Veruru1981 Veruru1981 komentáře u knih

Skvělá kniha. Přečteno za dva dny. Miluju tyto knihy, které odkryvaji určitě profese. A formou rozhovoru, opravdu dobře zpracované! Četla jsem už loni pilota a dokupuji i neurochirurga Beneše. Doufám, že autor bude psát dal.

27.12.2022 5 z 5

Volba Volba Jakub Trpiš

Nikdy nevyhazuju knihy, spis je postoupim dal, ale u teto jsem udelala vyjimku. Na FB to ma tisice lajku a vyjadreni, jak kniha nekomu zmenila zivot. By me teda zajimalo, jak... Prvni tretina jsou opsana moudra ve stylu Mnicha, co prodal sve ferrari, a jeste se kupodivu dala. Zbytek je nerealny a naivni roman plny nelogicnosti, plytkych rozhovoru, ale je to zavrseno tragickym happy endem. Kdyz jsem knihh 'prevypravela' svym pratelum, kteri knihu meli taky zakoupenou, i u nich putovala rovnou do kose... Podle me cloveku prumerne inteligenci tato kniha nema co dat, natoz mu zmenit život. I kdyz kecam, zivot se mi zmenil: uz nikdy nekoupim knihu inzerovanou na FB.

24.01.2023 odpad!

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Skvela kniha, rozhodne doporucuju. Neni tam jedina nudna pasaz, je to nakouknuti pod poklicku letani se vsim vsudy. Dlouho me zadna kniha tak nebavila. Precteno prakticky za 2 vecery, jak jsem to hltala.

23.12.2021 5 z 5

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Kniha je pro me velke zklamani. Cekala jsem, ze pujde vic do hloubky, nez prvni Vojáčkova kniha, ale opak je pravdou. Jde o smesici dokola opakovanych ezo blabolu o tom, jak nam ego brani se zmenit a tim zahajit lecbu. Jsem na strane 86 a pokud knihu nezlepsi Vojackovi hoste od strany 120, knihu nedoctu a rovnou vyhodim. Mozna by se pan doktor mohl vic venovat lecbe (byt ve funkcnim a celostnim pojeti) a mene ezo prednaskam s Duskem. Tato kniha rozhodne nepredstavuje zadny navod, jak se treba jen posunout v lecbe. Zatim neobsahuje ani zadne slibovane techniky na zlepseni zivotniho nastaveni. Mam pocit, ze toto je posledni Vojackova kniha, za kterou jsem vydala penize... Zbytečně vydala penize, protoze s celostni medicinou to nema nic společného.

28.10.2021 1 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Skvělá kniha. Jako bych koukala na dokument o této skupině. Osudová lovestory, ale neobalena cukrem, spíš drogám a rock'n'rollem. Autorka píše neskutečně čtivé, kniha se nedá odložit. Prostě musíte vědět, zda bude happy end nebo ne. Rozhodně doporučuji!

17.01.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Opět skvělá kniha od Martina Moravce. Vždy je přečtu jedním dechem. Byt se v některých názorech prof. Beneše nepotkám, tak mi kniha opět odkryl zákulisí další zajímavé profese. Moravec prostě umí. Klade skvělé otázky a jeho zpovednici odpovídají neméně dobře. Rozhodně doporučuji k přečtení!

02.01.2023 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Bez obalu se priznam: prvni dil jsem precetla za jeden den. Pri predstave, ze na dalsi dily budu cekat buh vi jak dlouho, jsem objevila, ze v anglictine uz vyslo dalsich 7 dilu.... Je o 14 dni pozdeji a ja ctu osmy dil: epilog. Takze poznani c. 1) neni to trologie, ale nekonecna saga (protoze krome dalsich 7 dilu na to navazuje i saga Jonathana Kinga o 3 dilech). Poznani 2) byt bych v rade situaci reagovala jinak, nez hrdinky a nenechala si to libit, o cem by ale ty knihy byly, ze... Poznani 3) neskutecne me ta série bavi. Nektery pary mene, Aiden a Elsa samozrejme nejvic. Kazdopadne erotika je popsana sexy zpusobem. Poznani 4) jsem závislák. 5) je mozne, ze v anglictine je to lepsi, nez v překladu (preci jen 'sweetheart' nezni tak kycovite jako 'milacku'. Serie mi spadla to obdobi touhy po tomto druhu oddechovky a rozhodla padla na urodnou pudu. Rozhodne doporucuju!!!

25.10.2022 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Hezka romantika. Sice trochu klise: on problematicky hoch, ona mladsi pubertacka, ale je to hodne ctive napsane. Stridaji se jeho a jeji kapitoly a to tomu dodava dalsi stavu. Zkoukla jsem uz i film a i ten se celkem podaril jako adaptace.

18.06.2023 5 z 5

Geniální potraviny Geniální potraviny Max Lugavere

Bible zdravovedy a zdraveho stravovani a zivota. Vse kompletne sepsano do jedne knihy. Vzhledem k tomu, ze se danemu tematu venuji dlouhodobe, tak to nejsou uplne novinky, ale proto doporucuji vsem, kdo s tematem zacinaji. Je to totiz zhustena verze cca 30 jinych knih, co jsem cetla. Takze vse na jednom miste, coz je fantasticke. Ke knize se budu pravidelne vracet, neb opakovani je matka moudrosti. Rozhodne vam tato kniha pro zdravi da vice nez ezo prazdne kecy Vojacka, protoze tato kniha je zcela konkretni a rika, co pomaha a co ne...

06.05.2023 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

rozhodně mě to bavilo. recenzi píšu až po přečtení druhého dílu a překvapivě mě ten první bavil víc. postavy mají charisma, sluší jim to spolu, až možná na občas velmi naivní hlášky hlavní hrdinky. v reálu by to tak nefungovalo, takže to hodnotím jako pěknou pohádku pro dospělé, s peprnými erotickými scénami

16.08.2022 5 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Stoprocentni romantika. Po letech jsem se vratila k pribehu Any a Christiana a nejsem zklamana. Vzhledem k tomu, ze jsem to cetla s odstupem, prekvapili me, jak hluboky cit Christian k Anne vlastne chova. Cekala jsem z jeho strany vic sexualne zalozeneho vztahu. A on spis bojuje s necim, co nezna, laskou k Ane.
Kniha se mi libila, jako predchozi dily. Uz mam objednano i Freed, a asi si osvezim i Grey... proste to musim docist vsechno.

16.04.2022 5 z 5

Skvela kniha. Rozhodne nejde jen o vseobecny prehled informaci o spani. Kniha vas nauci jinak o spanku premyslet. Pochopite, ze spankovy dluh nedozenete, ze ve stari nepotrebujete min spanku, ale ze spanek vam proste hur jde, jak spanek souvisi a vasim zdravim. Jde o knihu, ktera zmeni vase zivotno priority a smerovani a pritom nejde o zadne samospasitelne teorie, jak vam predkladaji ruzne radoby vedecke knihy typu Vojacka. Opravdu prakticka kniha, ktera vas pobavi, ale otevre i oci. Doporucuji vsemi deseti!!! Me rozhodne kniha pomohla.

15.01.2022 5 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Moc me to bavilo. Mela jsem strach po precteni zdejsich komentaru, ze prezident bude naivni vlastenec, kniha bude plna politickych proklamaci, postavy ploche, situace naprosto nerealne, proste americka kravina... ale ne, byl to velmi dobry politicky thiller. Rozhodne doporucuji. Napinave az do sameho zaveru.

26.12.2021 5 z 5

Jsem největší fanoušek knih Martina Moravce, mam všechny. A i nejnovější je prostě skvělá, čte se jedním dechem. Kdyby Moravec vydával jednu knihu měsíčně, i tak bych je kupovala. Volí skvělé subjekty svých otázek, které pokládá tak zajímavě, že získáte přesný přehled o dané profesi. Už se těším, jakého dalšího hosta si vybere pro příští rok!!!

25.12.2023 5 z 5

Lék pro duši Lék pro duši Petr Casanova

Kniha je úplně o něčem jiném, než slibuje. Velké zklamání. Je to zmatený soupis týkající se jen nefungujících milostných vztahů, nadto dost zjednodusujici, když problematické vztahy vidí jen v rovinách 3 typů postav, přičemž ani v jednom jsem se nenašla, i když jsem se fakt snažila. I návody jak z toho ven jsou takové povsechne, povrchní, nejde to do hloubky. Stylistika taky nic moc... Jsem opravdu zklamaná, kdybych věděla, o čem kniha je, rozhodně bych si ji nekoupila. Rozhodne nehledejte nějaké terapeutické nástroje pro samolecbu...

29.09.2023 1 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Druha kniha od Reidove, kterou jsem cetla, a opet nezklamala. Evelyn proste musite milovat, i kdyz je tak trochu moc. I kdyz jsem cca od tretuny tusila, kam se bude pribeh ubirat, musela jsem ho docist. Skvely zivot jedne hollywoodske divy, ktera cely zivot zila ve lzi.

01.03.2023 5 z 5

Pod kudlu! Pod kudlu! Arnold Van de Laar

Historie chirurgie podana naprosto zabavnych a pochopitelnym zpusobem. Mam rada tyto profesni knihy. A musim rict, ze tuto autor zpracoval opravdu s citem. Byt by nazev mohl desit, nejde o zadnou nechutarnu. Opravdu doporucuji!

04.09.2022 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

(SPOILER) Cekala jsem s nejvetsim napetim, jak to s Tessou a Hardinem dopadne. No samozrejme dobre, ale az po nekolika letech. Coz me trochu zklamalo. Nemyslim si, ze kdyby se od sebe odloucili na 3 roky, jeste se takto v pohode daji dohromady, alespon v realnem zivote. No ale tak je to takova pohadka pro dospele (byt mylne zarazena mezi young adult), takze budme radi, ze to dobre dopadlo. Osobne bych cekala, ze Tessa od Hardina neodejde, kdyz se konecne zmenil anebo bych cekala, ze kdyz ji ukaze knihu o nich (po 5 mesicich odlouceni), co k ni citil od sameho zacatku a bude happy end... Autorka me ale napinala az do sameho konce.

03.05.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tahle serie je zavislost. Stejne toxicka jako vztah hlavnich hrdinu, Tessy a Hardina... Byla bych v takovym vztahu a snasela Hardinovy stiny? Urcite ne. Presto jako voyer hltam kazdou stranku a premyslim, na jake dno Hardin Tessu zase posle. A ze posle... Kniha ma pres 700 stran, ale precetla jsem ji behem 3 dnu, uz to ukazuje, jak se od ni neda odtrhnout. Opet davka emocionalni exploze, jak slibuje prebal knihy, samozrejme s notnou davkou sex scen...

01.05.2022 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tak to eroticky napeti mezi hlavni hrdinkou Tessou a 'jejim' Hardinem by se dalo doslova krajet. Nerekla bych, ze je to z kategorie young adult, na to je tam az moc explicitnich scen. Videla jsem nejdriv film a chtela vedet, jak to bylo v knize. Kniha rozhodne lepsi nez film, kde je rada scen zkracena, cetla se sama. Byt je konec smutny, nastesti mam v ruce druhy dil a kocham se pribehem tohoto toxickeho vztahu dal. Za me rozhodne jedna z nejlepsich knih v kategorii erotica romance.

22.04.2022 5 z 5