Bílá je barva kouzel

Bílá je barva kouzel

Uběhl celý rok od chvíle, kdy Stacey Brownová zachránila svou nejlepší kamarádku před hroznou smrtí. Nyní se jí vrátily noční můry. Je pronásledována duchy brutálně zavražděných... a šíleným stopařem. Zatímco se pomocí zaříkadel a kouzel snaží zbavit děsivých snů, do jejího světa vstoupí Jacob. Ukáže se, že má také sny. Chtějí-li zastavit vraha, musí spojit své síly. Ale může Jacobovi věřit? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77764/bila-je-barva-kouzel-DJj-77764.jpg 3.6116

Modrá je barva nočních děsů (2.)

White Is for Magic (2009)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
Více informací...

denyjanostik
26. únoraodpad!

No, tohle číst v 17 letech bylo ode mě hodně naivní :D. Začala jsem protože po popisu jsem si myslela, že půjde o nějaké fantasy, duchové, vraždy.. no to byla moje blbost :D kdyby mi bylo 13, OK, nad 15 let v žádném případě.

any333

Po dlouhé době jsem se dostala ke druhému dílu této tajemné série. No, možná byl více předvídatelný než ten předchozí, protože jsem už tušila, o co tak půjde. To ale nic nemění na tom, že hlavní zápornou postavu bych neuhádla ani ve snu(s přídavkem Maury skákající přes švihadlo a skelných oči Veroniky Leemanové, že?).
V tomto příběhu dále nastala jedna událost, takový milostný trojúhelník. I když mě spíš připadalo, že se Stacey nakonec i Chada ráda zbavila a přenechala ho Dree. Přece jenom, Jacob jí rozumí v mnoha ohledech více.
Na školu po úmrtí Veroniky se nahrnuli takzvaní duchaři, jak poznamenala Amber. Chvilku jsem je podezírala, že na Stacey poštvou ducha a ne, že si jen obstarají nahrávku do reproduktoru.
Taky se dozvídáme víc o odtažitém chování Staceyiny matky k její babičce. Pokud máš příliš vyvinutou intuici, nelze už zavírat oči.
Jenom mi přijde, že ten klíčový dopis na konci tam byl vsazen až v té chvíly. Ale, něco mi říká, že o něm byla zmínka v díle minulém. Nevím.

kercah
27.12.2016

Oddechové čtení, spíše pro mladší generaci, ale čte se to dobře, pocity jsou tam celkem dobře popsány a člověk se i snadněji stotožní s hlavní hrdninkou. :)

ter6763
08.12.2016

Nejlepší knížka! strašně mě to zaujalo!

AnetteDeer
28.10.2016

Takže této knize dávám 5 hvězdiček,jelikož byla pro mně hodně skvělá. Byla hodně napínavá a má skvělé zápletky. Překvapilo mně hodně kdo se stal nakonec tím kdo ji posílal ty různé věci. :) Knížku doporučuji je moc skvělá moc mně oslovila.

carllie
02.06.2016

Od knížky jsem očekávala trochu více.
Až na pár změn, se to moc od sebe neliší.

Májíczech
12.03.2016

No... upřímně, nevím, co jsem od téhle knihy očekávala. :D
Je to obyčejné převyprávění prvního dílu, jen s tím rozdílem, že je v něm ještě víc prapodivných čarodějnických praktik a jakýsi „milostný trojúhelník”, který se nám tvoří mezi Stacey, Chadem a Jacobem, který je shodou okolností taky čaroděj.
Co se týče postav, ty jsou pořád stejně nesympatické a stupidní - hlavně Drea. :D
A ZNOVU si autorka našla nějakou nechutnou věc, která musí vycházet z těla naší milované hlavní postavy. Tentokrát to není moč, ale zvratky. Mňam! -_-
Takže této krásné knize dávám 1*. A budu se těšit, co bude vycházet ze Stacey v dalším díle - pokud ho vůbec přeloží do češtiny. :D

NikiMedy
24.07.2015

Víceméně souhlasím s komentáři zde dole. Žádný hit a trochu opakování prvního dílu, ale celkově byla kniha napsána čtivěji než první díl a tak mě to i více bavilo.

Vianescee
12.07.2015

Takové opakování prvního dílu, do této knihy jsem se pustila spíše z nedostatku jiných knih. Musím říct, že i když mě první díl nějak extra nezaujal, pořád byl lepší než tenhle. Ani Jacob mi to nějak nevylepšil, jednoduše ten není nic pro mě. Oddechová kniha nad kterou jsem moc nepřemýšlela a ke které se nehodlám vracet.

Lumine
23.04.2015

Je to skvělé, ale něco mě nutí dát o dvě hvězdičky méně. (dala bych hodnocení 3,5, ale to bohužel nejde. :P )
Styl psaní je fajn, příběh je fajn, všechno je fajn a to je možná ta potíž. Je to jenom fajn. Není to žádný nezapomenutelný hit. Ovšem jako oddychovka velmi pěkné a zdařilé. :)

kulihrasek
07.03.2015

Opravdu hezká knížka, stejně jako první díl.

U toho jsem dala ale 5 hvězd, zato u tohohle dílu musím dát jen 4.

Ne že by děj nebyl čtivý a hezky napsaný, ale je až na malé změny skoro stejný jako první díl :-/

Damonka18
21.01.2015

Je to hezká knížka, ale nijak zvláště mě neoslovila. Jedinej kdo se mi líbil byl Jacob. Mě to příjde spíš jako detektivka. můj názor

MorbidCuriosity
30.11.2014

Tuhle knížku jsem se donutila přečíst jenom proto, že když už jsem si ji koupila, tak mi bylo škoda ji nechat ležet. Po prvním dílu se mi do ní ovšem vážně nechtělo. Ovšem proti prvnímu dílu byl ten druhý o něco čtivější.
Sice Stacey vyměnila "počurávání" za "zvracení", což teda nevidím jako značný pokrok, ale celkově se mi to četlo snáz a s menším odporem či nechutí, než ten první díl. Dao by se říct, že průběh knihy byl téměř totožný s tím prvním dílem, ale byl podaný líp.
Tato kniha mi přišla o krůček vyspělejší, než ta první, nicméně v každém případě už nemám v úmyslu si jednu nebo druhou ještě někdy přečíst a pokud má někdo z mladších čtenářů zájem, mám obě na prodej zde v bazaru.

Eleanor-ka
04.09.2014

Tahle kniha mě moc nezaujala... Přišlo mi to v některých frázích až moc "přitažené na vlasy", celkově myšlenka celé knihy na nic a hlavní hrdinka tomu dodala jen "třešničku na dortu". Jediné pozitivum, pro mě byly posledních 50 stránek, které se mi líbili, jako jediné, a dobrý konec.
Nenáročné na čtení, náročné na pobavení.
Průměrná knížka s "odřenýma očima", toť můj názor. :)

lupinek99
05.07.2014

taky naprosto dokonalá knížka... ale něco mě tam dost naštvalo..a zároveň vím, že to tak mělo být a sama jsem to v průběhu knihy chtěla.. :D rozhodně si to přečtěte! :D :))

Natyss
16.06.2014

Kniha mě moc neupoutala. Přišla mi skoro stejná jako předchozí díl. Autorka jen trochu pozměnila děj a přidala pár nových postav. Co musím ocenit je, že se mi kniha dobře četla, a až do konce jsem nevěděla jak dopadne.

vlkove
06.05.2014

Příjemná, průměrná, oddechová kniha. :)

Ell Amaterasu
20.02.2014

No, bylo to v podstatě to samé jako v prvním díle. Začátek byl dobrý, ale jakmile se do toho začal plést Jacob, začalo to být nudné. U konce jsem se vyloženě nudila a modlila se, aby měla tato knížka alespoň ucházející poslední kapitolu.

Nemesis Moriko
10.02.2014

Dost odbrá knížka:) Ale četla jsem i lepší díla.^^

Enefersis
01.05.2013

No... pokud si tuhle knihu necháte ujít, věřte, že o nic nepřijdete.

Lira
09.03.2013

U toho dle moc nevím. Líbil se mi románek Stacey a Jacoba, ale příběh mi připadal trošku hloupý a nějaké části tam nemusely ani být (byly hrozné). Dala bych za dobré čtení o bod méně.
Knihu si přečtěte a posuďte sami.

Princezna22
05.12.2012

Docela podprůměrné,jednička byla lepší a to jsem se těšila na pokračování.. Mno doufám,že vyjdou i ty další abych to mohla porovnat :-D .. ale jednička byla o hooooodně lepší

Katie*
24.06.2012

Souhlasím s komentářem eniete - předchozí díl mě bavil daleko víc

Rose18
15.04.2012

Tento 2. díl je taky krásný, ale přišlo mi to moc stejné jako v 1. dílu. Každopádně Jacob je super. :D :)

bookcase
29.03.2012

Stačí jedno volné odpoledne a je to přečtené. I když se opakoval námět z prvního dílu, dalo se to přečíst. Takové odlehčení :)

Eleanor
07.03.2012

Má stejný názor jako eniete. Moc pěkné, ale skoro stejné jako jednička.

eniete
27.02.2012

Podle mě je druhý díl o ničem.přijde mi, že je to v podstatě stejné jako jednička...i když jednička byla o mnoho lepší

Laurie Faria Stolarz

Laurie Faria Stolarz