veronika9761 Online veronika9761 komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Davno jsem rozecetla jednoho Nesbø a zaboha mi nesel docist. Proto jsem měla za to, ze Jo Nesbø pise komplikovane a zbytecne slozite. Az Syn mi ukazal, ze tenhle autor se cte sam. Paradni kousek.

21.04.2023 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Uz si musim zapamatovat, ze Hanisova je čtení na slunecna odpoledne, kdy se clovek chce jen z pychy ujistit, ze existuji i spatne dny. Dalsi knizka o predavani generacniho traumatu, psana ctive a zdanlive jednoduše, ale zase o ni budu premyslet nekolik tydnu. Skoda logicke chyby ze strany 28, ale co uz. 5*

08.04.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Dalsi autor, ktery by mel vydavat nove knihy rychleji, cekani na kazdou novou je umorny. Super cteni, jako je uz u autora zvykem.

03.11.2022 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Velmi slibny zacatek série.

08.02.2021 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Naprostá bomba, občas sem nestíhala ani číst. Za dvě ultranelogicnosti v závěru ubiram jednu hvězdu, i tak je to solidní naloz.

29.09.2020 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Absolutně neotrely pribeh. Konec logicky malinko zadrhaval, ale jako celek husty čtení.

30.11.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Na me uz vrstevnate vice, nez je zdravo - cetla jsem na etapy a na konci jsem uz byla trosku mimo z toho, kdo je kdo.

22.11.2023 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Moje prvni kniha autora a hned to stoji za to. Zajimava zalezitost.

07.11.2023 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Vlastne moc nevim, o co v příběhu slo. Cekala jsem na poslednich strankach nejake bourlive odhaleni, ale neprislo nic. Ale nemuzu autorce uprit genialni schopnost popsat beznadej a bezvychodnost byti, nebo krutost mezilidskych vztahu. To uz známe z jejich predchozich del (ze vzpominky na Vrany me mrazi dodnes, rok od precteni), takze Planata alespon me nic noveho nenabidla.

20.10.2023 2 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Po celou dobu jsem se stydela, ze svitim nebo ze mi hraje radio. Strašný cteni.

29.03.2023 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Oproti prvnimu dilu pomerne kostrbate.

17.02.2023 2 z 5

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Vlastne ani nevim, jak hodnotit. Knizka je psana ctive a dovoluje nahlédnout do hlavy silenci. Mrazi z kazde jeji stranky. At jde o popis neveseleho dětství a dospivani pachatele, priprave bomb, a taky vykon norske policie.

16.09.2022 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Teda, to je ale prijemny prekvapeni, moje prvni autorova kniha. Cetlo se fajn, a tohle rozuzleni jsem neocekavala. Dost me ale stvaly odkazy na Polednici, ktera je uvadena jako dalsi pripad Tomase Volfa, ale stala se pred udalostmi z Promlceni. Zvlastni pristup. I tak, 5 *.

06.09.2022 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Tezke tema, ale velmi ctiva knizka. Autorka opet nezklamala.

20.04.2022 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Necetla jsem prvni dva dily, ale i bez nich jsem se prilis neztracela. Urcite doctu i zbytek serie.

02.02.2022 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Příliš dlouhy začátek, opet spise společenský román s prvky detektivky.

13.05.2021 3 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Super kousek.

13.02.2021 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Klasickej D. Raker, ctivej, a s mnoha zvraty. Kdy clovek mysli, ze už to pochopil a najednou zjistí, ze vedle. A rozhodně navnadil na další díl.

14.10.2020 4 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

To byla naprosto nejsilnejsi knizka autorky, kterou jsem cetla.

14.09.2023 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Na knizku jsem slysela tip v jednom podcastu o vychove deti. Vubec jsem netusila, jak to mela v detstvi T. Brodska, a jsem moc rada, ze takhle otevrenou zpoved spolu se svou mamou J. Brejchovou napsala. Super sonda do zivota slavnych, s jejich zdanlive snadnymi zivoty.

14.08.2023 5 z 5