Varjohukka Varjohukka komentáře u knih

Já nejsem tvoje maminka Já nejsem tvoje maminka Marianne Dubuc

Krásné ilustrace, ideální množství textu i pro menší děti, ale v podstatě je to celkem smutný příběh.

26.10.2019 4 z 5

Lízinka nemůže usnout Lízinka nemůže usnout Alexander Steffensmeier

Nádherně ilustrovaná, vtipná knížka. Doporučuji opravdu podrobně zkoumat každý obrázek.

26.10.2019 5 z 5

Tajemná příroda: Najdi a spočítej Tajemná příroda: Najdi a spočítej Agnese Baruzzi

Kniha dokáže zabavit na dlouhou dobu. Dcerka má ráda to hledání a počítání různých zvířátek.

28.09.2019 5 z 5

Vaříme pro batolata Vaříme pro batolata Dagmar von Cramm

Tenká knížečka jednoduchých a inspirativních receptů. Určitě jich několik v nejbližší době vyzkouším.

28.09.2019 4 z 5

Můj semafor Můj semafor Zuzana Pospíšilová

Skvělý nápad se svítícím semaforem. Dcerka je nadšená a nenásilně se naučila, co které světlo znamená.

23.09.2019 5 z 5

Někdy i vás posere pták Někdy i vás posere pták Sue Salvi

Čekala jsem trošku rozsáhlejší obsah, ale pobavilo.

22.09.2019 4 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Toto je již čtvrtá kniha, kterou jsem od autorky četla. Všechny měly něco do sebe, ale Sadie, kterou jsem jako jedinou četla v češtině, si mě získala asi nejvíc. A to nejen závažností tématu, ale i svou zvláštní formou dvojího pohledu, přičemž jeden pohled je neobvyklý - prostřednictvím podcastu v rádiu.

09.09.2019 5 z 5

Prázdniny pošťáka Myšáka Prázdniny pošťáka Myšáka Marianne Dubuc

Další dobrodružství Pošťáka Myšáka, který doručuje poštu i o prázdninách na cestě kolem světa. Tentokrát s sebou vzal celou svoji rodinu.
Ilustrace jsou opět krásné a textu minimum, takže pro mladší děti ideál. Ale i starší zde najdou spoustu věcí k objevování.

08.09.2019 5 z 5

Malý hrdina Malý hrdina Nicola Kinnear

Nádherně ilustrovaná knížka o vystrašeném králíčkovi, který nakonec sebere odvahu se vydat za dobrodružstvím. Minimum textu je super pro mladší děti, které ještě neudrží dlouho pozornost. Věřím ale, že i starší si z knihy něco odnesou.

07.09.2019 5 z 5

Pošťák Myšák doručuje Pošťák Myšák doručuje Marianne Dubuc

Pošťák Myšák doručuje je super kniha i pro mladší děti, které ještě neudrží pozornost na dlouhý text. Krásné ilustrace s vtipnými detaily zase zabaví i ty větší, protože neustále je co nového objevovat.

Nerozluční přátelé Nerozluční přátelé Emilia Dziubak

Nádherně ilustrovaná a hrozně milá knížka pro děti o sovičce a králíčkovi, kteří si velice přáli trávit spolu více času.
Dcerka miluje sovy, takže čteme stále dokola.

Veselá kniha o malém krtkovi Veselá kniha o malém krtkovi Zdeněk Miler

Taková česká verze obrázkových příběhů Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc (Rotraut Susanne Berner), ale s krtečkem, který je dětmi velmi oblíbený.
Dcerka se ke knize neustále ráda vrací a vždy objeví něco nového.

Kniholap Kniholap Helen Docherty

Strašně milá knížka s úžasnými ilustracemi.

07.07.2019 5 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Pro mladší děti ideál - krátký a zábavný příběh, nádherné ilustrace. Dcerka (2 roky) nadšená.

05.04.2019 5 z 5

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Vtipné a ze života. Pobavilo a kresba je taky super.

27.03.2019 5 z 5

O zebře, která nechtěla chodit do školy O zebře, která nechtěla chodit do školy Christine Beigel

Moc milý příběh, který děti milují.

15.03.2019 5 z 5

Bláznivý rok Pipy a Poma Bláznivý rok Pipy a Poma Sanae Uchida

Dcerka je z knihy nadšená, jen máme občas problém identifikovat některá zvířátka ;)

05.03.2019 4 z 5

Fajnová farma Fajnová farma kolektiv autorů

Zábava na několik hodin, dcerka nadšená.

19.02.2019 5 z 5

Lásk@ na prvý klik Lásk@ na prvý klik Rainbow Rowell

Četla jsem v angličtině. Příjemná oddechovka.

05.10.2018 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tak tohle nebyl můj šálek kávy.
Z několika stran opěvovaná kniha, údajně plná humoru...ale asi mám jinou představu a autorův styl mi nesedl vůbec.

04.10.2018 2 z 5