Drakula (skrátená verzia) přehled

Drakula (skrátená verzia) https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117528/bmid_drakula-klasicke-pri-117528.jpg 4 212 212

Stokerov krvilačný gróf Drakula od jeho prvého knižného vydania na sklonku 19. storočia sa stal najpopulárnejším upírom všetkých čias. Príbeh o ňom čítajú deti i dospelí všetkých vekových kategórii. Toto exkluzívne vydanie v edícii Klasické príbehy obohacuje príbeh fotografiami i ilustráciami s vysokou výpovednou hodnotou. Doplnkové náučné texty zakotvujú hrôzostrašný príbeh v historickom a kultúrnom kontexte doby, z ktorej autor čerpal svoj námet.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Perfekt

Dracula , 1897

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Drakula (skrátená verzia). Přihlašte se a napište ho.

Safrika
06.05.2024

Skvele! Nikdy jsem necetla a tahle jednoducha forma me uplne nadchla. Dozvedela jsem se spoustu informaci, mam radost.

Ivan Kučera
31.10.2023 2 z 5

V čase, kedy uverejňujem tento komentár, je táto kniha na databazeknih.cz vedená pod názvom „Drakula (skrátená verzia)“. No. Takto. Je to všetko možné, len nie skrátená verzia. Pôvodný (necenzurovaný) Stokerov román má v slovenskom vydaní od Európy z r. 2003 temer 5OO strán. OK, vrátane bonusov, ale aby sme to nekomplikovali, proste ich má takmer 5OO. Táto kniha ich má 63. Takže asi tak. Keď si ju prelistuje fanúšik Stokerovej knihy, okamžite dôjde k záveru, že to obsahuje tak max. 0,1% zo Stokerovho kultového piliera upírskej problematiky. Ak by som chcel byť sarkastický, tak napíšem, že pri zmienke na prebale „tato citlivě zkrácená verze...“ som od rehotu skoro spadol z gauča. Toto môže za skrátenú verziu označiť fakt len magor, podvodník alebo niekto, kto tomu nerozumie. Ak aj dáme bokom absolútnu neetičnosť čohosi takého (to proste nejaký... ako to povedať slušne... vezme knihu od autora XYZ, vyhodí z nej 99% obsahu a vydá ju pod cca rovnakým názvom?!), tak toto naozaj nie je klasická kniha. Z románu tu zostalo ako vravím možno tak 0,1% a zvyšok tvoria fotky, obrázky a „pikošky zo zákulisia“. Čiže napr. ak je reč o tom, že na grófa platí cesnak, môžete vziať jed (cesnak) na to, že tu nájdete zeleninárske okienko s fotkou cesnaku a s jeho krátkou charakteristikou. Je to celé strašne kuriózne, ale na druhej strane to má niečo do seba i paradoxne práve vďaka tomu, lebo takáto prepáčte blbosť sa nevidí často. Minimálne niektoré ilustrácie Tudora Humphriesa sú fajnové; ak by som sa k nim dostal v 9O. rokoch, asi by mi spôsobili nejednu traumu a nočnú moru. Ale obecne tento typ „literatúry“ hodnotím ako veľké zverstvo. Ku „kvalitám“ samotného textu sa pravdupovediac vyjadrovať nemám chuť, ako som povedal chýba tu okolo 99% románového textu. Z mnohých tunajších komentárov mám pritom dojem, že užívatelia nekomentujú túto nazvime to „špeciálnu verziu“, ale Stokerov román, s ktorým to však má spoločného ozaj len málo.

Kabuky
12.03.2023 4 z 5

Kvalitní četba.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Drakula (skrátená verzia) v seznamech

v Právě čtených1x