vlkove vlkove komentáře u knih

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Tohle byla jízda.
Při otočení poslední stránky jsem nemohla uvěřit že je konec.

Oceňuji že kniha byla napsána z pohledu obyčejné ženy, která nebyla skoro ničím výjimečná, není to doktorka, nesnaží se zachránit celou planetu, nehledá zázračný lék, prostě a jednoduše chce přežít a zachránit svou rodinu.
Dokázala jsem se vžít do její situace, jak bych reagovala já? Dokázala bych to co ona? ...

Postavy jsou obyčejní lidé, některé jsem nesnášela, některé milovala, spojovalo je jen jedno a to touha přežit, která je hnala dál a dál až do konce sil.

Obálka je výstižná ale popravdě mě od četby dlouho odrazovala, opravdu nevím proč. Fakt že knihu jsem pořídila v Levných knihách, také nebyl moc přesvědčiví, hodnocení také není úplně nejlepší. Knihu jsem však přečetla a nelituji jediné přečtené stránky.

Kniha má svou, krev tuhnoucí atmosféru, která vás žene dál a dál, vy chcete číst dál nemůžete se odtrhnou. Rusko, zima, tma, smrt, chuť žít a poznat hranice lidskosti, tak bych knihu popsala.

Jediný můj osobní problém ohledně této knihy se skrýval v ruských jménech a názvech, nemohu si pomoct ale nešlo mi to na jazyk. :)

Knihu hodnotím ★★★★★ hvězdami, určitě si ji někdy přečtu znovu a kniha se řadí mezi ty nejlepší knihy, které jsem kdy četla.

17.12.2015 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velice dobře odvedená práce. Chválím jak obsah, tak formát a grafické zpracování. Knihu všem doporučuji. Rozhovorů bych snesla klidě i více, je to až neuvěřitelné jak je KLDR izolováno a jak málo toho celkově víme.

21.07.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Prvních 80 stran pro mě bylo čistým utrpením. Pak se to zlomilo a vyklubal se z toho opravdu silný příběh. Hodně smutné čtení.
Moc se mi líbí vypravěčka v podobě smrti, je to dost výstižné.
Filmové zpracování celkem věrně kopíruje události v knize a mně osobně se líbilo.

27.05.2022 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

První co chci říci je, že ač jsem dala knize dvě hvězdy, nemyslím si, že je to špatné čtení. Je to nenáročné čtivo, určené pro milovníky romantiky. Mám k tomu ale pár výtek.
Postavy mi přišly nedostatečně popsané a to hlavně postavy vedlejší. Hlavní hrdinové jsou na můj vkus moc ukňouraní. Jestli něco opravdu nemám ráda, tak jsou to lidi, kteří jsou ukňouraní a to jak v knihách, tak v reálném životě. Neberte mě špatně, chápu lidské emoce, slabosti, strasti ale fňukání nesnesu. Dále mi v knize chybělo vysvětlení, proč se vlastně jeden z hlavních protagonistů do druhého zakoukal.
Co mě při čtení otravovalo bylo střídání pohledů obou hlavních hrdinů, především tedy to, jak se polovina kapitoly opakovala v kapitole následující, a to jen z jiného pohledu. Občasně mi příběh přišel nadnesený a nevěrohodný, jsem zastáncem toho, že i romantika se dá napsat opravdově.
V knize oceňuji české prostředí, které bylo krásně a nenásilně popsáno. A také se mi líbil květnatý jazyk autora. Možná bych však tento jazyk daleko více ocenila u jiného rázu knih.
Kniha jako celek není vůbec špatná, ale od autora si raději v budoucnu přečtu knihu na nějaké dejme tomu vážnější téma.

27.12.2020 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Dokonalá kniha, která zabírá prestižní místo v mé knihovničce. Styl humoru autora mi perfektně sedl.

14.08.2020 5 z 5

Moc fajn kniha. Člověk se dozví spoustu zajímavých informací. Co se celku týká, tak mě nejvíce bavila první část.

03.06.2023 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Místo hloupoučké romantiky jsme dostala opravdu krásný letní příběh, plný krásných popisů, cestování, reálných a uvěřitelných postav, fotografií a hudby. Kdyby kniha nebyl psána tímto lehkých a čtivým stylem, napsala bych že je zdlouhavá ale musím se přiznat že mi to vyhovovalo.
Příběh neobsahuje žádné přehnané zvraty, právě naopak, kniha vede čtenáře poklidným tempem a nutí ho aby si užil každou stránku.
Kniha obsahuje minimum romantiky, což je opravdu příjemné a svěží.
Zařazuji tento příběh do objevů tohoto léta a opravdu moc doporučuji.

14.08.2017 5 z 5

To To Stephen King

Tak jsem pokořila svou osobní výzvu a přelouskala tuto monstrózní knihu. Bála jsem se, protože horory vůbec nečtu, ale ve výsledku to nebylo až tak moc děsivé, spíše to bylo napínavé čtení.
Kniha určitě patří mezi díla, která stojí za to a budou existovat ještě dlouho.
Některé části se četly svižně a vtáhly a některé části byly nudnější. Oceňuji rozsah a popis děje do nejmenších detailů, promyšlenost postav a celkově dobrou myšlenku.
Jediné co bych tedy vytkla a hodně mě to nešlo přes mysl je postava Beverly, která je jako jediná holka ze skupiny popisována dosti zvláštně a autor z nějakého prapodivného důvodu neustále potřebuje poukazovat na její sexualitu a vlastně skoro nic jiného, na rozdíl od jiných postav, u ní neřeší. Stejně tak vůbec nemohu přenést poslední scénu dětí v kanále. Brr.
Vyjma tohoto je to opravdu nadčasové čtení.

19.02.2023 5 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Každé mé hodnocení knihy je osobní, ale o poezii to platí dvojnásob. Mám ráda poezii, jsou to zpěvy duše. Ke každému z nás však promlouvají jiná slova. Někdo slyší to a někdo to. A ke mně tyto verše nedopluli, není to však vina autora ale mého rozpoložení mysli.
Rýmy jsou chytré, básně mají tvar a hloubku. Kniha se mi líbí graficky a co více, oceňuji každého kdo dnes bojuje za vydání básnických sbírek. Člověk potřebuje potravu pro duši, a v podobě poezie je jí dnes zatraceně málo.

Přikládám báseň, která mě zaujala.

ZOBU

Dnes v práci bossing tropí boss
prý nepracuji dost
prý sukne krátká není moc
prý v úsměvu chybí oddanost
něco ROI
výkonnost či konverznost
blowjob sen
nikdy nezná strop, ale já nemám zlost
jedu level drozd

zobu za tebe
zobu za sebe
zobu za barvu
zobu za nebe
zobu dvakrát víc, když se to rozjede
zobu tak, až se to rozjebe

klidně středa
klidně Velikonoční neděle
aby Kristus řval...

Jen kvůli tobě, bejby, vstal jsem levou nohou z postele!

30.07.2022 3 z 5

Co k tomu říci? Prostě láska.
Přiznám se k velkému hříchu. Ano. Nemám přečtenou celou sérii Harryho Pottera. Zatím mám přečtené jen tři knihy ze série. Tak nějak mám radost, že zbytek mám ještě před sebou, prostě si knihy šetřím.
Zároveň mohu hodnotit knihu alespoň trochu objektivně. Filmové zpracování znám nazpaměť. Vím, že s předchozími knižními díly série jsem měla drobné problémy. První díl je na mě tak nějak moc úvodní a jeho začátek hodně zdlouhavý. Druhý díl mi nesedl, opravdu nevím proč. S obavami jsem se pustila do Vězně z Azkabanu a jsem nadšená. Kniha už není tolik dětská, příběh je skvělý a tak nějak už přechází do temné linky. Věřím, že od tohoto dílu, už to bude jen lepší a lepší.

10.12.2020 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Tak co k tomu říci. Začnu pozitivy.
Kniha celkem rychle odsýpá a i přes množství odborných témat byl děj srozumitelný. Děj knihy se odehrává v Evropě, což je veliké plus. Příběh byl realisticky popsán a věřím, že kdyby nastal blackout, tak by to takhle nějak probíhalo. Kapitoly v knize jsou krátké.
A teď k negativům.
Kniha obsahuje hodně odborných věcí a spíše než životy lidí se zaobírá řešením nastalé situace ve vysokých kruzích různých státních organizací. Kniha obsahuje mnoho postav, které jsou nedostatečně popsané. Každá kapitola se odehrává někde jinde a orientace je občas obtížná. V knize je mnoho překlepů a neodsazených odstavců, což výrazně komplikuje čtení.
Musím říci, že jsem očekávala popis životů obyčejných lidí za takovéto krize. Kniha je ale spíše detektivní thriller zabývající se tím, jak by se situace řešila, a jaké elektrárna je kde, a proč je chyba v pc systému, jak ji vyřešit... Takže jsem se neubránila zklamání. Kniha je takovým mixem knih Digitální pevnost od Browna a Vteřinu poté od Forstchena. Byla bych raději kdyby v knize bylo méně popisů, méně skákání v ději, méně vyšetřování a více napětí a vykreslení situace.
Knize dávám čtyři hvězdy ale jsou to hodně slabé čtyři hvězdy.

30.11.2020 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Opravdu krásný příběh o přátelství člověka a zvířete. Na knihu jsem se dlouho těšila a můžu říci, že mě určitě nezklamala. Prostě příběh ze života, který ukazuje obě strany mince. Doporučuji jak knihu tak i film.

01.06.2019 4 z 5

Pěkně zpracovaná kniha, v které se dozvíme vše o Djatlovovy expedici. Autor knihu pojal dobrým způsobem, proto je dosti čtivá.
Kniha dokonce zaujala i mého přítele, který povětšinou knihy nečte, takže tuto knihu můžu jen doporučit.
Nyní lze koupit v Levných knihách za 89 Kč.

06.04.2019 4 z 5

Rychlý jako vítr Rychlý jako vítr Carola Wimmer

Knihu jsem si koupila na základě filmu, který jsem viděla a opravdu moc se mi líbil. Určitě nejsem cílová skupina ale i přes to že mi táhne na dvacet, užila jsem si každou stránku této knihy.
Kniha je napsaná dle scénáře k filmu a musím říct že přepis se opravdu povedl, pěkně složené věty a čtivý jazyk.
V překladu mi opravdu extrémně vadí překlad jména hlavní hrdinky. Ve filmu je to Mika a v knize Majka, určitě by bylo lepší ponechat jméno bez úprav.
Příběh je kraťoučký, napsaný většími písmeny a doplněný o krásné ilustrace lapače snů.
Postavy jsou sympatické a je na nich vidět určitý psychický vývoj.
Obálka svým zpracováním vyvolává dojem laciného dívčího románku a s přídavkem všelijakých nápisů, odkazů na tel. čísla či web nakladatelství atd. působí ne úplně zdařile. Nenechte se však odradit.
Knihu určitě doporučuji všem fanouškům filmu, dívkám, které mají rády příběhy o koních ale i dospělejším lidem kteří si chtějí odpočinout u hezkého, dobře zpracovaného a uvěřitelného příběhu z prostředí plného koní.

02.12.2017 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Probudila ve mně mnoho slov a doplula se mnou k mnoha břehům. Krása.

27.11.2023 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha mi doplnila pohled na lásku a vztahy. Někdy trochu zdlouhavé čtení ale celkově velice podařené dílo.
Nesouhlasím s autorem v otázkách víry, to bych z knihy klidně vynechala.

07.10.2023 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Krásná kniha. Svým způsobem mě čtení této knihy pohladilo po duši. Příběh krásně plyne, postavy jsou příjemné a skvěle vykreslené. Kniha vlastně nemá žádnou pořádnou dějovou linku ale i přesto má co říct.
V knize je spousta důležitých myšlenek. Hodně podařené bylo popsání onemocnění OCD. Vůbec jsem si neuměla představit, co tato nemoc obnáší, teď už to vím.

Nikdy nezabiju draka, protože drak jsem já.

18.02.2021 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Čekala jsem hloupoučkou romantiku a dostala jsem příběh nabitý nespravedlností života a zoufalou touhou žít normálně. Opravdu příjemné překvapení.
Příběh je psaný z pohledu dvou hlavních postav, musím přiznat že pohled Noaha mi byl bližší. Noah se nebojí použít sprostá slova a přiznejme si to, v jeho situaci musí být těžké držet se nad vodou.
Obálka je pěkná. Styl psaní autorky příjemný. Jediné co se mi na knize nelíbilo byli občasné výstupy kamarádek Echo, které se chovaly jako naprosté p....
Knize dávám ★★★★ hvězdy a doporučuji knihu přečíst. :)

31.01.2016 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Kniha je super, doporučuji i stejnojmenný film. :)

22.12.2014 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Nejlepší seberozvojová kniha kterou jsem kdy četla. Našla si ke mně cestu a já jsem za to moc vděčná. Jednoduše napsaná, prakticky využitelná, délkou zcela vyhovující a myšlenkami přesně výstižná kniha.
Budu na sobě pracovat a tuto knihu budu na své cestě pravidelně pročítat znovu a znovu.
Doporučuji úplně všem.

25.06.2023 5 z 5