VendyBW VendyBW komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihu jsem měla na doporučení a hezky se četla. Filmy bohužel nezvládám a tak čtu s touto tématikou knihy. Kniha se mi líbila, bylo to napínavé, smutné, bolestné a i sem pozitivní změna událostí. Nevěřila jsem, že takto to nakonec vše dopadne...

12.08.2020 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Úžasná série, stojí za přečtení. Příběh mne hodně pohltil a četlo se samo. Děkuji autorovi. Zatím nejlepší, co jsem četla.

03.10.2019 4 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Knihu by si měl přečíst každý, ať ví, jak se takovým lidem žije a že ne vždy znamená, že jsou mimo. Kniha se mi líbila, někdy to bylo silné kafe, ale stojí za to.

09.02.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Samozřejmě jsem nejdříve viděla film a ten se mi moc líbil. Po pár letech jsem sáhla po knize a kniha je určitě lepší. Lépe popisuje pocity, dané situace a člověk se lépe sžije s hlavní postavou. Líbí se mi přemýšlení v knize, návrat do minulosti. Pěkné. Po dočtení jsem si film pustila znovu.

12.08.2020 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

S první částí knihy jsem se hodně trápila, ale nevzdala jsem to a knížka stála za to. Líbil se mi napínavý děj, uvažování hrdinů a nečekané závěry. Doporučuji.

12.06.2019 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Tak tohle jsem měla hodně rychle přečtené a nemohla jsem se skoro odtrhnout. A šup rychle na další díl Rebel. Pro starší čtenáře to asi nebude úplně to pravé ořechové, hlavní hrdinové jsou mladí, ale i když já nejsem nejmladší - hodně mne kniha vtáhla do děje a četla jsem kdykoliv se dalo.

15.07.2020 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Stejně jako předchozí díly skvěle napsané, hodně čtivé a napínavé. Úžasná trilogie, co stojí za přečtení. Po přečtení doporučuji i filmovou podobu.

26.04.2017 4 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Ač to není přímo styl literatury, který bych si zvolila pro chvíle pohody - četla se mi moc pěkně. Knihu jsem si koupila až po shlédnutí filmu. Moc se mi líbila mapka, tu jsem často používala a pro mou představu vzdáleností byla skvělou pomůckou. Příběh je krásně sepsaný, děj je napínavý a člověk se dozví mnohem více pocitů, trápení a detailů nežli ve filmu. Ale na film se podívám ráda znovu.

15.07.2020 3 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Po knize jsem sáhla v knihovně. Velmi dobře a rychle se četla, byla napínavá, vtáhla mě velmi brzy do děje. Trošku zklamáním je pro mne závěr. Byl na mě příliš rychlý. Jako thriller ji neberu, zažila jsem kvalitnější thrillery. Ale stojí za přečtení. Moc pěkně napsané, chytlavé a i napínavé.

27.06.2019 3 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Po knize jsem sáhla už jen kvůli názvu. Kniha se četla pohodově, sama. Pobavila jsem se, příjemná oddychovka. Nic dramatického, na mé cesty do práce autobusem šité na míru.

01.03.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Mé první dílo od Patrika Hartla. Začala jsem jako první číst část s Jáchymem a nelituji. Takže doporučuji začít jím. Kniha se mi líbila, je to taková souhra všemožných náhod, smůly, setkání. Trošku delší pohodové čtení. Určitě si přečtu další díla. Autor píše pěkně, nebojí se běžně používaných slov, což se mi líbí.

23.02.2018 3 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Super, humorné, pohodové. Doporučuji.

21.06.2017 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

První díl jsem nečetla, ale viděla pouze filmovou podobu. Vrhla jsem se tedy na knihu a ještě lepší jak film. Čtivé, skvěle popsané, napínavé. Až jsem si říkala, jak se tolik děje do knížky může vejít. A jdu s napětím na 3.díl.

12.04.2017 5 z 5

Skvělé, čtivé, napínavé, neuvěřitelné. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a těším se na pokračování tohoto příběhu. Psané velmi hezkou formou.

31.03.2017 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kniha me bavila, zase trochu jine prostredi, necekany konec. Urcite stoji za to si ji precist.

31.01.2017 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Pohodove oddechove cteni, mohu doporucit. Pro me novy pohled na zivot herecky.

30.12.2016 4 z 5

Příjemné čtení, oddychové. Na začátku mi to přišlo hodně podobné P.S.Miluji tě. Konec zajímavý.

18.11.2016

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nezklamala, jako žádná kniha od autora. Chvíli trvalo než to nabralo směr a spád, ale vše mělo smysl. Zase super příběh.

18.04.2020 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pohodové čtení, trošku pak zamotané, ale vymotala jsem se. Ideální na dovolenku nebo jen tak. Líbilo se mi.

25.07.2019 3 z 5

Spoutaná křídla Spoutaná křídla Tanjas Darke

Toto bylo trochu jiné kafe, mnohem silnější, než co jsem zatím četla. Autorka krásně píše, ale příběh je velmi emotivní, smutný. Ale určitě přečíst, člověk si pak uvědomí, co má a měl.

06.07.2019 5 z 5