mě středověké rytiny, knížka v žádném případě není pro čtenáře od 12 let. kniha je z roku 1964, křesťanská církev je zde popsána jako zločinecká organizace proti které je Mafie a Cosa Nostra ,, klubem gentlmanů,..hned na začátku se dovíme jak roku 415 v Alexandrii krvelační mnichové odvlékli Hypatii ( novoplatonská filosofka a matematička) do křesťanského chrámu a tam palicí ubita a zbožní mniši tělo roztrhali na kusy, maso seškrábali z kostí a ve jménu panny Marie naházeli do ohně,. Takových pikantostí je v knize více nesmí chybět zmínka o upalovaní čarodějnic, ale i zvířat, podvody s prodáváním odpustků a svatých relikvii, různých amuletů atd. V závěru knihy je zmínka i o knězi Toufarovi a zázraku v Čihošti v roce 1949 jak důmyslně připevnil křížek dráty a gumičkami a při kázání vychyloval křížek k západu a balamutil věřící , že bůh nesnáší socialismus a máme věřit západu byl natočen i propagandistický film v roce 1950 Běda tomu skrze něhož přichází pohoršení,,, dnes víme doopravdy jak to bylo.

04.05.2021 4 z 5

Americké gestapo Americké gestapo Vladislav Nikolajevič Minajev

knihu musíme brát s nadhledem vyšla v roce 1952 , expanzní politika buržoustů z Wall Street a jejich složky k potlačení dělnického hnutí, autor třeba přirovnává zakladadatele FBI E. Hoovera k šéfovi SS H. Himmlerovi , pro milovníky historie a literatury faktu zajímavé čtení....

04.05.2021 4 z 5

Nedělní oběd: s rodinou i přáteli Nedělní oběd: s rodinou i přáteli Gordon Ramsay

Kuchařka pro nás Čechy o ničem , šílené kombinace salát z holubím masem, kokosová rýže, hrušky s roketui a další patlaniny jediné co zaujalo zimní dušené hovězí a známá svíčková Welington ( svíčková pečená v listovém těstě) . Knize se nadají upřít pěkné fotografie pokrmů, jinak škoda peněz, tuhle kuchařku koupit matce tak mi ji hodí na hlavu, není nad starou dobrou klasiku Vilém Vrabec- Velká kuchařka, Kuchařka naší vesnice atd.

04.04.2021 1 z 5

Zapomenuté receptury masných výrobků Zapomenuté receptury masných výrobků Ladislav Steinhauser

Poctivá řezničina recepty na tlačenky,aspiky, jaternice,jelita,paštiky, salámy,drobné uzeniny,mozaikové výrobky,šunky,uzená masa,speciality. Na konci je kniha doplněna zkušenostmi starých uzenářů.

22.03.2021 5 z 5