Vlasta71 Vlasta71 komentáře u knih

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

Jejich příběh je o sesterské, mateřské i partnerské lásce. Mladší sestra Nat žárlí na svou starší sestru Lindu, kterou má i matka radši. Vztah obou sester nabourá láska ke stejnému muži. Dcera Lindy Míša po smrti matky hledá lásku u Nat A sousedky paní P.. Příběh se lehce čte.

09.11.2023 4 z 5

Podíl viny Podíl viny Veronika Martinková

Krásná oddechová detektivka. Hned na začátku známe pachatele. Aneta se k činu přizná. Kapitance Hance na tom něco nesedí. Udělala to Aneta? Proč? Jakou rolí v tom všem hrají sousedé? Hana v osobním životě neví co chce (tak tedy na mně působila).

06.06.2024 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Bizar, vtip, smutek to vše se v knize najde.
Nejvíc se mi líbila část s Lunou a dědou. I když se to na konci pěkně spojilo. Luna měla pěkně bizarní zájmy na 11letou dívku.

03.06.2024 3 z 5

Lvice v erbu krále Lvice v erbu krále Michaela Vaščíková

,, Láska je tak jednoduchá,ale cesta k ní je někdy velmi krkolomna,,. Příběh má vse co mám ráda historii,boje, intriky,zradu ale hlavně romantiku a lásku. Často docházelo ke zbytečným nedorozumění, protože selhala komunikace. Oddechová kniha na pár dní

06.05.2024 5 z 5

Bouřný úsvit Bouřný úsvit Zuzana Hartmanová

Třetí díl fantasy příběhu. Krásně se nám vše završilo a vysvětlilo. Znamená to nový začátek pro Ler a Accadii? Každá z dvojic se chovala jinak a to mně moc bavilo. Každý dostal co si zasloužil.

26.04.2024 5 z 5

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

Opět plné bojů, intrik a falše. Komu můžu věřit? Je tím zlým i kamarád? Arumielovi dochází síla a jeho vlády mají všichni už dost. Fandím dvojicí Luciana a Corvus a Vesper s Garifem jen se obávám, že nám autorka zamíchá kartami a nic nebude tak jak bychom si přáli. Moc se těším na pokračování

25.04.2024 5 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Mojmír Mraz ze Žezlic je zmocněnec zemského soudu a přijíždí vyšetřit smrt vnučky svého přítele. Vypráví se, že se objevila víla noční motýl, ale zabíjí opravdu? Je to povídačka nebo reálný člověk. Já mám ráda historické romány a detektivní zápletka. Kniha je moc krásně napsaná a do poslední chvíle jsem netušila kdo za tím je. Konec byl pro mně překvapení. Už se těším na další knihy

10.04.2024 5 z 5

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

Ví někdo z nás jak chutná naděje? Další oddechová kniha pro dívky a ženy.
Tři kamarádky Adéla, Sandra a Edita každá z jiného rodinného prostředí, každá s jinými plány do budoucna. Které se spojí se svými spolužáky a pomůžou Adéle. Nejvíce mně chytl život Adély se kterou se osud nemazlil, ale která dokázala že i ze dna se dá odrazit a dojít ke svému štěstí.

28.02.2024 4 z 5

Možná už zítra Možná už zítra Šárka Hieková

Kniha je oddechové čtení ze života. Kamile je 24 let . která den před štědrým dnem dostane výpověď z práce. Přijde o bydlení protože přítel se kterým plánovala společný život má jinou a těhotnou k tomu. Jak se k tomu Kamila postaví a najde své štěstí a lásku? Hodně jí pomůže setkání s kartářkou Marií. Její život nebere obrátky a najednou neví co dřív.

27.02.2024 4 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

Tento díl sledujeme Isarell a Bastiena. Isarell je uvězněna v katakombách Chribdy a je postavena před velké rozhodnutí . Má se stát jednou z nich a nevěstou Pátého karadhei nebo sloužit Pánu Bašty jako mentálně ovládaný bojový otrok. Co si vybere a jak se s tím vypořádá? Opět kniha plná intrik, bojů a soubojů. Jsem nadšená z popisu krajiny, bytostí a dokáži si představit ilustrace.

19.02.2024 5 z 5

Hadí královna Hadí královna Zuzana Štorková

Kniha je velmi čtivá a nutí vás číst dál.
Ve vesnici Sella žije dívka Lilien, která se myšlenkami dorozumívá s hady. Ostatním ve vesnici přijde divná a bojí se jí. Nad tím vším visí hrozba války, kterou podle proroctví může Lilien odvrátit. Příběh má i romantikou linku. Vybere si Lilien mezi dvěma muži? Naplní proroctví?
Popis děje je tak autentický, že vše vidíte ve svých představách. Mně zaujala i mapa Katerilie.
Už se těším na pokračování.

05.02.2024 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Co se děje v Branisovskem lese? Straší tam přízrak muže v tmavém kabátě?
Do lesa odjíždí skupinka bankovních úředníků aby posilnili svůj tým. Ve stejnou dobu sem přijíždí profesor se svou dcerou a dva narkomani. Co se stane se všemi?
Popis děje je tak reálný, že máte pocit, že stojíte hned vedle. Je to kniha pro silné povahy.

03.02.2024 3 z 5

Felix Pink čeká na smrt Felix Pink čeká na smrt Belinda Bauer

Spojit téma smrt a humor tady vyšlo. Oblíbila jsem si Felixe a Skippra. Felix je sympatický 75 letý pán, které pomáhá lidem, kteří se rozhodli pro sebevraždu ( eutanazii). Až do dne, kdy se něco nepovede a zemře někdo jiný. Začíná vyšetřování. Kdo měl zájem na smrti muže?

25.01.2024 4 z 5

Pomiluj smrt Pomiluj smrt Veronika Fiedlerová

Kniha je krásně čtivá a má svižné tempo. Moc se mi líbí popis jednotlivých událostí máte pocit, že jste hned vedle a vše sledujete na vlastní oči.
Děj se odehrává v Rakousku Uhersku kde řádí vrah porcujici lehké dívky.Sem přijíždí Luisa místo práce jí čekají jen trable. Smůla se jí lepí na protézu a skrývá velké tajemství.

10.01.2024 4 z 5

Kandidát Kandidát Lenka Pastorčáková

V knize sledujeme přípravu kampaně pro prezidenta.Kolik lidí je potřeba do týmu. Komu můžu věřit a na koho si dát pozor? Je vše tak čisté jak to vypadá? Kolik času věnovat kampani než přijdu o rodinu a přítele?

06.01.2024 4 z 5

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

Kniha mně zaujala svou obálkou. To co mně čekalo uvnitř za trailer byla jízda. Od začátku do konce velké napětí, tajemství a konečné rozuzlení. Učitelka Soňa a psycholog Ivan se náhodně potkají a zamilují se. Je to opravdová láska?

05.01.2024 5 z 5

Dotek viatáru Dotek viatáru Kristina Waagnerová

Kniha se krásně čte je plná napětí a intrik. Dokáže Isarell a Bastien opět zvítězit nad bezcitností a intriky královny Ymri. Líbí se mi, že ubylo postav tak se v hrdinech krásně orientujete. Děkuji moc autorce Kristíně Waagnerove. A těším se na další díl.

28.12.2023 5 z 5

Mlha mezi námi Mlha mezi námi Katarína Gillerová

Čtyři přátelé s půvabnou Caroline odjíždějí na dovolenou do hor. Tím se rozjíždí kolo plné intrik a žárlivosti při čemž dojde i k tragédii. Zhruba po 20 letech se rozuzluje pravda, která je hodně překvapivá.
Prostřední část mně přišla hodně sci-fi trailer až přitažené za vlasy. Ale vysvětlení vše poskládá do uceleného příběhu.

14.11.2023 4 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

Kniha se ke mně dostala v rámci štafety. Na začátku jsem měla problém se všemi postavami, jmény a novými pojmy. Když jsem se zorientovala tak to mělo šťávu, napětí a nutilo mně to číst dál a dál. Na konci se vše krásně pospojovalo a už se těším na další díl. Jen mně mrzelo, že Bastien a Isarell jsou jako sourozenci čekala bych i trochu romantiky. Ale jinak opravdu povedená fantasy.

12.11.2023 5 z 5

Miluj ma navždy Miluj ma navždy Katarína Gillerová

Knížka byla o lásce rodičovské, sourozenecké a partnerské. Hlavní postava Ema je šťastně vdaná a najednou potká svou velkou lásku. Co bude dál? Velkou oporou jí je dobrá kamarádka Olina a její bratr Branko. V knize je hodně tajemství, které se v závěru vyjasní a pěkně se nám to poskládá dohromady.

09.11.2023 4 z 5