Vendyorit Vendyorit komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Výborně napsaná kniha. Na to, že to psala žena, klobouk dolů. Nebýt však z oboru, myslím, že by povahu chirurga a všechny ty situace odehrávající se v nemocnici tak věrohodně nevykreslila. S jedním chirurgem žiji, takže mohu trošičku srovnávat. :)) Opravdu musím pochválit, jak autorka popsala emoce, které postavy v příběhu prožívají. A vnitřní monolog chirurga je parádní. Jen konec jsem čekala trochu dramatičtější.

09.08.2022 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Ctu nyni 2letemu synovi a zatim se mu moc libi a mne se teda take velmi moc libi. Kocky miluji a pribeh kocoura Modroocka je vypraven vazne moc hezky, svizne a mile.

22.03.2023 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Fantastická knížka. Pokud se chcete odreagovat, nad ničím nepřemýšlet a nevadí vám sem tam nějaký ten peprnější výraz (vulgarismus), tak směle do této knihy. :-) Dlouho jsem se tak nepobavila.

12.12.2020 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Příjemná oddechovka a předvídatelným koncem.

04.08.2022 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Čtivé. Zajímavé. Konec mě překvapil. Odpočinková kniha.

06.03.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se mi líbila, ale popravdě Vyhnání G. Schnirch byl ještě úplně jiný level, co se Tučkové knih týče.

10.08.2021 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Autorka napsala svou výpověď otevřeně a čtivě. Klobouk dolů, jak se popasovala se svým neduhem a ještě větší obdiv, že z vlastní iniciativy začala provozovat aktivity na pomoc stejně závislým. Možná bych vytkla jen to, že se mnohé opakuje, a to tím, jak je text proložen příspěvky z FB. Sdělení je pak redundantní a trochu čtenáře může mást. Určitě by nevadilo, kdyby autorka ve své zpovědi zašla do větších detailů, jak už níže někdo zmínil. Na druhou stranu už tak není lehké se s tímto (bez zachování anonymity) svěřit, natož zacházet hlouběji do podrobností.

31.10.2020 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Chtěla jsem se v čase adventu rozptýlit vyloženě oddechovým čtením, tak jsem si podle popisku vybrala tuto knihu. Prvních cca 40 stran jsem se jí děsně prokousávala, vůbec jsem nepobírala děj ani postavy a říkala jsem si, že jsem sáhla vedle. Pak se to ale zlomilo a kniha mě začala neskutečně bavit. Jako by zbytek knihy psal někdo jiný, autorka krásně popisuje atmosféru okamžiku, opravdu barvitě vykresluje místa, situace a pocity. I když je to takový kýčovitý román, který nepřináší nic víc než zmiňovaný oddech při čtení, tak se mi opravdu velmi líbil. Ta předvánoční atmosféra z něj na mě opravdu dýchala a hlavní postava Kate mi byla velmi sympatická (na rozdíl od její matky). Navíc mě překvapilo, jak bylo jednotlivých dvanáct schůzek rozmanitých. Nutno však podotknout, že konec byl předvídatelný již na začátku knihy, ale v tomto případě mi to vlastně ani nevadilo. Nakonec hodnotím 5 hvězdiček, protože kniha pro svou cílovou skupinu účel podle mě naprosto splňuje a ještě k tomu se mi líbí její obálka. :-)

21.02.2022 5 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

No... Tak co k téhle knize napsat. Čte se parádně, za to dávám hvězdičky. Nějaká nostalgická nálada vzhledem k vyvolání vzpomínek na 90. léta také nastala. Ale... jednotlivé příběhy hlavních protagonistů mohly být propracovanější a hlavně konec mě naprosto zklamal. Otevřené konce beru, ale tohle už je moc. Vyloženě mě to naštvalo. A je to vážně škoda, protože kniha se čte "sama" a určitě je tam potenciál, aby byla v rámci příběhu více promyšlená a doladěná.

04.07.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Četla jsem Malý pražský erotikon a bála jsem se, že Prvok už mě tolik nezaujme. Přestože erotikon byl ještě o x levelů výše, i kniha Prvok mě bavila, četla se dobře. Jsem zvědavá na filmové zpracování. Ale pravda nenasmála jsem se u ní zdaleka jako erotikonu.

27.12.2020 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu jsem četla ve svých 15 letech a tehdy jsem z ní byla naprosto nadšená. Jak bych ji vnímala a hodnotila dnes (po mnoha letech) zůstává otázkou.

Coura Coura Jana Bernášková

Popravde vubec nerozumim tak kladnemu hodnoceni knihy. Dej porad stoji, nikam se nehybe. Porad cekate, ze se neco bude dit a ono se nic nedeje. Pribeh neni napsan ctive, celkove slovni obraty a vyrazy jsou dost nudne. Skoda. Janu Bernaskovou mam jinak rada.

30.09.2023 2 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Nedočetla jsem. Snažila jsem se o to, ale nešlo to. Autorův pokus o humor u mě nezapůsobil. Přitom téma velmi atraktivní. Škoda.

06.03.2023 1 z 5

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Nemůžu si pomoct, ale dvě Kayovy knihy jsem se snažila rozečíst a nešlo to ani jednou. Jeho (dle mého názoru tak trochu vynucený) humor a styl psaní mi prostě absolutně nesedly.

06.03.2023 1 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Vyborne napsane povidky, jak uz bylo zde receno, z kazde by klidne mohl byt samostatny roman.

17.12.2022 5 z 5

Povídky, které pomáhají Povídky, které pomáhají Michal Viewegh

Některé povídky byly povedené, jiné byly slabší. Úvodní povídka mě však dojala k slzám. :) Příjemné odpočinkové čtení.

20.11.2022 4 z 5

V bílém plášti V bílém plášti Markéta Hejkalová

Škoda, že je kniha tak útlá, bavila mě. :) Název V bílém plášti mi k obsahu ale úplně nesedl, čekala jsem vyprávění ryze očima zdravotníků, ale takto to nebylo. :)

14.08.2022 4 z 5

Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga: (Ne)pošli to dál Radek Banga

Bangu neposlouchám, ale samozřejmě o něm vím. Překvapilo mě, jak velice čtivě knihu napsal. Klobouk dolů, z jakých podmínek pochází a kam až to dotáhl. Má můj upřímný obdiv.

10.08.2021 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Fantastická kniha, není co dodat. Zola ovládal opravdový vypravěčský um a čtení jeho realistických popisů vytváří v mysli člověka živé obrazy jednotlivých situací příběhu. Mnohá témata v literatuře 19. století jsou i v současnosti stále aktuální.

Citový život zvířat Citový život zvířat Peter Wohlleben

Autor líčí příběhy ze života zvířat s citem a lehkostí. Kdo někdy zvířata choval nebo s nimi pracoval, nebude až tak překvapen nahlédnutím do jejich citového života. Doporučila bych přečíst lidem, kteří zvířata nepovažují za tvory, jež mohou vyjadřovat emoce.