valentýna valentýna komentáře u knih

Český lékař v Americe Český lékař v Americe Nonna Auská

Autorka vzpomíná na život v Americe, do níž se dostala i s rodinou v roce 1968 již jako "hotová" lékařka internistka. Zde však začínala od nuly a skládala nové a nové zkoušky až se vypracovala na praktickou lékařku se svou ordinací. Začátky byly krušné, potýkala se i s jazykovými problémy. Srovnává a popisuje nejen léčebné postupy, existenci léků a různých přístrojů dostupné v té době u nás a v Nové zemi, ale i myšlení lidí, zákony, ale i běžný život a starosti američanů. Sama se často potýkala s odlišnostmi a na svém synovi, nezatíženém minulostí z Československa, pozorovala "lehkou" přizpůsobivost. Tato kniha je zajímavá nejen pro lékaře a zdravotníky, ale i širokou veřejnost, zejména pak pro ty kdo chtějí Ameriku navštívit nebo v ní studovat.

13.03.2012

Toulky Japonskem a jeho kuchyní aneb jak dosáhnout dlouhověkosti Toulky Japonskem a jeho kuchyní aneb jak dosáhnout dlouhověkosti Kristina Kopáčková

Tato útlá knížečka mi byla dobrým společníkem při toulkách Japonskem a zvláště jeho " kuchyní ".

02.03.2012

Hoteliérem na střeše světa: Pět let v Tibetu Hoteliérem na střeše světa: Pět let v Tibetu Alec Le Sueur

Vynikající čtení, plné humoru, seznámí nás nejen s chodem hotelu, ale i s tibeťany a okouzlující přírodou.

02.03.2012 5 z 5

Ukrajina (kde se zastavil čas) Ukrajina (kde se zastavil čas) Marta Bednářová

Závěr knihy hovoří za vše : Vy hříšní pozemští červíčci, ať již přicházíte odkudkoliv, rychle obraťte své bicykly, uhánějte pryč a neohlížejte se zpátky. Buďte rádi, že jste uhájili holé životy a nevracejte se do míst, kde se zastavil čas. Nikdy, ani ve vzpomínkách.

Nemocnice, aneb bolnica Nemocnice, aneb bolnica Marta Bednářová

bohužel - tvrdá realita

Jak/tak chutná cesta Jak/tak chutná cesta Kamil Čermák

Cestu tam i zpět absolvoval autor po "zemi", v Himaláji absolvoval na trecích přes 1 000 km, své zážitky popsal vtipně a výstižně, bohužel už další cestu neuskuteční. Knihu by měli číst nejen cestovatelé do této oblasti, ale i ti, co nevědí co se svým životem ....

Úředně mrtev Úředně mrtev Quentin Reynolds

Tahle kniha ležela dlouhá léta v mé knihovně nepovšimnuta, až když jsem jí zadávala do bazaru a nakoukla do ní tak už jsem se " neodtrhla ". Nenásilným způsobem nás seznámí s hrůzami války, solidaritou lidí - občas i těch ve vyšších funkcích.

29.02.2012 5 z 5

Život se Soňou Život se Soňou Pierre Daninos

Humorné vyprávění, kniha byla oceněna v roce 1952 cenou Courteline.

28.02.2012

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Klasické dílo humoristické literatury, za okupace vyšlo pod jménem Vlastimila Rady.

10.02.2012

Elegie Elegie Jiří Orten (p)

Klasické dílo předčasně zesnulého básníka.

10.02.2012

Národy světa Národy světa kolektiv autorů

Výborně zmapované národy světa, poučné, ale svým způsobem i humorné čtení. Kniha je doplněna nádhernými fotografiemi. Kniha vyšla v edici Svět, v němž žijeme.

08.02.2012 5 z 5

Co dědeček ještě věděl Co dědeček ještě věděl Susanne Bruns

Podtitulek zní zahrádka bez chemie. Rady jsou vyzkoušené např. jak přidat bledým růžím barvu, celer má rád slané, jak vyzrát na dřepčíky, otruby lákají plže, přirozená ochrana proti hnilobě jablek a hrušní apod.

Dědeček si věděl rady Dědeček si věděl rady Susanne Bruns

V knize je hodně praktických návodů a rad, např. proč se mají jahody sklízet před desátou dopoledne, jak se ohlašuje déšť, jak zabránit ptákům, aby nám na zahrádce neozobávali rostliny, jak přilákat žížaly, a spoustu dalšího.

Minimum z Japonska Minimum z Japonska Alice Kraemerová

Velice užitečné čtení pro ty kdo se chystají do Japonska. Přiblíží nám kulturu, chování a zvyky japonců.

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Překvapilo mě, že tahle kniha je tak málo hodnocená a ceněná, četla jsem jí už dávno, ale pamatuji se, že na mě dost zapůsobila, jako na mladou holku, která nevěděla zcela nic o životě, natož o takových starostech. Kdo z mladých by to dnes dokázal ? Pořád hodně záleží na rodině a výchově v ní.

29.01.2012 5 z 5

Kam až mě nohy donesou Kam až mě nohy donesou Josef Martin Bauer

Úžasná výpověď o tom, co člověk všechno vydrží .......

29.01.2012 5 z 5

Po proudu Brahmaputry Po proudu Brahmaputry Mark Shand

Čtení je nejen zážitkem pro dobrodruhy a cestovatele, ale i pro milovníky pejsků.

Tango Masaj Tango Masaj Maxence Fermine

Autor se vyjadřuje básnickým, lehce archaickým jazykem, který sice připomíná řeč mýtů, pověstí a pohádek, ale přesto vypráví o věcech, které se dějí a dotýkají každého z nás.

27.01.2012

Nikde v Africe Nikde v Africe Stefanie Zweig

Podmanivý příběh židovské rodiny prchající před fašismem.Kniha bude i přínosem pro milovníky horké Afriky ....

Hrdinové Yukonu Hrdinové Yukonu John Balzar

Nádherné čtení pro milovníky psů severských plemen.