viva71 viva71 komentáře u knih

Neznámý Neznámý Simon Toyne

Stručný obsah na přebalu lákal ke čtení, ale to bylo tak všechno. Naprostý zmatek v postavách a dějově mě kniha vůbec nechytla. Vydržela jsem cca jednu třetinu, dál se trápit nebudu.

17.10.2019 1 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Nechci být nezdvořilá vůči autorovi, protože jeho knížky jsem vždy četla s nadšením, ale to nadšení se dost vytrácí. Přijde mi to, že už píše jen proto, aby psal.

08.06.2019 1 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Jiný styl psaní. Jasně, krátce a stroze. Žádné roztahané popisy pocitů, míst či charakterů. Prostě fakta, vina a trest. Četla se svižně.

06.06.2019 3 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

První třetina knížky se vlekla a nemohla jsem se začíst. Ale pak se děj začal zamotávat a nečekané zvraty přicházely jeden za druhým. Hodně zamotané osudy na pozadí viktoriánské Anglie určitě stojí za přečtení.

14.03.2019 3 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech...a během války snad nebyl nikdo, koho by se nějak nedotklo. Nepřeložené věty ve francouzštině mi trochu vadily a velmi často byla vynechána část přísudku ve větě. Možná to není chyba, ale mě to rušilo (př.:"Otočil jsme se, chtěl jsem promluvit, vypravil ze sebe jen zachraptění." Tady mám potřebu zeptat se KDO vypravil zachraptění, ale z následujícího textu vyplyne, že jde stále o jednu a tu samou osobu.) Nicméně příběh na pozadí válečných krutostí má spád a četl se velmi dobře.

25.02.2019 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ze začátku jsem se trochu motala v čase i postavách, ale pak to vzalo spád a knížka se četla velmi dobře. Rozhodně nelituji.

23.01.2019 3 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Z téhle knížky doslova mrazí při představě, že něco takového se odehrává v civilizovaném světě. A jde především o děti...to bolí.

09.12.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

U každé dočtené knížky dokážu říct jak na mě zapůsobila, někdy jedním slovem a někdy mnoha větami ať už v pozitivním či negativním smyslu. U téhle knížky nedokážu říct NIC. Netuším o čem byla a dočetla jsem ji jen proto, že mi ji daroval někdo hodně blízký a záleželo mu na tom. Netvrdím, že je špatná, jen tématicky a stylem psaní vůbec nebyla pro mě.

07.09.2017 1 z 5

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

Knížky paní Frýbové jsou vždy sázkou na "jistotu". Tato sice líčí "černé a červivé" stránky lidských duší, ale čte se opět jedním dechem.

07.07.2017 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Harlan nikdy nezklame. Knížka má spád a když už má člověk pocit, že ví KDO to všechno udělal, tak nastane obrat. Tohle mě na jeho knížkách baví.

22.06.2017 5 z 5

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Film jsem neviděla, tak jsem se na knihu hodně těšila. První třetina se dost táhne...ale závěr je strhující. V jedné větě je to příběh vášní, jepičích lásek a intrik, které dostihnou především jejich strůjce.

08.02.2017 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Napínavá až do konce.

24.06.2015 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Knížka se čte jedním dechem.

22.04.2015 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Svěží a báječné čtení ze života.

12.04.2015 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Ráda si přečtu cokoli, co tzv. vybočuje. Tahle knížka pro mě byly vyhozené peníze a už na 11. stránce jsem si položila otázku : "O čem chce ta autorka ještě psát??!" Syrové líčení toho, co dokáže mladá žena, mě naprosto šokovalo. Nejsem tak stará, ani puritánka, ale tohle bylo za hranicí, kam až jsem ochotná zajít ve čtení. A americký happy-end na konci mě už jen dorazil.

01.10.2013

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic: Cesta intelektuála k popravišti Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic: Cesta intelektuála k popravišti Marie Šedivá Koldinská

Špatně jsem ji sháněla, ale podařilo se a je to klenot v mé knihovně. Pro milovníky historických osobností je to poutavá kniha, kterou jsem já přečetla téměř jedním dechem.

26.09.2013 5 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

Sympatický hlavní hrdina, zajímavá zápletka, vtipné dialogy a pozvolna gradující děj s nečekaným rozuzlením. Za mě skvělá a čtivá detektivka.

20.07.2022 4 z 5

Cari Mora Cari Mora Thomas Harris

Tak jsem se těšila po letech na T. Harrise a v polovině knížku zavírám. Vůbec mě nezaujala tématem, děj takový podivně neučesaný a žádná postava si nezískala sympatie.

05.11.2019 2 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Hodnocení dopředu jsem nečetla a udělala jsem dobře, protože to bych ji nečetla vůbec. Není to žádný román, ze kterého si člověk sedne na zadek, ale čtivý příběh, kde se plní sny.

14.06.2019 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Moje druhá knížka od autorky a její styl se mi začíná líbit čím dál víc. Obsahově nic veselého, to tak život přináší. Nicméně způsob skládání střípků jednotlivých hrdinů a jejich osudů, je hodně čtivý.

02.03.2019 4 z 5