virgo_books virgo_books komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jelikož příští rok maturuji, tak tahle kniha pro mě byla jasná volba, když jsem si vybírala, jaký příběh si z této krásné edice od cooboo přečíst.

Je to hodně tenká kniha, kterou přečtete opravdu za chvilku.

Příběh je z prostředí Paříže, kde se jednou potkají Petr s Lucií v tramvaji.

Vyvine se mezi nimi láska, ale jelikož je příběh z období války, tak to nemají jednoduché.

Je to dojemný a tragický příběh, který si určitě přečtěte a jestli máte možnost si ji vybrat jako povinnou četbu, tak určitě doporučuji.

Samozřejmě si ji můžete přečíst i jen tak. Opravdu příběh stojí za to.

Za knihu moc děkuji @albatrosmedia

25.07.2023

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Tohle za mě byla úplně skvělá oddechovka.

Hlavní hrdinka je bodyguardka a zrovna přišla o matku. A aby toho nebylo málo, tak se s ní její přítel bodyguard rozešel.

Dostane ale nový úkol: chránit známého herce, který je neskutečně sexy.

Je tu skvělá romantika, která začíná falešným randěním, a to jejich jiskření je boží.

Navíc je tam lehká vyšetřovací zápletka a vtipné scénky.

Tuhle knihu prostě chcete číst. Já sama ji měla sfouknutou za chvilku.

4/5

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s AlbatrosMedia

18.02.2024 4 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

tajemstvím, že miluju romantiky ze sportovního prostředí. Rugby jsem ale ještě nečetla, což byla velká chyba.

Hned na začátku jsem si oblíbila hlavní hrdinku Lily, která pracuje jako fyzioterapeutka. Pod ruce se jí dostanou slavní hráči rugby a ona to zprvu vůbec neví.

Alexe a Jacka (což jsou právě ti sexy hráči rugby) jsem si taky okamžitě zamilovala. Když měli nějaký problém, tak se sice chovali jako idioti, ale Lily si je dokázala krásně srovnat.

Romantická linka byla úplně skvělá a jiskření mezi hlavním párem bylo doslova hmatatelné.

Nebylo to ale všechno růžové a řešilo se tam i pár vážných věcí.

Celkově to ale byla skvělá oddechovka, kterou jsem přečetla během pár hodin, a rozhodně vám ji doporučuju.

Závěr nebyl úplně vysvětlený, takže se těším na pokračování. Navíc tam bude hlavní roli hrát právě Jack.

4,5/5

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelskému domu Grada.

25.02.2024 4 z 5

Jak svrhnout vévodu Jak svrhnout vévodu Evie Dunmore

Já jsem se do této knihy prostě zamilovala.

Příběh se odehrává v době, kdy ženy musí bojovat za svá práva a v tomto boji se ocitne i hlavní hrdinka Annabelle.

Díky dámskému spolku se dostala na Oxford a teď musí kromě studia ještě přemluvit vlivné muže, aby prosadili volební právo pro ženy.

Celá ta doba byla úplně skvěle vykreslena a já jsem se tak přenesla do 19. století. Asi si dokážete představit ty kočáry, plesy, sídla a mnoho dalšího.

Romantická linka byla taky naprosto skvělá a já jsem se díky interakcím mezi hlavními hrdiny i pobavila.

Je to super oddechovka, u které budete fandit všem sufražetkám a přitom tiše doufat v jiskření mezi hlavní dvojicí.

Za poskytnutí knihy moc děkuji nakladatelství Cosmopolis, Grada.

08.02.2024 5 z 5

Vztek Vztek Tracy Wolff

Tohle je přesně ta knihu, na kterou musíte být správně naladěni, abyste si ji užili.

Pokud nebudete čekat nic převratného, ale spíš si chcete knihu užít a pobavit se, tak je tohle přesně ono.

Už první díl byl super, ale tenhle u naprosto překonal. Nesmírně jsem si oblíbila Hudsona, který byl od začátku knihy skvělý a jeho pošťuchování Grace bylo prostě něco.

Celou knihu jsem si neskutečně užila, od zvratů po romantika, a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, který snad brzy vyjde.

08.02.2024 5 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Asi není tajemství, že tuhle sérii absolutně miluju a to platí i o tomto díle.

Brexley je skvělá hlavní hrdinka, která je znovu uvězněná a čeká ji plno překážet.

To jiskření mezi ní a Warwickem je prostě boží. Celkově tahle romantika enemies to lovers mě neskutečně baví.

Máme tu další akci, překážky, intriky a je to stejně drsné jako předchozí díl.

Navíc zjišťujeme mnohem víc jak o magii, tak o Brexley samotné a rozhodně nejsme na konci.

Po celou dobu nás navíc doprovázejí Brexleyini malí kamarádi, takže jsem se v některých případech nemohla přestat smát. Opie s Mrňouskou prostě vedou.

Závěr byl dost otevřený a plný zvratů, z čehož plyne, že už se moc těším na pokračování. Tentokrát už bychom se měli vypravit do Prahy.

Prostě a jednoduše je tohle romantasy, které vám jen a jen doporučuju.

Navíc ty české obálky od @adela.stopka jsou úplně nádherné a já už se nemůžu dočkat, co si pro nás vymyslí příště.

Za zaslání recenzního výtisku moc děkuji @albatrosmedia

26.09.2023 5 z 5

Zvrácený Zvrácený Jodi Ellen Malpas

Musím přiznat, že jsem k druhému dílu série Tajemný hříšník přistupovala trochu skepticky.

První díl se mi dost líbil a na ten další jsem neviděla tak dobré ohlasy. Zvrácený mě ale příjemně překvapil.

Ze začátku jsem čekala až se to rozjede, ale potom se to četlo samo a stránky rychle ubíhaly.

Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila, oba si nesli trauma ze své minulosti a tím se dokázali navzájem pochopit.

Jiskření mezi nimi bylo úžasné a celkově mě bavilo sledovat, jak se jejich vztah vyvíjí. Beau bývala u policie, takže si taky nenechala všechno líbit a za mě se k sobě opravdu hodili.

Po celou dobu děje jsme navíc pátrali po tom, kdo mohl za smrt Beauiny matky a tím nastávala akce a zvraty.

Celkově to za mě byla skvělá mafie a pokud se vám líbil Podmanivý, tak se určitě pusťte i do tohoto dílu. Doporučuju ale to číst postupně, jinak byste si mohli něco vyspoilerovat.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @albatrosmedia v rámci #spoluprace

30.07.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Za mě tohle bylo přesně to, co jsem od knihy chtěla. Taková odpočinková fantasy s romantickou linkou, která vás hned vtáhne do děje.

Nejenom, že jsou tady upíři a vlkodlaci, ale objevují se tu i čarodějky, draci a další bytosti.

Miluju knihy z prostředí školy pro nadpřirozené a tohle mělo úplně skvělou atmosféru. Doufám, že v dalších dílech prozkoumáme víc ze školy i z jejího okolí.

Romantická linka je úžasná, rozhodně nechybí jiskření a to, že si oba hrdinové prošli těžkými situacemi a traumatem, které je spojuje. (to ale není vše, co je k sobě váže. )

Grace vypráví absolutně otřesné vtipy, ale i tak jsem se celou knihu nemohla přestat smát.

Některé akce a zvraty byly nečekané, jiné jsem zase předvídala, ale vůbec mi to nevadilo.

Příběh je většinou z pohledu Grace, ale na konci máme i pár kapitol z pohledu Jaxona.

Děj ubíhal rychle, v žádné části jsem se nenudila a konec skončil takovým zvratem, že nutně potřebuju další díl.

4,5/5

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia

31.05.2023 4 z 5

Zlaté enklávy Zlaté enklávy Naomi Novik

Třetí a zároveň závěrečný díl série Scholomancie je konečně tady.

S tím, jak skončila dvojka, jsem jo prostě nutně potřebovala. Musím ale říct, že jsem asi čekala malinko víc.

Znovu tam bylo spoustu zvratů, magie a má oblíbená romantická linka, ale bohužel mi tam chyběla taková ta třešnička na dortu.

I přesto to ale bylo skvělé zakončení, které jsem si užila, a pokud máte rádi dark academy fantasy knihy, tak tuhle sérii rozhodně nesmíte minout.

Za knihu děkuji nakladatelství Host.

08.02.2024 4 z 5

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

Na pokračování Mýtonošů jsem se neskutečně těšila, protože první díl byl prostě skvělý. Navíc zbožňuju jakékoli příběhy inspirované Artušovskými legendami.

Příběh se napojil přesně tam, kde ten předchozí skončil a hned od začátku na mě čekali zvraty.

Pokud se bojíte, že jste toho hodně zapomněli, bohatě stačí přehled od @humbook, protože zbytek je v příběhu hned na začátku připomenut.

V tomto díle se dozvídáme spoustu nových informací a taky se vracíme do minulosti, abychom pochopili, co se vlastně událo.

Znovu jsem si velmi užívala pošťuchování Sela a Bree a celkově tu jejich dynamiku.

Celou knihou nás jako minule provází spousta magie, časté zvraty, nechybí ani romantika, tajemství a spoustu bolesti.

Příběh ubíhal velmi rychle a byl zakončen otevřeným koncem, takže už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Snad ho u nás vydají brzy.

5/5

Za knihu moc děkuji @albatrosmedia

30.08.2023 5 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Tak tohle bylo epické ukončení série a za mě taky nejlepší díl.

Už víme, že autorka psát umí, ale tohle bylo fakt něco.

Kiva si musela projít tolika věcma, ať už byly sebevíc těžké. U tohoto dílu jsem taky nejvíc brečela.

Hned od začátku mě kniha vtáhla, ani jsem se nenadála a byl konec. Ubíhalo to hrozně rychle a mě moc mrzí, že se s hlavními hrdiny a tímto světem musím rozloučit.

Jak už jsme zvyklí, bylo tu plno akce, napětí, překážek, magie a taky zase skvělá romantika.

Zase jsem si o kousek víc oblíbila několik postav a pořád absolutně miluju Caldona. (to je prostě moje zlatíčko)

Pokud jste tuhle sérii ještě nečetli, tak to napravte, protože opravdu stojí za to a já ji teď budu doporučovat pořád. Opravdu si to tahle série zaslouží.

Bylo to celé velmi originální, zasmějete se, pobrečíte si, budete napjatí, jak to vlastně s hrdiny dopadne a budete milovat postavy i romantickou linku.

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia

20.06.2023 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tohle je absolutně dokonalá fantasy kniha, která vás vtáhne a nepustí.

Basgiath je akademie, na které jsou 4 kvadranty. Jeden z nich trénuje dračí jezdce, kteří musí čelit několika smrtícím zkouškám.

Samotné draky a jejich vtírání do lidských záležitostí si zaručeně oblíbíte.

V knize je taky spousta zvratů, magie, intrik a nebezpečí.

Nechybí ani úžasná romantická linka. Mezi postavami to doslova jiskří a já jsem se do nich absolutně zamilovala.

Taky je to docela emoční jízda, takže pokud jste jako já, tak si připravte kapesníky.

Knihu vám stoprocentně doporučuju. Určitě vás nesmí minout.

Navíc chválím překlad, protože některé věci nechaly jako v originále, z čehož jsem nadšená.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji AlbatrosMedia

25.02.2024 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Já jsem se absolutně zamilovala do vlčích romancí a tahle není výjimkou.

Miluju všechny postavy a celý magický systém, který se odvíjí od znamení zvěrokruhu.

Já jsem si i tento druhý díl moc užila. Máme tu totiž další zvraty a nová odhalení, která s příběhem dost zamotají.

Kniha je velmi čtivá a i přes nějaká ta klišé a další věci, jsem se bavila.

Rozhodně se budu pouštět i do dalších dílů, protože tohle je prostě moje guilty pleasure série. Navíc to klasicky skončilo zvratem, takže už se nemůžu dočkat, co si autorka připravila dále.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelskému domu Grada.

25.02.2024 4 z 5

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Absolutně miluju prostředí i postavy z téhle série. Bylo super se do světa zase vrátit a zažít s hrdiny další dobrodružství.

Až někde v půlce mi ale došlo, že se to odehrává o několik let později po původní sérii.

Percy se chce dostat na vysokou a k tomu potřebuje doporučení do 3 různých bohů. První je právě Pohár bohů, který někdo ukradl.

Už tak nebyla taková akce jako v ostatních dílech, ale i přesto jsem si čtení užila.

Miluju Percyho s Annabeth a zase je sledovat i s ostatními při nějaké výzvě bylo skvělý.

Rozhodně se chystám i do dalšího dílu, až tedy vyjde. Jsem totiž zvědavá, jak to tedy všechno dopadne.

Jsem moc ráda, že u nás série vychází v těchto obálkách a že ji můžu mít doma.

3,5/5

Moc za knihu děkuji @humbookblogeri

23.02.2024 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Má první schůzka s autorkou a už teď vím, že její knihy budu milovat.

Není to ani tak o tom, že by byl příběh originální a já bych neodhadla zvraty. Spíš je to taková příjemná vánoční oddechovka se skvělými postavami a úžasnou atmosférou.

Romantická linka byla nádherná a uvěřitelná. Nejvíc se mi ale líbil vztah mezi Violou a Nateovo dcerou, protože jsem si je obě zamilovala.

Pokud chcete pohodovou vánoční knihu, u které nebudete muset přemýšlet a přečtete ji na jedno posezení, tak vám tuhle rozhodně doporučuji.

Už se těším, až se pustím do další knihy od autorky.

Za zaslání knihy moc děkuji @albatrosmedia #spoluprace

28.12.2023 4 z 5

Tajemství domu Thornů Tajemství domu Thornů Margaret Rogerson

Já jsem se do Kouzel rodu Thornů absolutně zamilovala, takže když jsem se dozvěděla, že k tomu vyjde novela, tak jsem se na ni nesmírně těšila.

Není to plnohodnotné pokračování, takže nečekejte žádnou velkou akci, zvraty nebo něco podobného.

Je to takové příjemné pohlazení pro fanoušky tohoto světa a postav.

Hlavní je tam ta romantická linka, protože se dům přiměje Nathaniela postrčit, aby vyjádřil své city.

Mně se tahle kniha moc líbila, a pokud jste četli Kouzla rodu Thornů, tak si tohle nenechte ujít.

Za zaslání knihy moc děkuji @albatrosmedia #spoluprace

16.10.2023 4 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Tak tohle je přesně ta kniha, kterou od autorky očekávám. Pohádková atmosféra, skvělá romantika a k tomu je tohle standalone, takže nemusíte čekat na další díl.

Kniha má absolutně nádhernou mapu, která nás vezme do úplně nového světa.
Na jednom konci žije princezna Annika a na druhém Lennox, který žije pro armádu a svůj lid.

Oba hrdiny jsem si nesmírně oblíbila a romantika mezi nimi byla skvělá. Jejich laškování jsem si užívala a prostě to bylo přesně takové Enemies to lovers, které chcete.

Kniha se četla sama, byly tam zvraty, akce a ani chvilku jsem se nenudila.

Pokud máte rádi tuhle autorku, tak se do knihy určitě pusťte. Já se bála, že to bude něco podobného jako Zaslíbená, ale tohle je stejně skvělé čtení jako Selekce.

Za poskytnutí knihy děkuji @albatrosmedia v rámci #spoluprace

30.06.2023 4 z 5

V šedých tónech (grafický román) V šedých tónech (grafický román) Andrew Donkin

Tohle byl velmi emotivní a dojemný grafický román, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Tentokrát je příběh z pohledu Liny, kterou s celou její rodinou odvezou pryč z rodné Litvy na Sibiř.

Je tam přesně popsáno, jak to tam měli všichni těžké, jak přežívali ze dne na den a o mnoho víc.

Taky tam je ale vidět, jak důležité je držet pohromadě, vzájemně si pomáhat a hlavně, jak je důležitá LÁSKA.

Všechno jsou to navíc věci, které se skutečně staly. Vzpomínky, které si autorka vyslechla, když byla sama v Litvě.

Já se přiznám, že jsem na konci brečela. Nejenom z toho, co tam všechno museli prožívat, a jak nespravedlivé to i po tom všem bylo, ale i kvůli tomu, že jsem se na konci přece jen dozvěděla něco hezkého a dojemného, čímž autorka příběh ukončila a mě naprosto dostala.

Pokud se vám nechce číst autorčina kniha v normální verzi, tak tohle je skvělá alternativa, která vás vezme společně s Linou na její cestu, protože grafika byla zase absolutně skvělá a přesně vystihla atmosféru celého příběhu.

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji @AlbatrosMedia v rámci spolupráce

04.06.2023 5 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Tohle byl pro mě můj první grafický román a rovnou s tak smutným a důležitým tématem.

Fotograf z Mauthausenu je podle mě dost silná kniha, která vám na malém prostoru ukáže hrozně moc.

Tento příběh je napsaný podle skutečné události a odehrává se v koncentračním táboře Mauthausen.

Je tam vidět to, co museli vězni zažívat, co všechno obětovali, jak moc riskovali a taky nespravedlnost, která následovala.

Celý příběh je doprovázen grafikou, která přesně vystihuje atmosféru tábora.

Rozhodně si myslím, že je to kniha, která by se měla dostat k co nejvíce čtenářům. Pokud vás alespoň maličko zaujala, určitě si ji přečtěte.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @albatrosmedia

26.05.2023 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Jestli máte rádi mafii se skvělou romantickou linkou, tak by tohle mohlo být něco pro vás.

Na začátku se dozvídáme něco málo o minulosti obou hlavních hrdinů, a že to oba rozhodně neměli jednoduché. Potom se přesouváme do přítomnosti, kde teprve začíná ta pravá akce.
Když se obě postavy konečně setkají, tak je to plné jiskření, zvratů, zrady, tajemství a spousty dalšího.
Rose byla skvělá hlavní hrdinka, která si nenechala nic líbit, a tím hezky cuchala Dannymu jak nervy, tak sebekontrolu.
Byly úžasné duo, i když to neměli jednoduché a jejich příběh si prostě musíte přečíst.
Samozřejmě nechybí spicy scény, ve kterých se ale nemusíte bát takových těch klasických výrazů, které by se z knih měli opravdu vyškrtnout.
Knížka má sice skoro 500 stránek, ale četla se krásně, pořád tam byla nějaká akce a ani chvilku jsem se nenudila. Možná proto jsem ji přečetla za dva večery.
Na konci mě knížka celkem dostala a já byla celé finále dost napnutá.
Kniha je sice součástí série, ale příběh Rose a Dannyho je v této knize ukončený, za což jsem byla dost ráda.
Tohle byla jedna z nejlepších mafií, které jsem četla, takže jí určitě dejte šanci.

Dávám 4,5/5

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s @albatrosmediacz

01.05.2023 4 z 5