Bílá je barva kouzel

Bílá je barva kouzel https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77764/bmid_bila-je-barva-kouzel-YEm-77764.png 3 169 26

Uběhl celý rok od chvíle, kdy Stacey Brownová zachránila svou nejlepší kamarádku před hroznou smrtí. Nyní se jí vrátily noční můry. Je pronásledována duchy brutálně zavražděných... a šíleným stopařem. Zatímco se pomocí zaříkadel a kouzel snaží zbavit děsivých snů, do jejího světa vstoupí Jacob. Ukáže se, že má také sny. Chtějí-li zastavit vraha, musí spojit své síly. Ale může Jacobovi věřit?... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

White Is for Magic , 2009

Trinda
Trinda
30.03.2020 4 z 5

Hezká kniha, ale ze začátku nudná. Musíte se sami přemáhat aby jste pokračovali ve čtení. Totéž co u prvního dílu. Když se vám ale podaří začíst, je to neuvěřitelný příběh s nečekaným koncem.

Knihomol888
Knihomol888
24.10.2017 4 z 5

Řeknu to takhle... Špatná ta knížka nebyla, ale byla rozhodně horší než první díl. I postavy se k sobě začaly chovat jinak a to, co jsem měla na nich ráda tam už prostě nebylo. Celkový příběh mi přišel strašně podobný.

Veronika33
Veronika33
28.06.2017 2 z 5

Najprv sa mi zdal, že je tu istý posun v spracovaní ako v prvom dieli. Omyl, námet je tak strašne gýčovitý, nudný, nezmyselný. Hrôza, ak toto majú čítať deti, tak zbohom, im to zmenší počet šedých mozgových buniek. Neodporúčam.

denyjanostik
denyjanostik
26.02.2017 odpad!

No, tohle číst v 17 letech bylo ode mě hodně naivní :D. Začala jsem protože po popisu jsem si myslela, že půjde o nějaké fantasy, duchové, vraždy.. no to byla moje blbost :D kdyby mi bylo 13, OK, nad 15 let v žádném případě.

any333
any333
14.01.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem se dostala ke druhému dílu této tajemné série. No, možná byl více předvídatelný než ten předchozí, protože jsem už tušila, o co tak půjde. To ale nic nemění na tom, že hlavní zápornou postavu bych neuhádla ani ve snu(s přídavkem Maury skákající přes švihadlo a skelných oči Veroniky Leemanové, že?).
V tomto příběhu dále nastala jedna událost, takový milostný trojúhelník. I když mě spíš připadalo, že se Stacey nakonec i Chada ráda zbavila a přenechala ho Dree. Přece jenom, Jacob jí rozumí v mnoha ohledech více.
Na školu po úmrtí Veroniky se nahrnuli takzvaní duchaři, jak poznamenala Amber. Chvilku jsem je podezírala, že na Stacey poštvou ducha a ne, že si jen obstarají nahrávku do reproduktoru.
Taky se dozvídáme víc o odtažitém chování Staceyiny matky k její babičce. Pokud máš příliš vyvinutou intuici, nelze už zavírat oči.
Jenom mi přijde, že ten klíčový dopis na konci tam byl vsazen až v té chvíly. Ale, něco mi říká, že o něm byla zmínka v díle minulém. Nevím.

kercah
kercah
27.12.2016 3 z 5

Oddechové čtení, spíše pro mladší generaci, ale čte se to dobře, pocity jsou tam celkem dobře popsány a člověk se i snadněji stotožní s hlavní hrdninkou. :)

ter6763
ter6763
08.12.2016 5 z 5

Nejlepší knížka! strašně mě to zaujalo!

carllie
carllie
02.06.2016 3 z 5

Od knížky jsem očekávala trochu více.
Až na pár změn, se to moc od sebe neliší.

Májíczech
Májíczech
12.03.2016 1 z 5

No... upřímně, nevím, co jsem od téhle knihy očekávala. :D
Je to obyčejné převyprávění prvního dílu, jen s tím rozdílem, že je v něm ještě víc prapodivných čarodějnických praktik a jakýsi „milostný trojúhelník”, který se nám tvoří mezi Stacey, Chadem a Jacobem, který je shodou okolností taky čaroděj.
Co se týče postav, ty jsou pořád stejně nesympatické a stupidní - hlavně Drea. :D
A ZNOVU si autorka našla nějakou nechutnou věc, která musí vycházet z těla naší milované hlavní postavy. Tentokrát to není moč, ale zvratky. Mňam! -_-
Takže této krásné knize dávám 1*. A budu se těšit, co bude vycházet ze Stacey v dalším díle - pokud ho vůbec přeloží do češtiny. :D

NikiMedy
NikiMedy
24.07.2015 2 z 5

Víceméně souhlasím s komentáři zde dole. Žádný hit a trochu opakování prvního dílu, ale celkově byla kniha napsána čtivěji než první díl a tak mě to i více bavilo.

Vianescee
Vianescee
12.07.2015 3 z 5

Takové opakování prvního dílu, do této knihy jsem se pustila spíše z nedostatku jiných knih. Musím říct, že i když mě první díl nějak extra nezaujal, pořád byl lepší než tenhle. Ani Jacob mi to nějak nevylepšil, jednoduše ten není nic pro mě. Oddechová kniha nad kterou jsem moc nepřemýšlela a ke které se nehodlám vracet.

Lumine
Lumine
23.04.2015 3 z 5

Je to skvělé, ale něco mě nutí dát o dvě hvězdičky méně. (dala bych hodnocení 3,5, ale to bohužel nejde. :P )
Styl psaní je fajn, příběh je fajn, všechno je fajn a to je možná ta potíž. Je to jenom fajn. Není to žádný nezapomenutelný hit. Ovšem jako oddychovka velmi pěkné a zdařilé. :)

Damonka18
Damonka18
21.01.2015 4 z 5

Je to hezká knížka, ale nijak zvláště mě neoslovila. Jedinej kdo se mi líbil byl Jacob. Mě to příjde spíš jako detektivka. můj názor

MorbidCuriosity
MorbidCuriosity
30.11.2014 2 z 5

Tuhle knížku jsem se donutila přečíst jenom proto, že když už jsem si ji koupila, tak mi bylo škoda ji nechat ležet. Po prvním dílu se mi do ní ovšem vážně nechtělo. Ovšem proti prvnímu dílu byl ten druhý o něco čtivější.
Sice Stacey vyměnila "počurávání" za "zvracení", což teda nevidím jako značný pokrok, ale celkově se mi to četlo snáz a s menším odporem či nechutí, než ten první díl. Dao by se říct, že průběh knihy byl téměř totožný s tím prvním dílem, ale byl podaný líp.
Tato kniha mi přišla o krůček vyspělejší, než ta první, nicméně v každém případě už nemám v úmyslu si jednu nebo druhou ještě někdy přečíst a pokud má někdo z mladších čtenářů zájem, mám obě na prodej zde v bazaru.

Eleanor-ka
Eleanor-ka
04.09.2014 2 z 5

Tahle kniha mě moc nezaujala... Přišlo mi to v některých frázích až moc "přitažené na vlasy", celkově myšlenka celé knihy na nic a hlavní hrdinka tomu dodala jen "třešničku na dortu". Jediné pozitivum, pro mě byly posledních 50 stránek, které se mi líbili, jako jediné, a dobrý konec.
Nenáročné na čtení, náročné na pobavení.
Průměrná knížka s "odřenýma očima", toť můj názor. :)

lupinek99
lupinek99
05.07.2014 5 z 5

taky naprosto dokonalá knížka... ale něco mě tam dost naštvalo..a zároveň vím, že to tak mělo být a sama jsem to v průběhu knihy chtěla.. :D rozhodně si to přečtěte! :D :))

vlkove
vlkove
06.05.2014 3 z 5

Příjemná, průměrná a oddechová kniha.

HODNOCENÍ SÉRIE: 62 %

Ell Amaterasu
Ell Amaterasu
20.02.2014 3 z 5

No, bylo to v podstatě to samé jako v prvním díle. Začátek byl dobrý, ale jakmile se do toho začal plést Jacob, začalo to být nudné. U konce jsem se vyloženě nudila a modlila se, aby měla tato knížka alespoň ucházející poslední kapitolu.

Nemesis Moriko
Nemesis Moriko
10.02.2014 3 z 5

Dost odbrá knížka:) Ale četla jsem i lepší díla.^^

Enefersis
Enefersis
01.05.2013 2 z 5

No... pokud si tuhle knihu necháte ujít, věřte, že o nic nepřijdete.

vraždy detektivní a krimi romány láska mystéria

Laurie Faria Stolarz
americká, 1972
2009  72%Modrá je barva nočních děsů
2011  69%Bílá je barva kouzel

Kniha Bílá je barva kouzel je v