Val Val komentáře u knih

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Já, protože se bojím u všeho, jsem byla nadšená. Mě prostě ta partička docela bavila . Je fakt , že jsem zde nenašla jedinou sympatickou postavu , ale aspoň mi nemuselo být nikoho líto :-)
Vzhledem k tomu , že mám docela bujnou fantazii , tak jsem se do toho jejich strachu dokázala vžít. Za mě fakt super .

13.02.2024 5 z 5

Příběhy zámků v Čechách a na Moravě Příběhy zámků v Čechách a na Moravě Magdalena Wagnerová

Kdo miluje naše krásné zámky, je pro něj tato kniha výbornou volbou. Dozvíte se něco z historie, nějakou tu zajímavost a také nepřijdete o tajemnou pověst. Moc hezky se to četlo.

21.01.2023 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Přiznám se , že jsem taky čekala něco úplně jiného . Název knihy je lehce zavádějící . Nicméně spokojenost . Reálné i smyšlené postavy se skvěle doplňovaly a ač padesátá léta nemusím , četlo se to výborně. Čtenář si brzy ujasní , komu fandit a koho litovat. Každopádně knížku věnovanou cele paní Podolské bych si přečetla moc ráda . Zde je opravdu jen okrajově .

09.01.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další romantický útěk , tentokrát do Japonska . Sympatická Fiona , Gabe , který by občas potřeboval pár facek a úžasné Japonky Haruka a Setsuko ... To jsou hlavní postavy příběhu , po jehož přečtení budete mít chuť se do této bezesporu zajímavé a krásné země hned rozjet. Lehce předvídatelné , nicméně velmi milé a čtivé .

02.01.2022 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

S Agathou Christie se v jejím vlastním životopisu podíváte do viktoriánské Anglie, zažijete obě světové války a nahlédnete skoro do všech koutů světa. Úžasná spisovatelka, velmi vyjímečná žena. Doporučuji.

12.11.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Čekala jsem erotický románek a ten jsem taky dostala . Nic víc, nic míň. Postavy sympatické , děj mohl být víc propracovaný , ale ve finále lehká oddychovka na dva večery, která je občas nutná .

27.08.2020 4 z 5

I když byly hlavní postavy v posledním díle upozadněny, knize to vůbec neubralo na vtipnosti. Já tohle prostě miluju. Klobouk dolů a velké díky pane Bočku. Pokud smích prodlužuje život, tak jsem nesmrtelná.

27.11.2019 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Rozhodně jedna z nejlepších "severských detektivek". Na knize jsem se těch pár dnů, co jsem jí četla, stala téměř závislou :-) Z počátku tajemný příběh, který velmi pozvolna začal vystupovat z mlhy záhad je dokonalý. Už se těším na další díly trilogie ....

17.01.2014 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

(SPOILER) Já zřejmě půjdu proti proudu , ale mě se tato kniha líbila moc. Elisa je z úplně jiného těsta než Animant , tak jsem o hodně víc dobrodružství , než v Kronikách prachu , víceméně očekávala.
Elisa je holka podle mého gusta a Jamie Lennox jí zdatně sekunduje . Kdo chce romantiku, tak se taky dočká , jen co se na scéně objeví tajemný Benjamin Green . Za mě důstojné pokračování Kronik a velká spokojenost .

26.01.2023 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Moje druhá kniha od autorky a opět spokojenost. Výborně vykreslené charaktery postav, sympatický Bergman a atraktivní herecké prostředí. Jako bonus beru fakt, že mi tentokrát nezabili oblíbenou postavu, jako v knize Kroky vraha.

20.11.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Takže - nečetla jsem TO . Nečetla jsem vlastně žádného Kinga, protože se mi jeho kniha dostala do ruky v docela mladém věku ... a já se bála. Celé ty roky se prostě bojím číst Kinga :-) Každopádně v souvislosti s touto knihou to je pro mě zřejmě dobře. Líbilo se mi to moc. Velice napínavé, velice čtivé. V knize není mnoho sympatických postav. K většině si vztah nevytvoříte, ale myslím, že je to svým způsobem záměr. Ke konci knihy to do sebe krásně a překvapivě zapadne . Jako puzzle :-) A úplný konec ? No ..... nic není přece takové, jak se na první pohled zdá být ... PS : Asi se do toho Kinga přeci jen pustím . Už jsem velká holka .

12.02.2019 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Autorčina Klekánice byla takovým malým rozjezdem , takovou jakoby přípravkou .
Vodník už je jiné kafe a podotýkám, že mnohem výraznější a silnější.
Inspirovat se Erbenovou Kytici byl výborný nápad a pokud bude autorka pokračovat , tak se určitě dočkáme dalších lahůdek . Jsem ráda, že tu máme další výbornou spisovatelku detektivek . Aspoň v tom naše jednička Michaela Klevisová nebude sama :-)

20.09.2023 5 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Tak jsem se pomyslně seznámila s panem Bukowskim ... Nebo mám napsat Chinaskim ?
Ono je to v tuto chvíli tak nějak jedno .
Každopádně jsem zažila docela divokou jízdu napříč Amerikou , vystřídala jsem s hlavním hrdinou všemožné, špatně placené práce a potkala jsem u toho spoustu šílených lidí.
Nezapomenutelný zážitek :-)

08.02.2023 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Přečteno za jeden večer. Příběh židovského chlapce, kterého i s částí rodiny zachránil před smrtí Oskar Schindler. Velmi poutavě líčen i život před válkou a následně další , velmi plodný a zřejmě i šťastný život až do autorovy smrti .

13.06.2020 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Moje první kniha od autorky a spokojenost. Tři povídky na téma ( ne ) sebevědomí . První mi drásala nervy tím, jak byla hlavní hrdinka vyloženě slepá. Ve druhé čelíme náboženskému fanatismu a ve třetí povídce mě dostala totálně cynická hlavní hrdinka . Přiznám se, že po třetí povídce mi z toho všeho nebylo vůbec dobře. Každopádně , kniha výborná .

11.01.2020 5 z 5

Po přečtení posledního dílu trilogie zažívám velký smutek. Knihy jsem si vyloženě zamilovala a Mikael i Lisbeth mi budou moc chybět. Milénium jako celek rozhodně patří mezi nejlepší knihy, co jsem kdy četla a je velká škoda, že autor již není mezi námi. Myslím, že by nás ještě překvapil. Doporučuji...

04.02.2014 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

I dvojka dle mého názoru famózní. Paradoxem je, že jsem si vždy myslela, že je Švédsko taková jakoby dokonalá země a že se tam takové hrůzy prakticky nedějí..... Jak jsem byla naivní... :-) Lisbeth si nelze neoblíbit, i když až ve dvojce je pořádně osvětleno její mnohdy velmi zvláštní chování. Mikael je typický klaďas a jeho neochvějná víra v Lisbeth je imponující. Moc se těším na trojku :-)

24.01.2014 5 z 5

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Linda S. Howington

Kniha s lehce zavádějícím názvem , která se jako totální slaďák jen tváří.
Pro ty , co mají rádi romantiku skloubenou s napětím, je to výborná volba.
Sáru si zamilujete a sebevědomého Cahilla o pár stránek později nejspíš taky:-)
Za mě výborná oddychovka , kterou ráda doporučím.

18.03.2023 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Čtvrtý díl série se odehrává prakticky celý ve Francii, kam se Hermína vydává na doporučení matčina právníka, aby zachránila alespoň zbytky rodového majetku.
Příběh odehrávající se v kulisách Robespierrova teroru , kde je železná sekyra gilotiny neustále v pohotovosti, je rozhodně nejdrsnejší a nejdobrodružnější z celé série.

06.01.2023 5 z 5

Zrádné útesy Zrádné útesy Elizabeth Haran

Amélie a Sarah. Dvě ženy a dva naprosto odlišné osudy , které se spojí při boji o život na rozbouřeném moři. Je Amélie opravdu tak nesnesitelná, jak se na první pohled jeví a je Sarah opravdu jen nevinná oběť ?
Krásný příběh, který vás zcela pohltí.

23.10.2022 5 z 5