Varjohukka Varjohukka komentáře u knih

Co se děje o Vánocích Co se děje o Vánocích Anne Suess

Krásně ilustrovaná kniha o tom, co se děje v období Vánoc. Stylem připomíná sérii Jaro, Léto, Podzim, Zima a Noc.

15.02.2020 5 z 5

Ledové království - Olaf a bratříčci sněháčci Ledové království - Olaf a bratříčci sněháčci kolektiv autorů

Dcerka Ledové království miluje a Olafa úplně zbožňuje, takže tuhle knížku musíme číst stále dokola.

08.02.2020 5 z 5

Sáša a Šura Sáša a Šura Anatolij Alexin (p)

Knížku jsem četla jako dítě a uvízla mi v paměti převážně proto, že se některé postavy jmenovaly stejně jako já.

30.01.2020 4 z 5

Pan učitel na kolotoči Pan učitel na kolotoči Jurij Gennaďjevič Tomin (p)

Četla jsem jako dítě a přišla mi tehdy moc zajímavá.

30.01.2020 4 z 5

Velký zlý vlk je nemocný Velký zlý vlk je nemocný Jean Leroy

Další kniha ze série o velkém zlém vlkovi. Z vlka - prstového maňáska - jsou děti nadšené. Testováno na dceři i dalších příbuzných a známých.

29.01.2020 5 z 5

Ema, bratříček a Petr Ema, bratříček a Petr Gunilla Wolde

Další dva skvělé příběhy s holčičkou Emou. Dcerka si hned oblíbila a musely jsme zároveň znovu přečíst i dvě předešlé knihy.

28.01.2020 5 z 5

Historie kytary Fender Stratocaster Historie kytary Fender Stratocaster Ray Minhinnett

Skvěle vyvedená kniha pro fanoušky Stratů.

28.01.2020 4 z 5

Velká kniha obřích zvířat / Malá kniha drobných zvířat Velká kniha obřích zvířat / Malá kniha drobných zvířat Cristina Peraboni

Skvělý nápad! Dvě knihy v jednom, jedna velká a druhá maličká, vložená v obálce. Ilustrace taky krásné, dcerka i já jsme nadšené.

21.01.2020 4 z 5

Z mámina blogu Z mámina blogu Julia Lanzke

Pár vychytávek je dost profláknutých, ale některé nápady jsou velmi inspirativní a určitě s dcerkou něco vyzkoušíme.
Nebylo by sice asi od věci přeložit i text na některých fotkách, ale dá se pochopit i bez znalosti němčiny.

21.01.2020 4 z 5

Lízinka roznáší poštu Lízinka roznáší poštu Alexander Steffensmeier

Další ze série knih o kravičce Lízince. Tentokrát roznáší spolu s pošťákem balíčky a jeden se jim ztratí. Ilustrace jsou opět velmi pěkné a i příběh má něco do sebe. Dcerka je nadšená.

19.01.2020 5 z 5

Na spadnutí Na spadnutí Jeff Kinney (p)

Poseroutka stále baví.

19.01.2020 5 z 5

Co jsou hvězdy? Co jsou hvězdy? Katie Daynes

Hezky udělaná kniha s odklápěcími okénky pro nejmladší zvědavce.

16.01.2020 4 z 5

Medvídek Pú - Prasátko v úzkých Medvídek Pú - Prasátko v úzkých Walt Disney

Milé vyprávění s medvídkem Pú a jeho kamarády. Tentokrát to bylo velmi napínavé, protože museli zachraňovat Prasátko z vysokého stromu. Dcerce se opět moc líbil příběh i ilustrace.

09.01.2020 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Ach, ta nostalgie...

07.01.2020 5 z 5

Slovníček česko-litevský, litevsko-český Slovníček česko-litevský, litevsko-český Vaidas Šeferis

Výborný slovníček, který se hodí v případě, že se zajímáte o litevský jazyk.

Medvídek Pú - Stanování v lese Medvídek Pú - Stanování v lese Walt Disney

Milé vyprávění s medvídkem Pú a jeho kamarády o tom, jak spolu stanovali v lese. Dcerce se moc líbil příběh i ilustrace.

07.01.2020 5 z 5

Pohádky do postýlky Pohádky do postýlky kolektiv autorů

Prostě Prasátko Peppa. Dcerka miluje seriál i příběhy v knižní podobě. Mně je Peppa a její rodinka taky sympatická.

07.12.2019 5 z 5

Děsivé historky 2 Děsivé historky 2 Michael Dahl

Opět jsem se dobře bavila, i když jde o hororové příběhy pro děti. Škoda, že už mi není třeba devět nebo deset...
Ten, kdo měl rád Stopy hrůzy nebo Husí kůži, tak si jistě rád zavzpomíná.

04.12.2019 4 z 5

Pohádky po telefonu Pohádky po telefonu Gianni Rodari

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství.

22.11.2019 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Jj, život knihomola/-ky je někdy těžký a v této vtipné knize se o tom může každý přesvědčit na vlastní oči :)

22.11.2019 5 z 5