vivalamuff vivalamuff komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Jedním slovem epické. Více není nutno dodávat...

21.08.2017 5 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Je to trochu fantazie, ale jaká! Při některých scénách jsem ronila slzy od smíchu. Skvělá oddechovka, která v závěru chytne za srdce tak, že na tuhle knížku jen tak nezapomente.

13.06.2017 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Báječně se pobavíte. Knihu jsem četla už dvakrát. Je vtipná, romantická, ale ne přehnaně a občas vám ukápne i slza, jak budete s hlavní hrdinkou soucítit a vše s ní prožívat. Palec nahoru :-)

13.06.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nebylo to špatné. Já jsem jen viděla problém v tom, že se pan spisovatel snažil být za každých okolností, na každé stránce vtipný. A to i za cenu nesmyslů.
Spoiler:
Tak třeba nechápu jedno. Rodina má finanční problémy a Mariina matka si směle volá do Ameriky, jako by ji nezajímalo, kolik to stojí. Jako tohle bylo spíše k pláči. Stejně jako koupě psů (jedná se o velké dogy) jen na základě faktu, že princezna Diana měla stejné. Pro mě jsou takové věci prostě k nepochopení.
Ale je to pouze můj názor. Zřejmě bychom měli celý příběh brát s hodně velkou nadsázkou...

05.05.2017 3 z 5

Hriešna túžba Hriešna túžba Gaelen Foley

Krásný příběh. Svižný děj, který nenudí. Některé knížky od GF nemusím, jiné se mi zase moc líbí a tahle patří k nim. Vzhledem k tomu, že se děj z velké části odehrává i v exotické Indii, čeká na vás spousta zajímavých okamžiků a nečekaných zvratů. Při některých kapitolách jsem si vybavila film o Sandokanovi, protože ta atmosféra v knize na mě působila velmi podobným dojmem. I to období - 19 století - by tomu odpovídalo. Stojí za přečtení, já nelituji.

19.04.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Kdybych se já ocitla o 200 let zpátky a potkala takového skotského horala jako je Jamie Fraser, určitě bych se nechtěla vrátit zpátky. I když chudák Frank... Kniha je báječná. Seriál se mi sice líbil víc (svou zásluhu má na to i skvělá hudba), ale nevadí. Na další díl se vrhu co nejdřív...

24.03.2017 5 z 5

Móda v ulicích protektorátu Móda v ulicích protektorátu Miroslava Burianová

Úžasné počteníčko. Strašně moc jsem se dozvěděla nejenom o módě, ale i o celkovém životě v období Protektorátu. Doporučuji naprosto všem, kteří se zajímají o tuto dobu, nebo módu jako takovou.

23.02.2017 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Provinilé slasti. Velmi nostalgická vzpomínka ještě na dobu, kdy byla Anita Blake normální. Ne teď vážně :-) Do zhruba 6-7 dílu to mělo spád, bylo to zábavné a pravda... taky pro otrlejší povahy - série patří pod žánr hororu. Každopádně, co mě fakt mrzí, je, kam se to celé ubralo, respektivě stále ještě ubírá. Anita se zhruba od 8 dílu změnila a dějí se s ní zvláštní věci. Hlavně se z ní stala - jak to jen slušně říct - dívka lehkých mravů.
Začátek série 5*
Od 8 dílu klesající tendence. Poslední vyšlé díly bych označila snad i za odpad.

18.01.2017

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Tak zatímco Kostičas jsem slupla jako malinu během dvou dnů, s Vidořádem jsem se trápila 14 dní. Začátek knihy začal přesně tam, kde skončil první díl. Což mě nejdřív nadchlo, jenže nadšení mi dlouho nevydrželo. Všechno se tak neskutečně vleklo :-( V ději se objevovaly stále nové poznatky, že se vám z toho až hlava zatočí, a po chvíli nevíte, která bije. Hlavní hrdinka byla už během prvního dílu mnohokrát bita, ale v tom druhém jsem se divila, že ještě stále žije. Byla tolikrát pořezána (hlavně v obličeji), zbita a já nevím co ještě, že by se z toho normální člověk nevzpamatoval. Teda určitě ne takhle rychle jako Paige. To mi přišlo poněkud nelogické, ale budiž. V podstatě mi nejvíc vadilo, že je ten děj tak natahován... Zatímco Kostičas byl fakt originální, Vidořád je jen taková omáčka "o ničem a o všem".
Samantha vás přesto donutí číst dál a těšit se na další třetí díl, který snad vyjde v češtině letos na podzim. Uvidíme.

18.01.2017 3 z 5

Vzpomínka Vzpomínka Jude Deveraux (p)

Byla to tak trochu pohádka. Ale krásná a smutná zároveň. Jednalo se vlastně o tři příběhy v jedné knížce. Každý měl něco do sebe, ale ten prostřední - stěžejní - stál skutečně za to...

22.12.2016 5 z 5

Čo bolo potom Čo bolo potom Jojo Moyes

Nedočteno. A to mluví za vše. Začátek mi přišel silně nereálný a i to kouzlo z prvního dílu se kamsi vytratilo. Zkusím to za nějaký čas ještě jednou a třeba své stanovisko přehodnotím. Zatím hodnotím jako průměr.

13.12.2016 3 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Kniha mě svým způsobem zklamala. Zaprvé ani nevím, proč se jmenuje Brněnské židovky. Je to narážka na Hester a Nobu? Jejich příběh je vlastně jenom taková vsuvka do celého děje. Kdyby se kniha jmenovala Brněnští židé, tak bych to pochopila, ale takhle mi ten název nedává smysl. Což ale asi není podstatné. Podstatné je, že děj se odvíjel strašně rychle. Byla tu nějaké zápletka a ta se během další stránky hned vyřešila. To mě mrzelo. Chybělo mi pak napětí a chvílemi jsem se i nudila. Navíc žádná z postav mi nepřirostla k srdci. Možná i proto, že jich bylo hodně a žádná nebyla popsaná do hloubky. Kapitoly samy o sobě byly krátké. Někdy jsem se ani nenadála a už jsem četla zase o něčem jinám, popř. o někom jiném. Dávám tedy tři hvězdičky.
Přesto, abych nebyla jenom kritická, musím přiznat, že paní spisovatelka používá hezkou, spisovnou češtinu, čehož si vážím. Zkusím další díly. Třeba budu ještě překvapená :-)

09.07.2016 3 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Tuhle knížku jsem si přečetla na doporučení. A neudělala jsem chybu. Dopisy mezi hlavními hrdiny byly plné citu a něhy, takové pohlazení na duši, a celému příběhu dodaly šťávu. Přesto musím jednu hvězdičku ubrat. Děj od poloviny poněkud pokulhával. Zkrátila bych ho tak o 40 stran...

07.05.2016 4 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Naprosto úžasný příběh a skvělý styl psaní. Předchozí komentáře nechápu. Já jsem byla napnutá jak kšandy od začátku až do konce. Jo a ten závěr knihy mě úplně rozsekal.
PS: nejdřív jsem četla Srdcem mojí babičky (taky doporučuji všemi deseti)

16.01.2023 5 z 5

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Moc hezky zpracovované - jak text, tak fotografie. Dozvěděla jsem se spoustu věcí i o hercích nejenom o hlavních postavách Cizinky. Pro fanouška série naprosto nepostradatelná kniha.

23.09.2021 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Takové dost těžko uvěřitelné. Už jsem si sice zvykla, že autorčiny hlavní hrdinky jsou poněkud "mimo", ale někdy co je moc, to je moc :-D zase si dám od Kinselly na chvíli pohov. Určitě jsem na ni nezanevřela, najdeme v její tvorbě fajn příběhy, ale tenhle mezi ně nepatří.

23.09.2021 3 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Pro mě nejslabší dílo od Shakespeara. Přesto nadšasové... střet židů a křesťanů tady byl odjakživa, přes antiku, středověk až do moderní doby. Smutný to fakt :-(

07.06.2020

Královský svůdce Královský svůdce Jennifer Blake (p)

Skvěle napsaná knížka. Taky asi jediná, která se mi od Blake líbila. Děj byl po celou dobu napínavý, nenašla jsem hluchá místa. Na konci vás čekají překvapivá odhalení.

01.11.2019 4 z 5

Krásná je růže Krásná je růže Meagan McKinney

Jedna z těch lepších knížek od McKinney. Dokonce se mi líbí více než první díl Lvi a krajka. Romatinka a western v jednom. Příběh je tak dobře vykreslený, že vám v hlavě probíhá "kino" :-)

28.10.2019 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Meagan McKinney

Mckinney je fajn. A tahle knížka určitě spadá do žánru červená knihovna, ale co už. Přesně jako napsal komentář pode mnou, kdyby k sobě hlavní hrdinové byli upřímní, vše by se hned vyřešilo. Knížka by však byla o ničem. Skončila by na padesáté stránce. Od této autorky znám lepší dílka, na druhou stranu i horší. Určitě to není naposledy, co jsem knížku Čarodějka četla :-)

18.10.2019 4 z 5