Vaiolet Vaiolet komentáře u knih

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Zatracená láska se mi líbila. Je to zase něco jiného než na co jsem zvyklá. Odlišný styl psaní a střídání pohledů na stejnou situaci.
Když odhlédnu od celkem klišovitého námětu (hodná holka, zlej kluk, zakázaná láska...), tak musím hodnotit 5*. Děj se mi líbil, příjemně plynul a za celou knihu se mi nestalo, že bych se dostala do fáze, že to už dál číst nechci. Všechny postavy mi sedli a nikdo mě vyloženě neštval, teda až na Anny tátu, ten byl dost psycho.
Myslím si, že na naší českou YA scénu je kniha nadprůměrná. Jsem ráda, že jsem na autorku narazila a s chutí si přečtu i další knihy, které se jí podaří vydat.

14.06.2022 5 z 5

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

Druhý díl Zatracené lásky od skvělé české autorky. Kniha se mi četla sama a troufnu si tvrdit, že byla lepší než ta první.
Dost se mi líbí střídání pohledu obou hrdinů a vůbec mi nevadilo, že jsem jednu kapitolu četla vlastně 2x.
Anna a Maddox jsou pro mě typickými představiteli toxického vztahu, do kterého bych se nikdy nechtěla dostat. Hádky, omluvy, usmiřování a to pořád dokola. Vlastně tohle bylo možná to co mě u knihy drželo jako magnet. Hltala jsem kapitolu za kapitolou a čekala co se stane. Rozejdou se nebo ne? Ukáže Anna své drsné já a řekne konečně co si myslí? Opravdu jsem se nemohla odtrhnout a knihu přečetla ani ne za dva dny.
A teď něco málo ke konci, kdy jsem málem prodělala infarkt. To jsem fakt nečekala a strašně moc doufám a věřím, že se autorce povede vydat i třetí díl.

14.06.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Tak tohle bylo opravdu hodně pomalé. Příběh nebyl špatný a opravdu mě to bavilo, ale z mého pohledu je to zatím nejslabší knížka od Zapaty. Většinu knihy jsem si přála aby se dohromady dali Zac a Van a ne Aiden a Van. Zac mi prostě byl daleko sympatičtější a hodil se mi k ní tak nějak víc. Taky mě zhruba od půlky knihy štvalo, že na skoro každé straně bylo místo jména hl. hrdiny používání Hradba z Winnipegu.
Celkově bych dala tak 4.5*

14.06.2022 4 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Tak tato kniha mě moc bavila. Hlavní hrdinové mi byli moc sympatičtí a děj pěkně plynul. Laurant mi sice přišla trochu naivní, ale její brácha kněz a hlavně Noah byli super. Nebyla zde žádná hluchá místa a celkově mi děj připadal uvěřitelný a pravděpodobný. Žádná přehnaná bondovka. Spojení romance a krimi příběhu je super nápad a autorka dokáže tyto žánry nenásilně propojit. Určitě budu v sérii pokračovat :)

24.05.2022 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Dost dobrá kniha to jo, ale malilinkato mě to zklamalo. Po nadšení z knihy Sněhulák jsem tak nějak čekala víc a ono nic. Samozřejmě je děj napínavý, dobře čtivý a to všechno, ale mě tam něco prostě chybělo. Nebylo to tak, že bych se do děje ponořila a četla skoro bez přestávky, tak jako tomu bylo u Sněhuláka. Jediné co mě opravdu překvapilo byl konec. Když jsem zjistila vrahovo jméno byla jsem na 150% překvapená a to se mi na Nesbových knihách líbí. I když si už myslíte že víte, tak nevíte :D
Sečteno podtrženo Pentagram je další skvělou knihou, kterou stojí za to si přečíst.

29.01.2017 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Upřímně řečeno není to úplně typická Kingovka, kdy by vám vstávaly chlupy hrůzou, ale i tak to má hodně do sebe. Popravdě jsem vůči tomu byla docela skeptická, přeci jen King je moje srdcovka a ohlasy nebyly moc valné. Přelouskala jsem tedy první kapitolu a už bylo jasné, že mě to jen tak nepustí. Děj je napínavý a až do posledních kapitol není vůbec jasné kdo že to byl. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, prostě jsem musela vědět jak to dopadne i za cenu toho, že dva dny jsem skoro nespala :)
Knížku vřele doporučuji a kdybych mohla dám víc jak 5*.

24.01.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Báječná kniha. Na 100% předčila mé očekávání. Knihu jsem si vybrala jen kvůli čtenářské výzvě, ale už po 50 stranách jsem ději naprosto propadla a tři dny jsem skoro v kuse četla. Velice napínavý děj je plný zvratů a líbí se mi, že Harry Hole není takový ten typicky supermanovský hrdina bez chybičky, ale má i své stinné stránky. Skoro do poslední kapitoly není jasné kdo je vlastně sněhulákem, takže typovat vraha můžete až do konce a ne že hned od druhé kapitoly víte kdo je zabil.
Takže sečteno podtrženo je to rozhodně skvělá kniha a i když sem nečetla sérii HH postupně od prvního dílu, nijak mi to nevadilo.

14.01.2017 5 z 5

Conan a dvanáct bran pekla Conan a dvanáct bran pekla Thorleif Larssen (p)

Skvělá knížka. Čte se jedním dechem. Napínavá od začátku do konce :)

03.03.2015 5 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Super knížka. Čte se jedním dechem a napínavá je od začátku až do konce.

23.02.2015 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Příběh byl plnej emocí, strachu z odhalení a vzpouře. Claudii jsem si, jako jedinou postavu, neoblíbila. Její nenávist k Lestatovi jsem nepochopila, vždyť on jí tím zachránil a daroval jí lepší život. Měla co chtěla,kdy chtěla a Luise si pomalu omotávala kolem prstu. Na Luise jsem si zvykala trochu delší dobu, na mě byl moc "intelektuálský". Lestat, Luis i Claudie byli praví upíři (s rakví, hořením na sluníčku atd.), ne jako ty na slunci se třpitící slaďouši ze Stmívání a tak to má bejt. Ale i tak nemůžu najít už nic kladného, je to tak půl na půl a proto dávám 3 hvězdičky.

27.01.2015 3 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Opravdu mě to bavilo a konec byl opravdu strhující. Tak trochu jsem čekala, že to bude propadák, ale opak je pravdou. Přečetla jsem ji za pár hodin. Prostě jsem nemohla přestat. Modlila jsem se aby si nakonec vybrala Finna, protože Lucas byl namachrovanej blbeček. Musim uznat, že autorka má talent na vymýšlení zvláštních jmen :D Černí psi je opravdu originální jméno pro motorkářskej gang :D I když se mi to hodně líbilo, tak nevím jestli bych to ještě někdy četla znovu. Na to mi tam ještě něco chybělo

27.01.2015 4 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Opravdu mě to překvapilo. Nemohla jsem sice hlavní hrdinku ze začátku vystát, ale postupem děje se to pomaloučku měnilo. Nemohla jsem pochopit důvod jejího jednání, chování ke Gabovi a téměř bezdůvodnou nenávist k Mattovi. Jinak všechny postavy a hlavně ty mužké(všichni byli opravdu strašně sexy a snad kromě Jamieho, mi přirostli k srdci. Děj byl nesmírně poutavý a vtipný (smála jsem se skoro u každé druhé věty). Docela mě překvapilo pojetí vlkodlaků. Nebyli líčeni jako zabijácké stvůry měnící se za úplňku,tak jak to v knížkách bývá, ale jako normální (citlivý v případě Douga) lidé. Nemůžu naprosto nic vytknout, snad jen, že není další díl.

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knížka se mi celkově hodně líbila. Celé je to hodně dobře psané a text doplňují nádherné obrázky. Nejvíce si mi ale líbil konec, který je takový neurčitý, takže vlastně nevím, jak to nakonec dopadlo s jeho mamkou. Děj je smutný a zároveň poutavý, takže je docela těžké knížku odložit. Na tohle je i pět hvezdiček málo :D

27.01.2015 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Začínalo jich sto a do konce došel jen jeden. Dlouhý pochod je typicky "Bachmanovská" knížka. Děj je depresivní a svým způsobem děsivý od začátku do konce, ale zároveň poutavý. Hned jsem si oblíbila některé postavy a těžce nesla jejich smrt. A to je právě to, víte, že nakonec stejně umřou, ale nepřipouštíte si to. V tom je kouzlo a umění Kinga. I když od začátku bylo jasné kdo "dojde až nakonec", jsem nemohla knížku odložit. Paradoxem je, že právě hlavního hrdinu Garratyho jsem si neoblíbila vůbec. Otravovali mě jeho věčné myšlenky na smrt, která jsou v případě téhle brutální reality schow prakticky neyhnutelné.

Sekera z bronzu, rouno ze zlata Sekera z bronzu, rouno ze zlata Juraj Červenák

Tohle jsem opravdu nečekala. Kniha je napínavá od začátku až do konce. Na své si přijde úplně každý. Bitvy, válečníci, magie, prostě všechno. Za sebe mohu říct, že Sekera z bronzu, rouno ze zlata je jednou z nejlepších knih svého žánru.

05.01.2015 5 z 5