Vraždy slavných

Vraždy slavných https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5858/vrazdy-slavnych-5858.jpg 4 40 40

Popisuje úmrtí slavných historických osob, které se ale nakonec ukázaly být vraždou. Týká se osobností např. Alexand II. - ruský car, Gustav III - švédský král, John Lennon, kněžna Ludmila a pod.

Booky84
22.01.2023 4 z 5

Opět zajímavé čtení, ovšem ne zrovna o šťastných koncích, jak je z názvu knihy patrné.

vvikingg
11.02.2021 5 z 5

velmi dobře se to čte, dvoustránkové kapitoly, dost zajímavých informací

hu_87
02.12.2020 4 z 5

Podobně jako autorův jiný titul Sebevraždy slavných je i toto zajímavá a stejně podaná knížka. Jednotlivé osobnosti a informace k nim, bohužel někdy na úkor přílišné strojenosti. Chtělo by to některé věci podat více zajímavě a zaobírat se jimi více. Ale jako takový stručný výcuc dobrý.

Karborund
26.10.2018 3 z 5

Krátké kapitoly a jednoduchý popis.Posbírané základní informace, doplnění vědomostí.Dobrý

Vidlička
20.10.2017 3 z 5

Asi nijak extra objevné, ale příjemné čtení - když pomineme téma... Proč ne.

Martin_Eli
16.07.2017 4 z 5

Na českou knihu příjemné a zajímavé čtení. Trochu mě rušili jen pasáže, kde se snažil autor vyjadřovat politicky nekorektně, přišlo mi to trochu zvláštní a často od tématu. Jinak mě ale úroveň knihy příjemně překvapila.

Atanone
24.06.2017 4 z 5

Pohodlné informativní čtení. Žádná velká překvapení-u každé kapitolky je předem jasné,jak skončí. Pro mě bonusek v podobě několika roztomilých překlepů (mám knihu v elektronické formě a opravdu není pochyb,že se nejedná o "šifrování" čtečky) . Zmínka o psu s "krkavými prackami" mě rozesmála,ale to,že si někdo vydobyl "důstojnické šprýmky" je vážně bezkonkurenční šprýmek

monudostal
10.07.2016 2 z 5

Knížka se četla docela dobře, dozvěděla jsem se i něco nového, jenže na konci nastalo obrovské ALE ... Ten konec se autorovi opravdu nepovedl, když psal v článku Hromadné vraždy o těch známějších vrazích ať už John Wayne Gacy ,Ted Bandy nebo Andrei Chikatilo tak není takřka nic pravda, škoda že než napsal článek si nezjistil fakta..

3nitka
20.01.2016 3 z 5

Celkom zaujímavé čítanie, ale také .. nie veľmi podrobné informácie.

milamarus
23.05.2015 5 z 5

Existuje mnoho lidí, které neznáte. Jedni se nechají zabít pro ideje nebo iluze. Druzí se domnívají, že život nestojí za to, aby ho žili. Dvě možnosti, které mají společnou nechuť kráčet po dlouhé cestě vyšlapané ostatními. Ani jednu nelze zlehčovat nebo podceňovat, neboť byly v naší historii mnohokrát vymyšleny a realizovány (viz Popravy/Sebevraždy slavných).

Pak je zde ještě ten třetí typ lidí – kriminálníci, kteří hledají prostředky, jak by si mohli vzít, co by jim jinak nepatřilo. A to se bez určité fatální konfrontace s ostatními neobejde.

Lenka Žofka
22.01.2013 4 z 5

Pro mě asi nejzajímavější ze série...

Dandulka
17.04.2012 5 z 5

Hezky napsané a poučné.Mám ráda tenhle žánr.

Libor Budinský
česká, 1967