VendulaB VendulaB komentáře u knih

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Výborná česká detektivka. Naprosto přirozený a reálně působící příběh. Neuvěřitelně napínavé a děsivé i bez bezprostředního násilí. Čtenářská chuťovka.

19.12.2023 5 z 5

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Výborně napsaný čtivý životopis. Celá kniha je psaná velmi vtipně, připomíná mi styl psaní samotného T.P. Ten je zde popsán evidentně s velkou láskou a obdivem, přitom však velmi plasticky a upřímně, čtenář má pocit, že nic není zamlčeno. Doporučuji.

13.10.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velmi dobrá prvotina nové české detektivkářky, série má velký potenciál. Příběh je uvěřitelný, dostatečně napínavý, policejní vyšetřování působí velmi přirozeně. Lehký problém mám jen s komisařkou Laurou, která mi moc nesedí, ale oceňuji, že byla natolik dobře napsaná, aby ve mně vzbuzovala emoce. Jednoznačně doporučuji.

22.03.2023 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Zatím jednoznačně nejlepší kniha autorky (3. příběh série), tentokrát je kniha napínavá, čtivá, uvěřitelná. Možná mi chybělo trochu více policejního vyšetřování, kniha byla ve velké míře "pouze" románovým obrazem života na jedné vesnici. Přesto se četla moc dobře a užila jsem si ji.

25.02.2023

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Výborná, i když v podstatě depresivní kniha, která čtenáře připoutá během prvních pár stránek a už ho nepustí. Tempo příběhu se neustále zrychluje. Konec je možná trochu zvláštní, nebo spíše useknutý, ale ke knize se hodí.

02.08.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Jako všechny předchozí je i tato kniha neuvěřitelně vtipná, příjemná a pozitivní. I když trochu trpí slabší atraktivitou prostředí (v porovnání s předchozími cestopisy), neumím si představit, že bych si přečetla cestopis po Česku d jakéhokoliv jiného autora.

07.07.2022 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Velmi slabý příběh - velké zklamání. Absolutně odlišná úroveň v porovnání se Selským barokem a Rybí krví. Kniha mi připomínala spíše velmi nepovedenou červenou knihovnu. Pro mě zde autor prostě šlápl vedl. Na autora nezanevřu, ale knihu doporučit nemůžu.

13.12.2021 3 z 5

Tkaničky Tkaničky Domenico Starnone

Výborně napsaná kniha - smutný příběh jedné rodiny, které se celkem nic hrozného nestalo, ale přesto je život semele tak, že ze všech udělá jen pokřivené charaktery. Kniha je útlá a přesto dokáže obsáhnout 40 let manželského života páru i jejich dětí. A závěr? Naprosto fenomenální a děsivý zároveň.

03.12.2020 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Velmi dobrá a přitom pro mě rozporuplná kniha. Zajímavá - svým prostředím i způsobem vyprávění, čtenářsky náročnější. Vždy, když jsem ji znovu brala do ruky, abych pokračovala v četbě, jsem se do ní musela trochu nutit, když už jsem však začala číst, nedokázala jsem přestat. Vracet se k ní už nebudu, přesto ji považuji za výbornou, zajímavou a přínosnou.

11.12.2019 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Autorka dovede vtáhnout do děje během pár stránek, její způsob vyprávění je naprosto fenomenální. I obyčejné věci dovede podat strhujícím způsobem. Povídky byly smutné a velmi uvěřitelné. První dvě mi přišly skvělé, třetí pro mě byla lehce slabší. Po přečtení knihy s hrůzou pozoruji své děti a zkoumám, jak spolu vycházejí. Za to autorce neděkuji, za skvělou knížku ano.

09.10.2019 5 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Absolutně skvělá detektivka, perfektně čtivá, dáte ji téměř na jeden nádech. Není, co vytknout, skvělý čtenářský zážitek.

04.03.2024 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Tak tohle není "nová Agatha Christie" ani náhodou. Možná se zdá snadné napsat podobný typ detektivky, ale tady zkrátka nic nefunguje. Žádná atmosféra, ploché postavy, nesympatičtí vyšetřovatelé (především Julie). Rychlovka na jeden večer - naštěstí. Příliš neurazí, vůbec nenadchne.

12.01.2024 3 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Skvělý závěr povedené série. Uvěřitelný a atraktivní příběh, dostatečné napětí, čte se jedním dechem. Kromě posledních cca 3 stránek nemám výhrady.

28.08.2023 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Další výborný díl silné série - Nesbo stále drží velmi vysokou úroveň. Kniha se čte lehce, je napínavá, příběh atraktivní a bavila i dějová linka Mikaela Bellmana a linka Bertsena. Jsem natěšena na další díl.

28.08.2023 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Výborná česká detektivka, která působí neuvěřitelně živě, přirozeně, uvěřitelně. Atraktivní zápletka, napínavé, vtipné. Jen bych si přála, aby odhalení pachatele bylo výsledkem policejní práce a ne jen náhody. Jinak skvělé.

25.02.2023 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Mnohem povedenější než první díl série - tentokrát děj svižně plynul, kniha byla napínavá, zápletka zajímavá a uvěřitelná. Inspektor Gamache je sice líčen jako super kladný hrdina, což nepůsobí moc reálně a lidsky, ale celkově jde o moc příjemné počtení.

14.05.2022 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Příběh má velký potenciál, postupně se však celý jaksi rozpadá a z knihy se stává červená knihovna. Nicméně díky exotickému prostředí je kniha dostatečně čtenářsky atraktivní a její přečtení tak není ztrátou času.

06.09.2021 4 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Velmi příjemný a čtivý detektivní román. Na to, že jde o severskou detektivku, tak mě potěšila velmi nízká míra brutality. Zajímavá zápletka i celé vyšetřování, čtivý je i osobní život hlavního vyšetřovatele. Doporučuji.

10.05.2021 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Výborně napsaný životopis, který dokáže zaujmout i toho, kdo nemá k počítačům a k firmě Apple žádný vztah. Bylo vidět, že autor Jobse obdivuje a má ho rád, nevyhýbal se však ani negativním stránkám jeho osobnosti, což oceňuji. Kniha výborná, osobu samotného Jobse zde hodnotit nebudu.

17.04.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Výborný, vtipný, chytrý, odlehčený cestopis. Prostředí sice (pro mě) méně atraktivní, než v případě "Pěšky mezi budhisty a komunisty", stále skvělý styl vyprávění. Stala jsem se autorovou fanynkou a sobecky doufám, že bude cestovat ještě hodně dlouho.

21.07.2020 4 z 5