Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Pomsta nosí Pradu Pomsta nosí Pradu Lauren Weisberger

Tak táto kniha klasicky ako všetky od tej autorky sa dobre a ľahko čítala. Ako pokračovanie knihy Diabol nosí Pradu, trošku zbytočné, prijala by som skôr nový príbeh s novými postavami. Taká príjemná oddychovka

02.07.2017 4 z 5

Svetlo, ktoré nevidíme Svetlo, ktoré nevidíme Anthony Doerr

Veľmi pekná a dojímavá kniha. Rýchlo sa čítala vďaka krátkym kapitolám. Dej sa striedala medzi Wernerom a Marie-Laurou. Nebol to najlepší príbeh s tématikou 2.svetovej vojny, ktorý som čítala, ale bol pútavý a aj zaujímavý.

02.07.2017 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Super thriller. Až do poslednej chvíle som netušila ako to vlastne je. Dej bol pútavý a svižný, neuveriteľne dobre sa čítala. Odporúčam.

02.07.2017 5 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Kniha bola nezaujímavo a nudne písaná,az bol boj dočítať ju. Vôbec ma nebavila.V podstate v polovici knihy som sa strácala v "deji", ak tam nejaký bol.

02.07.2017 1 z 5

Bílá je barva kouzel Bílá je barva kouzel Laurie Faria Stolarz

Najprv sa mi zdal, že je tu istý posun v spracovaní ako v prvom dieli. Omyl, námet je tak strašne gýčovitý, nudný, nezmyselný. Hrôza, ak toto majú čítať deti, tak zbohom, im to zmenší počet šedých mozgových buniek. Neodporúčam.

28.06.2017 2 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Kniha sa veľmi dobre čítala, bola pútavá a zaujímavá. Koniec bol prekvapujúci a knihu som si fakt užila. Toto je presne typ kníh, ktoré ma bavia najviac. Odporúčam prečítať.

27.06.2017 5 z 5

Dokonalá chuť Dokonalá chuť Natalie Young

Tak táto kniha bola také kravina!!! Kniha bol nechutná, ale aj nudná. Dočítala som ju len kvôli pocitu, že ešte príde nejaké vyvrcholenie, ale bohužiaľ nekonalo sa. Kniha je zaujímavá snáď iba svojím vzhľadom/prevedením. Neodporúčam, strata času.

27.06.2017 1 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Kniha bola priemerná, nenáročná. Dej celkom pútavý, ale myslím si, že kniha už iba umelo predlžuje sériu Mé sladké 16. století.

27.06.2017 3 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tento diel bol o kus lepší ako predchádzajúci. Príbeh bol spracovaný pútavejšie. Je to jemne romantická priemerná oddychovka. Nenáročné čítanie, odporúčam.

27.06.2017 3 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Príbeh sa mi zdal veľmi detsky a naivne napísaný. Námet mal veľký potenciál, ale spracovanie ma nenadchlo. Čítalo sa to rýchlo, ale je slabotka. Uvidím aký bude ďalší diel.

27.06.2017 2 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Príbeh bol smutný, miestami až depresívny z prostredia v akom sa odohrával. Kniha sa veľmi dobré čítala až na tie krkolomné mená. Koniec bol prekvapivý, možno by som ocenila trošku podrobnejšie spracovanie vyvrcholenia príbehu. Odporúčam, veľmi dobre a pútavo napísané.

27.06.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha sa zaoberá komplikovaným jestvovaním teenegerov, ktorí to nemajú ľahké či už kvôli smrti blízkej osobe (Violet) alebo kvôli duševnej poruche (Finch). Poukazuje na to ako aj pri veľkej snahe zlepšiť a zmeniť svoje pocity/depresie, sa nie vždy darí (raz sme hore, raz sme dole) a že človek potrebuje mať sa o koho oprieť, niekoho kto ho v ťažkých chvíľach podrží/vypočuje. Pevne som dúfala, že to neskončí ako som si myslela, bohužiaľ. Koniec bol veľmi smutný. Aj keď bol námet veľmi pútavý, niečo mi tam chýbalo, preto hodnotím iba 3 hviezdičkami.

Kam zmizla Kam zmizla Gayle Forman

Príbeh bol o niečo pútavejší ako prvý diel, ale stále je to pre mňa len priemerná kniha. Od autorky mám ešte dve knihy (jen jeden den, jen jeden rok) a popravde mám obavy sa do nich pustiť. Štýl písania autorky asi nie je moja parketa.

Zostaň so mnou Zostaň so mnou Gayle Forman

Kniha ma nebavila, do knihy som sa nútila a čítala ju neuveriteľne dlho. Kniha rozoberá pocity a je skôr vážnejšieho charakteru, myslela som si, že to bude skôr taká jednoduchá oddychovka na dovolenku. Videla som aj film ani z neho som nebola odvarená.

25.06.2017 2 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Príbeh v tejto knihe bol veľmi násilný, avšak spracovanie sa mi zdalo poslabšie. Nedalo sa mi dobre začítať , zasa platí, že slabšie povahy ruky preč od knihy. Videla som film, ktorý ma zaujal viac aj keď tam bolo menej surovosti.

Nepoučitelná Nepoučitelná Leah Raeder

Príbeh sa dobre čítal. Zakázaný vzťah učiteľ-študentka bol dobre vykreslený. (najmä čo sa týka sexu :) ). Samozrejme, že toto neštandardné chovanie Maise má korene v neusporiadanom živote jej rodiny.(Jej mama asi ani nemala mať dieťa). Knihu odporúčam, veľmi pútavý príbeh.

25.06.2017 5 z 5

Cestujem sama Cestujem sama Samuel Bjørk (p)

Kniha bola super pútavá, mňa ako milovníčku severskej krimi veľmi zaujala. Celkom zaujímavé postavy, dej viac menej plynul bez hluchých miest. Myslím si však, že reklama na túto knihu bola až prehnaná, poznám aj lepšie knihy. Určite však skúsim aj ďalšie knihy od autora.

25.06.2017 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Táto kniha bola sila. Nie každý ju dokáže stráviť, nakoľko je v nej veľmi veľa násilia a zvrhlostí. Ideálna pre milovníkov brutálnych hororov. Citlivým osobám neodporúčam čítať, keďže jednotlivé morbidity sú do detailov popísané.

25.06.2017 5 z 5

Nevypovedané Nevypovedané Abbie Rushton

Kniha nie je dokonalá, ale mňa neskutočne bavila. Dej dobre plynul, koniec bol prekvapujúci. Príbeh zaujímavý svojou témou viny, šikanou atď. Určite odporúčam prečítať.

25.06.2017 4 z 5

Kečupové oblaky Kečupové oblaky Annabel Pitcher

Kniha ma vôbec nezaujala, ak tak skôr výzorom ako obsahom. Ak od knihy nič nečakáte, nebudete sklamaný,je to taká normálna oddychovka na ktorú do týždňa zabudnete.

25.06.2017 2 z 5