verka5083 verka5083 komentáře u knih

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Krásná oddechová kniha. Celou dobu jsem čekala, jak to dopadne s falešným revizorem. Na konci knihy jsem se musela smát, když jsem zjistila pravdu. Pěkná kniha.

06.03.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Je to velmi pěkná kniha. Myslela jsem si, že to bude vážně horor, ale hororová mi přišla spíš jen celá atmosféra. Díky atmosféře a velmi děsivému příběhu Vás to nenechá spát. Stále nad knihou přemýšlíte a stále si říkáte, jak tahle kniha může jen dopadnout.
Za mě rozhodně kniha, kterou mohu doporučit.

29.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tato knížka by měla být povinnou četbou pro děti . Je v ní krásně popsáno, jak se během pár let vše změnilo. Jsou v ní popsány okamžiky, které si sama neumím představit a které člověku otevřou trochu oči.

25.09.2018 5 z 5

Druhá kniha hřbitovní Druhá kniha hřbitovní Neil Gaiman

Druhý díl navazuje dost na první díl. Jsou zde další příběhy spojeny s dobrodružstvím, které mě uchvátily. Nejvíc mě dostal konec, hlavně co se týká Nikovo kamarádky. Trochu jsem doufala, že to dopadne jinak. Ale jinak opět originální jako první díl.

21.07.2022 5 z 5

O víle Amálce a žabce Márince O víle Amálce a žabce Márince Václav Čtvrtek (p)

Kniha mého dětství, že které mi teta četla na dobrou noc. Znovu jsem si ji musela přečíst a zavzpomínat. Skvělá kniha, kterou mohu jen doporučit.

23.06.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Kniha mi přišla průměrná. Líbilo se mi prolínání časového děje a proplétání životních příběhu, se to bylo asi to jediné.

08.05.2022 3 z 5

Hroby předků Hroby předků Michal Lutovský

Jsem studentka archeologie a po celém školním roce, kdy jsem musela číst složitější knihy, jsem měla chuť si přečíst knihu, která bude trochu oddechova, ale zároveň mi něco dá. A Lutovský ti splnil na 100%! Hroby předků - skvělá kniha. Skvělé se četla a podala mi víc informací o mohylách vůbec a o lokalitě Kožlí u Orlíka.

10.08.2021 5 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Bram Stoker

Knihu jsem přečetla jedním dechem za jediný večer. Přiznám se, že mě ilustrace děsily, ale to je jen známka toho, jak je kniha vážně výborná.

27.07.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Od této autorky jsem četla knihu Hana, která byla výborná a hodně toho ve mně zanechala. Totéž jsem bohužel čekala i od této knihy, ale opak se stal pravdou. První polovinu knihy jsem trochu trpěla a stále jsem čekala, až se stane něco šokujícího. To se ale nestalo. Až ve druhé polovině se už začalo něco dít a to mě donutilo knihu dočíst. I když je kniha oddechová, tak jsem od ní čekala víc a možná, že to byla ta chyba. Zaroveň mi přišlo, že postavy také nebyly moc propracované. I přes tohle menší zklamání si od autorky určitě další knihu přečtu.

23.07.2021 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Už jako malá holka jsem si velmi zamilovala film. A zrovna nedávno jsem si řekla, že bych se měla stydět, když jsem knihu ještě nečetla. Co nejrychleji jsem to musela napravit. A nelitovala jsem. Kniha je krásná, krásné a rychlé se čte. Jsou tam momenty, které mě pobavily. Určitě se k této knížce budu vracet.

06.05.2020 5 z 5

Na tuto knihu jsem se vrhla jen díky maturitě. Myslela jsem si, že to nebude nic moc. Ale kniha mě hodně překvapila. Nejvíc se mi líbil Černý kocour. Stále jsem čekala, jak to celé dopadne a k mému překvapení povídka skončila jinak, než jsem očekávala. Bylo to strhující a určitě teď vím, že se ke knize časem určitě vrátím.

04.05.2020 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

(SPOILER) Knížka je skvělá, je krásné napsaná a umí člověka vtáhnout do děje. Bohužel na druhou stranu jsem trochu nedávala některá úmrtí a chvilrma jsem knihu trochu obrečela. To ale nemá vliv na moje hodnocení - autor skvělé píše a knihu mohu jen doporučit.

26.11.2023 5 z 5

Kronika tak řečeného Dalimila Kronika tak řečeného Dalimila Dalimil

Tato kniha mi připomíná knížku Staré pověsti české, které jsem nedávno poslouchala jako audio. A musím říct, že obě knihy jsou na svou dobu dobře a srozumitelně napsané. Je pravda, že byly chvíle, kdy jsem se musela vrátit, protože jsem text špatně pochopila, ale nakonec jsem jen zjistila, že jsem slova špatně přečetla.

23.08.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

První díl se mi o trochu líbil víc. Tady nebyl pomalu žádný zvrat a některé části knihy mi přišly přeslazené.

17.08.2021 3 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Knížka byla velmi čtivá a pěkně napsaná. Zatím mi to přijde, že tento díl nejslabší. Čekala jsem lepší propracování děje.

07.08.2021 3 z 5

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Bohužel jsem nikdy nečetla klasiku této knihy, a proto jsem si nejdřív přečetla jednodušší verzi. Jak ilustrace, tak i text mě velmi nadchnul a knihu mohu jen doporučit.

27.07.2021 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Skvělá kniha, která mě nechala jít spát a musela jsem ji jedním dechem dočíst do konce.

21.02.2021 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Až do strany 150 se v knize toho moc nedělo a já jsem přemýšlela, zda knihu nemám odložit. Jelikož jsem četla první díl, který mi líbil snad nejvíc, tak musím říct, že tato kniha byla pro mě o dost slabší. Po straně 150 se v knize začalo dít zase až moc věcí - lidé začali umírat. Konec, musím uznat, že se mi hodně líbil. Byl skvělé propracovaný a pro mě i překvapující. Celkově knihu mohu doporučit, ale s porovnáním prvního dílu byla pro mě kniha slabší.

02.12.2020 5 z 5

Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Sůl nad zlato: Ze sbírek lidových pohádek Božena Němcová

Tohle byla má oblíbená knížka dětství. Strašně se mi líbili ilustrace. Byly velmi pestré a nápadité. Nedalo mi to, a knihu jsem si musela znovu přečíst. Myslím si, že právě dětské knihy má umí vrátit do dětstvía v mém případě to byla právě tahle kniha.

24.09.2020 5 z 5

Dlouhý, Široký a Bystrozraký Dlouhý, Široký a Bystrozraký Karel Jaromír Erben

Miluji pohádky od Erbena. Jeho díla jsou dost originální a krásné se čtou. Není to jako v dnešní době, kdy se je jedna pohádka dělaná na 100 způsobů, ne. Tohle jsou pohádky, které mají svůj originál a tak to zůstane. Už se těším, až budu tuhle knihu jednou číst svým dětem.

11.08.2020 5 z 5