valentýna valentýna komentáře u knih

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Kniha ve mě zanechala hluboký dojem, i když zpočátku jsem si nemohla zvyknout na řeč se kterou se dorozumívali číňané s evropany, bohužel i v překladu bylo dost chybných záměn ve jménech postav, ale při pozorném čtení se tomu dá "ubránit". Tsal zde napsala velice hezký komentář se kterým se ztotoňuji. Prostředí Hong Kongu je autorovi důvěrně známé a rozdíly v kultuře výborně popsal. Knihu doporučuji.

14.06.2012

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Čtivý historický román, dokonce se dvěma milostnýma zápletkama, nás přenese do dávných dob, kdy se začínalo rozvíjet lékařství, kdy proti sobě stáli židé a křesťané a ve městech byla striktně oddělena spodina, měšťanstvo a vrchnost a kraji se potulovali rytíři a všechny bez rozdílu stíhal mor .....

13.06.2012

Na Řece Na Řece Josef Hejzlar

Dívka jménem Skořicová, původem z bohaté rodiny ze strany otce, přesto prožila své dětství v chudých a nuzných podmínkách, jenom proto, že se narodila jako dívka. Ona i její sestry se však narozdíl od jiných dívek mohly vzdělávat a chodit do školy, ačkoli jejich maminka neuměla ani číst a psát, byla jim oporou a díky jejímu úsilí a diplomacii při krátkých setkáních s jejich otcem, který žil raději s konkubínou než s rodinou bez syna, našly své místo a uplatnění v životě. S láskou je zde popsaná čínská krajina, kdy při čtení uslyšíte každou peřej řeky a ucítíte vůni mandarinek, zapotíte se při stoupání stovky schodů do horského městečka a popláčete si při hrůzách války i bolestného loučení rodiny.

13.05.2012 5 z 5

Divuplná Indonésie Divuplná Indonésie Adam Chvaja

Moc hezké vyprávění o putování Indonésií, dozvíte se nejen o jiné kultuře, zvycích a odlišné mentalitě a chování lidí, na které Evropan není zvyklý ani připravený. Při její četbě doslova cítíte horké a dusné podnebí, které je pro tuto oblast charakteristické. Měl by si jí přečíst každý, kdo se chystá tyto nádherné ostrovy navštívit.

10.05.2012

Konspirace Konspirace Anthony Summers

Kniha získala prestižní cenu Zlatá dýka v kategorii literatury faktu z oblasti kriminalistiky. Je považována za nejlepší knihu o zavraždění prezidenta J.F.K. Zahrnuje poslední poznatky, které přineslo vyšetřování - pozoruhodné, ale přehlížené úřady.

06.04.2012

Starý svět - Asie a Afrika Starý svět - Asie a Afrika Jiří Anděl

Velice podrobný encyklopedický přehled zemí.

06.04.2012

Londýn Londýn Roger Williams

Pěkný průvodce po nejdůležitějších památkách Londýna nás seznámí nejen s jeho obyvateli, ale i kde výhodně nakoupit apod., tištěno na křídovém papíře, doplněno fotografiemi a mapkou. Při návštěvě Londýna doporučuji vzít s sebou, nijak vás to nezatíží.

Světové metropole včera a dnes Světové metropole včera a dnes Jim Antoniou

Úžasná, velice výpravná kniha.

Dokonalá očista těla Dokonalá očista těla Gennadij Petrovič Malachov

Očista karmy, mysli a fyzického těla.

05.04.2012

7 báječných přírodních léků, sedm nezbytných přísad prospěšných našemu zdraví 7 báječných přírodních léků, sedm nezbytných přísad prospěšných našemu zdraví John Heinerman

Některé z těchto přírodních léků máme denně na dosah, a přesto nás nenapadne si je vzít, raději sáhneme po prášcích ....

02.04.2012

Pod zelenou vlajkou aneb zdravotní sestrou v Libyi Pod zelenou vlajkou aneb zdravotní sestrou v Libyi Stanislava Procházková

Kniha vypovídá o rozdílu povah evropského a afrického člověka, navíc muslimského vyznání, je čtivě podaná a seznámí nás s prostředím a rozdílnými podmínkami na obou kontinentech.

02.04.2012

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Naprosto nesouhlasím s komentářem Honajze : je vidět, že se nedostal v životě dál než k virtuální realitě, nemůžu ocenit ani srovnat recepty ve Chvilce pro tebe nebo v Katce, k takovému čtení jsem se zatím nedostala a neznám ho. Ale jako člověk, který cestování miluje a dostal se do míst, kde čas nic neznamená, kde o supermarketech nemají ani potuchy, musím tuto knihu ocenit. "Pan" Honajz se velice plete, že se tyto výlety zdají jako bezva osvěžující nápad vnímaný z bezpečí domova.

01.04.2012

Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek kolektiv autorů

Velice výpravná a přehledná publikace, která vám pomůže zorientovat se v tomto oboru.

Poznej sám sebe Poznej sám sebe J. Maya Pilkington

Zábavnou formou, a to pomocí různých testů, se o sobě dozvíte mnoho nového zajímavého, některé z testů lze použít i jako společenskou zábavu.

01.04.2012

Lidské tělo - Srozumitelný a zevrubný průvodce po strukturách a funkcích lidského organismu Lidské tělo - Srozumitelný a zevrubný průvodce po strukturách a funkcích lidského organismu kolektiv autorů

Tato kniha je kolektivním dílem týmu zkušených lékařských odborníků, spisovatelů, výtvarníků a redaktorů. Jako konzultanti v jednotlivých oblastech působili lékaři z obou stran Atlantiku. K tomu všemu bylo navíc využito i moderních lékařských technik, které dovolují zobrazit buňky a tkáně lidského těla za pomoci mnohonásobného zvětšení i speciálních efektů. Kniha je velice přínosná pro studenty medicíny a lékaře, ale je velice přehledná i pro laiky, krásné zpracování.

Kam Alláh nevidí Kam Alláh nevidí Jan Šťovíček

Expedice se uskutečnila se Škodovkou 120 a s Favoritem, o různé defekty nebyla nouze, ale vždy se našlo východisko a zážitky vynahradily přestálá " utrpení ". Vždy, když vidím na letišti zájezdy CK do letovisek a účastníky s ohromnými kufry, kteří neopustí rezort ani na krok, ale po návratu rozhlašují " byl jsem v Africe apod, " vzpomenu si na tuhle i jí podobné knihy. To je pravé poznávání jiných kultur, lidí a krajiny. V podání autora nechybí humor, ale ani informace o dané lokalitě, najdeme tu i cenné informace od balení až po nouzová řešení a umění poradit si za každé situace.

31.03.2012

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Autor vystihl rozdílnou povahu a myšlení lidí z různých kontinentů a myslím si, že o tom tato kniha je, nejde ani tak o druhou světovou válku, i když o jejích hrůzách a pobytu v zajateckém táboře také vypovídá, ale především jde o psychiku lidí, co tato hrůza z nich udělá, čeho všeho jsou schopni co by za normálních podmínek neudělali. Je to o přežití, bezmocnosti, strachu, ale i o hrdinství, které je náhle zapomenuto a odsouzeno.

18.03.2012 5 z 5

Dějiny naší rodiny Dějiny naší rodiny Jan Ryska

Vtipné příběhy sourozenců.

18.03.2012

Jak snadno a rychle používat / nikoli svůj počítač, ale / sám sebe Jak snadno a rychle používat / nikoli svůj počítač, ale / sám sebe Otmar Chadim

Vše co v této knize najdeme, je vyjádřeno vskutku originálně - v přirovnání k našemu počítači tu názorně poznáme, jak používat svůj lidský software.

16.03.2012

Praktická dívka Praktická dívka Danuše Přibylová

Autorka velice precizně shromáždila k daným tématům vyčerpávající informace, seznamuje nás s postupy prací krok za krokem, doplněno ilustracemi a fotografiemi, doporučuji všem kdo se věnují těmto ručním pracem.

16.03.2012