vaclav5335 vaclav5335 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kniha mě nadchla, přečetl jsem ji doslova jedním dechem. Autor skvěle vykresluje postapokalyptický svět. Uvažoval jsem, jestli by dnešní svět na tom byl taky tak katastrofálně, kdyby dnes téměř všichni oslepli. Na trifidy už by dnes asi strčil roundup . Jinak je kniha pořád aktuální, vůbec nepůsobí nějak zastarale. Na to, že je napsána v 50. letech je to super. Nemám co bych vytknul, určitě doporučuji.

05.03.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Úplná paráda, upřímně jsem nečekal, že King ještě napíše tak krásnou knihu. Skvěle propracovaný dej, super postavy, které si člověk zamiluje a prožívá s nimi dobrodružství. Tohle se mi opravdu moc líbilo, doporučuju.

28.12.2023 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásná, smutná, poetická klasika o pohledu na život od člověka, kterému už moc času nezbývá. Po jejím přečtení ve vás zůstane melancholický pocit a pravděpodobně si ji budete dlouho pamatovat, to se o většině knih říct nedá.

31.10.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Uf, dlouho jsem se s žádnou knihou tak nenátrapil, pocitově měla tak 1000 stran. Pokud v knížce hledáte zábavu a pozitivní energii, tak tady ji nenajdete. Od začátku do konce jde o utrpení a nespravedlnost, které se s Gertou vlečou celý život. Budu si teď muset spravit chuť nějakým lehčím čtením.

17.06.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Úžasná, velmi čtivá kniha. Bude se líbit i těm, kteří žánr sci-fi nevyhledávají. Divil bych se, kdyby do pár let nebyla zfilmována. Kniha je nabitá napínavými momenty, velmi zajímavými technickými fakty a zábavnými hláškami hlavních hrdinů. Celý děj působí uvěřitelně, možná až na samotný závěr, který je sci-fi až trochu moc. Celkový dojem z knihy je skvělý, určitě doporučuji.

12.12.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Super kniha, obecně nemám moc rád detektivky, ale tady jsem byl příjemně překvapený. Postavy jsou sympatické, zápletka zajímavá a rozuzlení celkem nečekané. Fajn oddychové čtení, i když by někomu mohlo vadit poměrně drsné popsání vražd. Za mě určitě doporučuji.

06.02.2024 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Hodně depresivní záležitost. Putování krajinou po zániku civilizace, bez cíle a špetky naděje. Autor nás nějak nezasvětí do kontextu událostí, dokonce se ani nedozvíme jména postav. Kniha se přes to čte dobře, doporučuji.

05.07.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Určitě to není nejlepší kingovka, ale mi se líbila. Pro milovníky kinga, jako jsem já, je to povinná záležitost. Díky bohu, že pořád ještě píše, snad ještě dlouho psát bude.

22.09.2022 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Krásné čtení, které určitě nenechá nikoho chladným. Přirovnal bych ji k Tulákovi po hvězdách, který jde ještě o něco hlouběji. Říká se, že si Charriere značnou část dobrodružství vymyslel, to ale podle mě není důležité. Hlavní je, že se mu povedlo napsat klasiku, která se skvěle čte a i po skoro 60 letech je pořád populární.

31.10.2021 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Klasický King. Jedna z jeho nejlepších knížek. Určitě doporučuji přečíst.

28.09.2021 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Že začátku jsem si říkal, že na Kinga je to docela podprůměr. Poslední strany ale byly velmi napínavé a celkový dojem z knihy napravily. Nejsem moc fanoušek detektivek, ale tahle se mi nakonec celkem líbila.

31.12.2022 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Skvělý námět, tohle bylo opravdu něco nového. Zaujalo mě lehce antiutopické téma knihy, ve které už lidé přirozeně neumírají, ale o smrt se stará pouze elitní klub smrtek. To je určitě super nápad. Kniha byla velmi čtivá. Jen některé pasáže mi přišly trochu nedotažené. Postavy nebyly vykreslené moc do hloubky. Kniha mohla být rozhodně delší. Jsem zvědavý na další díly.

10.02.2023 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Jedna z prvních Kingových knížek, jde vidět, že to ještě není ono. Četl jsem od něj mnoho knih, ale tahle mi přišla nejslabší. Naštěstí se časem rozepsal do geniálních věcí jako je To, Dallas 63 atd. Vůbec to není špatná kniha, dobře se čte, zápletka je zajímavá, ale téměř nejde do hloubky postav. Víc se toho prostě na 175 stran nevejde. Škoda, že Carrie nenapsal o 20 let později, to by z toho byl parádní román na 800 stran.

21.01.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Po minulých 2 knihách jsem měl opravdu vysoké očekávání. Předchozí knihy byly opravdu skvělé. Škoda, že se autorce tentokrát úroveň udržet tak úplně nepodařilo. Děj mi přišel docela zmatený. Trvalo dlouho než jsem se v knize zorientoval. Hlavní hrdinka byla dost otravná. Jsem zvědavý, jestli se v dalším díle dostaneme na původní úroveň, nebo bude sešup pokračovat.

02.11.2021 4 z 5

Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Johannes Krause

Parádní záležitost, kniha která na podkladě genetických testů lidských ostatků dává dohromady mozaiku původu Evropanů. Problém je, že velmi zajímavá je hlavě první polovina knihy. Konec knihy, který působí až trochu nevědecky a ideologicky se mi moc nelíbil. Jinak by to bylo určitě plné hodnocení.

10.01.2023 4 z 5

Fenomén Lysá hora Fenomén Lysá hora Pavla Zemaníková

Tato kniha nesmí chybět v knihovně žádného beskydského nadšence. Dozvíte se něco o historii, o fauně a flóře, prohlédnete si krásné fotky. Takže můžu doporučit.

17.01.2022 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Zpočátku, mi to přišlo jako dost nepřehledné a nezajímavé čtení. Postupně ale kniha nabídka obrátky a skoro se od ní nedalo odtrhnout. Jedná se i špičkově napsané scifi, jehož formát připomíná Dekameron. Kniha vás donutí si okamžitě koupit druhý díl, protože končí uprostřed dějte, podobně jako Pán prstenů. Určitě doporučuji.

28.11.2021 5 z 5

Opravdu nadprůměrný historický román. Pro ty, kteří se chtějí přiučit něco o České historii je to ideální čtení. Bohužel knihy od Vondrušky jsou si obecně dosti podobné, takže nečekejte nic nového. Já ho mám ale rád a knihu jsem si užil.

02.11.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Na pobavení je to docela dobré, mě tato kniha ale moc neoslovila. Poměrně málo skutečně vtipných momentů, které jsou obaleny nudnou vatou textu, který když přeskočíte, tak o nic moc nepřijdete. Doporučil bych jako knihu na dovolenou, pokud chcete číst něco jednoduchého, nad čím není potřeba moc přemýšlet.

31.10.2021 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King