vorenus vorenus komentáře u knih

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Obrovská odvaha, že pan Kmenta knihu vůbec napsal. Cítím hrdost, že existují v této zemi ješte takový lidé a hluboce s úctou k autorovi poklekam. A zároveň mu za ty řádky a jeho práci moc děkuji. Místy hodně brutální čtení a pomalu se člověku nechce ani věřit kam až se Béčko dostal a kolik lidí mu to žere.

15.12.2017 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

Tenhle tajemný chlápek mě dostává čím dál víc a víc. Po dočtení jedné jeho knihy mám hroznou chuť na další. Příběhy z nitra téhle skvělé mordparty jsou neskutečně návykové, ale tentokrát jsem měl strach, že to asi opravdu nebude fikce, i když to autor na začátku knihy vždy zdůrazní.

10.03.2016 5 z 5

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Číst o někom, kdo má všechno a přesto se utápí v depresi? Baví to někoho? Možná by bavilo, když by to mělo příběh nebo cokoliv napínavého, ale tohle je čistá nuda. Nic šokujícího ani nic převratného. Spíš údiv z toho, že tohle někdo vůbec může číst.

11.11.2020 2 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Z knihy by určitě bylo výborné pokračování filmu Obecná škola.Takhle psát v našich končinách umí málokdo, protože popsat zajímavě třeba jen bouřku a dát do ní příběh, to umí opravdu jen pan S. Jen jednu malou chybičku kniha má , že je tak strašně kráááátká.

02.04.2015 5 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Joe má Půl krále, ale sám sedí pevně na trůnu, kde je králem fantasy.

02.03.2021 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Ve trojce mi přišlo, že už není o čem psát. Ale ve čtverce mě F.K. zase posadil na prdel a vrátil se v plné síle, že by tam poslal i pětku????

15.03.2019 5 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Nechápu, jak je možné, že J. G. píše už skoro 30.let knihy z právnického prostředí a pořád má co vyprávět. Pokaždé přijde s něčím novým a tento příběh byl doslova lahůdka.

09.03.2018 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Jednoznačně nejslabší díl z celé série. Začátek byl neskutečnej, ale konec už se dal hodně brzo předpokládat a napětí se tím pádem z knihy úplně vytratilo. I mistr má prostě někdy tu svou slabší hodinku.

11.04.2017 3 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Člověk by si měl občas přečíst i špatnou knihu, aby potom mohl ocenit tu dobrou.

27.10.2016 2 z 5

Obchodník Obchodník John Grisham

Famózní úvod jako z akčního filmu. Později výlet do světa knih. Tuto knihu by neměl žádný fanoušek knih nechat bez povšimnutí. J. G. jsem propadl už před lety a zůstane to tak do doby, co mu vydrží chuť psát.

31.03.2018 4 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Neskutečná záležitost o jednom neskutečném člověku. Konečně vyšla kniha, která je jako ten nejvybroušenější diamant. O takových lidech by se mělo psát a pak by se nám čechům zase mohlo hrdě stát.

04.12.2017 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jak hodnotit Policii? Těžko! Pokud bych nečetl předchozích deset knih od Nesba, tak bych byl nepochybně nadšen. A kritizovat jednoho ze svých nejoblíbenějších autorů nemohu a ani nechci, ale přesto si dovolím jednu drobnou poznámku. V Policii mi chybí asi detailnější popisky a rozebírání vražd. A nějaká ta tajemná a brutální zbraň, jako v předchozích svazcích. Ovšem hru se slovy si tentokrát Jo vychutnal, jako nikdy dřív. A i když je Nesbo neskutečně čtivej a skvělej, jako ostatně vždy. Tak asi můj nejmilejší díl to nebude.

21.04.2015 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Už od první knihy od tohoto autora jsem jeho velký fanda a ani tady mě opět nezklamal. Skvělé!! Napínavé!! Brilantní!!! Vzrušující!!! Zamotané a brutální!!! Čekám toužebně na Sněhuláka!

19.09.2012 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Spíš povídka, než kniha. King chtěl nejspíš udělat radost svému kamarádovi a napsal s ním takové mini dílo. Je to spíše taková pohádka pro náctileté. Asi ji dám přečíst dceři, ať má něco do čtenářského deníku.

16.06.2021 3 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Kdo nečetl Kotletu, jako by ani nežil!Já prostě tohohle chlapíka můžu.Jeho vtip je ostřejší, než nejostřejší břitva.S každou knihou mě dostává víc a víc.

30.07.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Božský pokrm pro každého příznivce žánru ze světa tajných agentů.I když je to jen román, tak autor mistrně vystihl nebezpečí, které číhá na východu.Takže i přesto, že je to fikce, tak si její obsah můžeme vyložit jako memento.

16.01.2015 5 z 5

Válkotvůrci Válkotvůrci František Kotleta (p)

Frantovy začátky. Někdy je to lepší a někdy horší. Nápady a vtip už tenkrát měl vybroušené jako krvavý diamant. Povídkám by více slušelo, když by je místr více rozvedl. Tou poslední mě dostal a za ní jedna hvězda navíc. Pro fanoušky je nicméně kniha povinností.

24.01.2021 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Jako vždy knihomolské orgie. Může snad Kotleta napsat špatnou knihu? Vyloučeno! Mělo to koule, jako zeměkoule!

12.07.2020 4 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Komiksy nečtu. To by ho ovšem nesměl napsat mistr Kotleta. Od něj bych četl i jízdní řády.

15.03.2019 4 z 5

Čierny rok: Vojna mafie Čierny rok: Vojna mafie Jozef Karika

Karika opět neztratil nic ze svého skvělého vypravečského umu. Přijde mi, že se v prostředí mafie a korupce musel snad narodit. Možná mohl pár stránek ubrat, ale i tak se jedná v našich krajinách o výjimečného a geniální autora.

09.03.2018 4 z 5