uzivatel6305 uzivatel6305 komentáře u knih

Nenávist Nenávist Chris Carter

Bohužel, přestože Cartera miluju, tento díl bylo zklamání. Chvílemi jsem měla pocit, že to snad napsal někdo jiný. Děj mi přišel zdlouhavý (stejně jako rozhovory, které byly mnohdy zbytečné), nepřesný, podle předešlého dílu s Lucienem, někdy jakoby nenavazoval a konec byl opravdu překombinovaný. Hunter skoro nemluví, je nevýrazný, prostě nijaký, narozdíl od upovídaného "génia" Luciena. Trošku mi to připomnělo Holmese vs Moryartyho. Snad budou další díly opět skvělé. Pro jednou to Chrisovi odpouštím.

29.05.2022 3 z 5

Velmi ponurý příběh. Nechápu, kde se v lidech bere tolik síly a nadšení jít dál, když vám všichni hážou klacky pod nohy. Je to opravdu silné vyprávění se spoustou pro mě nových informací. Ta chudoba, nelidské životní podmínky, nenávist, závist, hloupost, hlad, smrt, nechápu, že toto je USA v minulém století. Naštěstí se ve vyprávění najde pár radostných chvilek, přátelství, láska, vzájemná pomoc, ale hlavně hodnoty, které jsou v dnešní době snad už nepochopitelné. Hodnotné čtení. O hvězdičku méně dávám jen za pomalý spád a že jsem knihu mohla na rozdíl od jiných i odložit.

08.05.2022 4 z 5

Přežila jsem čínský gulag Přežila jsem čínský gulag Gülbahar Haitiwaji

Na knihu jsem se velmi těšila, ale... Jsem ráda, že jsem se dozvěděla pro mě nové informace o čínských přeškolovacích gulazích, o metodách vymyvání mozků, šikaně, nelidských podmínkách nevinných vězňů - objetí diktátu. Nejednou jsem si vzpomněla na geniální 1984, protože zde vás také Velký Bratr neustále sleduje, obelhava, vymývá a vaporizuje. Bohužel, kniha se nečte dobře, je těžké se soustředit, nebyla jsem schopná vnořit se do příběhu, řekla bych, že jde o velmi suchý výčet událostí. Bohužel.

07.02.2022 3 z 5

Čtyři ženy a jeden pohřeb Čtyři ženy a jeden pohřeb Narine Abgarjan

Poslechla jsem jako audioknihu. Je to hluboký, malinko komplikovaný příběh, originální a zvláštní. Asi by bylo ideální si ho poslechnout dvakrát.

Když jsem začala poslouchat, málem mě odradil začátek, který je opravdu zdlouhavý a člověk pořád čeká, co z toho vyleze, ale nebojte, vyleze! Najednou se vše prolomí a člověk prostě musí poslouchat, má to spád, spoustu překvapení, jeden milenec, více milenek, doba, hloubka, žárlivost, láska, soucit, vzájemná pomoc, nenávist, silné osobnosti,… a nakonec zase ten milenec. Je to krásné, hluboké a člověk chápe proč všechno to podvádění.

Interpretka Martina Hudečková, je jako obvykle geniální a příběhu dodává o to větší šťávu, zato Jaromír Meduna se mi vůbec nelíbil.

Každopádně, doporučuji, nebudete litovat.

08.05.2024 4 z 5

Skleněný vrch Skleněný vrch František Niedl

Tak to byla opravdová krása. Tím stylem mi tady pan Niedl svou hloubkou a city velmi připomíná mého milovaného Remarquea. Příběh není moc veselý, ale taaaak pravdivý, bez příkras, plný životních zkušeností a ponaučení, prostě to, co každý z nás někdy v životě zažil anebo je i rád, že to nezažil.

Poslouchala jsem jako audioknihu a na hlas pana Švarce jsem si musela zpočátku zvyknout, ale nakonec se mi líbil i právě kvůli jeho skvělému výkonu.

Moc doporučuji. Obzvlášť milovníkům EMR.

08.05.2024 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

A konec je kde? Huldar a Freya? Nějak jsem z toho rozpačitá. Začátek byl opravdu silný, ale pak se to tak všechno zamotalo, že jsem se musela neustále vracet, což nebylo u této série poprvé. Zbytek knihy už tak silný nebyl a leckteré vztahy mi připadaly opravdu povrchní.

Příběh celkově byl dobrý, postavy skvěle vykreslené, ale kapitoly před koncem byly jedna velká motanice a konec nepřestával překvapovat, až mi to přišlo vážně přitažené za vlasy. Co mě bavilo během celé série byl popis Islandu a Reykjavíku samotného.

Ještě uvidím, jestli s Yrsou budu pokračovat dál.

22.04.2024 3 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Tentokrát obě sestry řeší své soukromé problémy. Vše se točí kolem společnosti, dědictví, cestování. Hanička nám opět ukazuje typickou nenávist, nabubřelost, nespravedlnost, statečnost a ubohost svých postav. Je to radost číst a prožívat taková dobrodružství, tak podobná současnosti, zasazená do úžasných míst, která by každý měl navštívit.

Pokud si chcete přečíst něco o historii u nás, v Itálii a ve Francii začátku 19. století, tak hurá do toho!

21.01.2024 4 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Tentokrát obě sestry řeší své soukromé problémy. Vše se točí kolem společnosti, dědictví, cestování. Hanička nám opět ukazuje typickou nenávist, nabubřelost, nespravedlnost, statečnost a ubohost svých postav. Je radost číst a prožívat taková dobrodružství, tak podobná současnosti, zasazená do úžasných míst, která by každý měl navštívit.
Pokud si chcete přiblížit historii u nás, v Itálii a ve Francii, tak hurá do toho!

21.01.2024 4 z 5

Prežijú piati Prežijú piati Holly Jackson

Nemohla jsem dočíst. Nepřišlo mi to napínavé, naopak to bylo zdlouhavé a přišlo mi, že se nic neděje a některé postavy mi lezly na nervy. Pro mě to bylo přitažené za vlasy.

30.12.2023 1 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Paní Chamberlainová má talent psát opravdu čtivě a napínavě. Toto je má třetí kniha od autorky a musím být tentokrát kritická, ty ostatní byly lepší. Během chvilky jsem si domyslela jak to celé ve skutečnosti je, takže se neudálo žádné velké překvapení. Navíc mi hlavní hrdinka lezla dost na nervy a některé části knihy byly opravdu přitažené za vlasy. Ke všemu se tam všichni neustále, přímo nepřetržitě a pořád milují, to mě na americké literatuře baví asi nejvíc. Není to špatné, ale není to knížka na opakované čtení.

05.08.2023 3 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Tak lidičky, já se vám tedy přiznám. Nějak nestíhám poslední dobou psát recenze. Dneska jsem si k tomu sedla a zjistila jsem, že přestože jsem knihu poslouchala před měsícem a líbila se mi, teď už si absolutně nevzpomínám o čem to bylo. To by se asi u kvalitní literatury stávat nemělo, že? Bylo to napínavé, připomnělo mi to Jane utíká (, která mi lezla na nervy), i jsem si říkala, že to je lepší, a ejhle! Vygumováno. Tak prostě radši nehodnotím a nedoporučuji.

28.04.2023

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Velké nadšení, další May a zase pecka! Pokud se chcete tentokrát dozvědět něco o hrůzách komunismu, Rudých Khmérech a vůbec o životě v oblasti Kambodže, Vietnamu a Thajska 70. let, tady máte přímo zákusek. Peter May vždycky dokáže neskutečným způsobem popsat všechna místa, kde se děj odehrává, stejně jako v jeho pekingské sérii a dalších. Pořád se něco děje, a když si myslíte, že už nemůže být hůř - prásk a šok! Co se týče dvou hlavních hrdinů, naprosto souhlasím s Martiiiik, dcera Lisa je vážně divná, jakože silná, ale i naprosto naivní. Posuďte sami. Jednu hvězdičku ubírám za trochu moc zdlouhavý konec. Každopádně ale doporučuji.

01.04.2023 4 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

No, špatné to nebylo, poslechla jsem si jako audioknihu, paní Ježková výborná jako vždycky, příběh čtivý, vše dobře popsané, ale ten závěr byl psaný horkou jehlou, žádné WOW se nekonalo, spíše HM. Miluju Anglii, mám ráda proplétání historie a současnosti, duchové mi nevadí, ale jakoby tomu něco chybělo. Když bych jí nepřečetla, asi by se nic nestalo.

24.03.2023 3 z 5

Povíme to prezidentce? Povíme to prezidentce? Jeffrey Archer

Tak mě to tedy nějak zvlášť nenadchlo. První díl byl naprosto úžasný, dobrodružný, politický, plný akce, historie a prostě všeho. Druhý byl už taková kopie prvního dílu s vcelku zajímavým osudem velmi akční a schopné hlavní hrdinky, ženy v politice. Tento díl ale byl prostě taková špionážní detektivka. Ve srovnání s předešlými díly jsem se nic nového nedozvěděla. Florentýna se objevila minimálně. Příběh samotný nebyl špatný, ale vůbec bych ho nechápala jako pokračování Abela a Kana. Přesto všechno, pan Archer je skvělý vypravěč a člověk nikdy nelituje, že se do jeho knihy pustil.

17.03.2023 3 z 5

Kain a Ábel (1. a 2. časť) Kain a Ábel (1. a 2. časť) Jeffrey Archer

Lidi, nádhera! Můj první Archer a jsem naprosto nadšena! Skvěle popsaný životní boj dvou geniálních podnikatelů, jejichž osudy jsou si tak podobné. Nenudila jsem se ani chvilku, kniha přesně dle mého gusta, spousta informací z různých zemí Evropy, Asie a hlavně USA větší části 20. století, ale převážně dopady obou světových válek a finanční krize na celý svět. Láska, dobrodružství, politika, vtip, sarkasmus, přátelství, nenávist a nepochopení…., no prostě snad vše se objevuje v této jedinečné knize. A ke všemu, nakonec i slza ukápla! Takže se laskavě zastavte a přečtěte si nebo poslechněte audioknihu! Pan Šťastný, jako vždy nemá chybu! Dobrou chuť!

28.11.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Nedočteno, tedy nedoposloucháno. Naprosto obyčejný příběh obyčejného života nějakého obyčejného doktora. Proč to číst? Moc jsem se na knížku těšila, po Vranách opravdu hodně, ale tohle je zcela jiný, banální šálek kávy. Jediné plus, líbil se mi doktorův na nic si nehrající projev. Ale naštěstí je spousta výborných knih o doktorech.

17.03.2022 2 z 5