Usire Usire komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Velké překvapení, které jsem upřímně nečekal. Televizní zpracování různých děl mě nechává naprosto klidným, ale knižní forma mi úplně sedne. Děj je strhující a do posledního okamžiku napínavý. V podstatě mě to navnadilo přečíst i další knihy od Agathy Christie.

24.11.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Toto je opravdu super čtení. Politická satyra, která bude nadčasová snad v každé době. Některé věci tak zlidověly, že když jsem je četl nestačil jsem se divit, kolik tam toho vlastně je. Kniha má neuvěřitelně silný děj a totalitní režimy ji budou vždy zakazovat.

25.01.2021

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Totalita předložená autorem je velmi depresivní, což je samozřejmě záměr. Dobře jsou vystiženy emoce hlavních postav a prostředí žijí. Není to lehká kniha ke čtení, ale má čtenáři otevřít oči a ukázat kam to vše vede.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četl jsem tuto knihu mnohokrát (naštěstí je poměrně útlá) a pokaždé ji vnímám jinak. Psychologický přesah je neoddiskutovatelný, což mnoho knih v dnešní době se snaží vytvořit uměle a vůbec se jim to nedaří.

25.01.2021

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Četl jsem na doporučení mé známé a musím uznat, že je to moc dobrá kniha. Forma je dobře přijatelná a neměl jsem pocit z nějaké umělého protahování. Snad se dostanu i druhému dílu.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Pejsek a kočička mě bavili už když jsem byl malý klučina. Nyní stejně neochvějně baví mé děti a myslím, že vydrží i pro další generace.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Závěr trilogie je důstojný a hodný předešlých dílů. Opětovně je zde tolik detailů a propracovaný svět, že budete chtít další pokračování.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Kniha mě velmi překvapila a mnohdy jsem musel odejít a vyhledat si zajímavosti na internetu, abych se dozvěděl jak je to ve skutečnosti. Děj má šťávu a spád, pořád se něco děje. Jenom hltáte další a další stránky, až je najednou konec.

Setkání s Rámou Setkání s Rámou Arthur Charles Clarke

Opravdu skvělé čistokrevné sci-fi bez příkras. Po přečtení máte pocit blechy na právě probíhajícím psovi kolem. Můžete se na něm chvíli svézt, ale nemůžete ho ovlivnit, natož pak pochopit kam vlastně běží a proč.

11.09.2020 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Poprvé jsem četl na SLŠ a zprvu mě odrazoval počet stran. Po začtení byl problém vyřešen a já litoval proč je to tak krátké. Je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl.

26.01.2021

Moje zamilovaná kniha, kterou čtu snad každý druhý rok znovu a znovu (někdy i v jiných jazycích a vydáních). Příběh je naprosto úžasný a hltám každou větu. Nejvíce se mi líbí Robinsonovo přežívání na ostrově.

25.01.2021

Skvělá kniha, která baví v celé své délce. Mnoho vtipných narážek dělá tento příběh opravdu čtivým. Někdy zdlouhavý popis života mi nevadil, protože jsem si dokázal pak mnoho věci představit a vhodně dokresluje atmosféru.

25.01.2021 5 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Tohle jsem opravdu nečekal. Kniha, která je od autora 19. století a zaujme natolik současnými filozofickými a morálními otázkami. Budu se muset na pana Twaina zaměřit trochu více a přesvědčit se, že tato kniha nebyla jen takovou náhodou z jeho rozsáhlé publikační činnosti.

27.01.2022 5 z 5

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Moje nejzamilovanější kniha, když jsem byl ještě dítě. Přečetl jsem ji tolikrát, že to ani nespočítám. Legendární kresby a chytrý způsob vyprávění, mě přiměl abych koupil i další knihy z této série mým dětem.

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Opět mě Poirot (Agatha) dostali, čekal jsem jiné vyústění. Celou dobu jsem byl na stopě, ale znovu mi utekly detaily, které vytvořily celý příběh. Je to prostě parádní čtení.

24.06.2022 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha vyvolává divné pocity, a to je přesně to co čtenář (tedy já) chce. Děj má hloubku a je předložen ve velmi přijatelné formě.

26.01.2021 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Kinga. Obzvláště mám rád povídky Nadaný žák a Vykoupení z věznice Shawshank. Opravdu mistrovské dílo.

Hotel Hotel Arthur Hailey

Asi nejlepší kniha co jsem kdy četl. Postavy jsou uvěřitelné, empatické a velmi mi přirostly k srdci. Děj samotný, byl napínavý, zajímavý a celou dobu jsem ho silně prožíval. Jen mne mrzí, že musel přijít konec. Určitě se ke knize časem zase vrátím a znovu si ji užiji.

17.09.2021 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Hodně temné a dospělácké. Tohle už není moc pro děti, tak jako první díly, což je dobře. Mnoho z nás na HP vyrostlo a kdyby se děj neposouval, tak by to nebylo ono. Dolores Umbridgeová je podle mě ještě horší záporák než samotný Pán zla.

26.01.2021 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Vynikající kniha, kterou jsem od dětství četl mnohokrát. Vlastně vzbudila můj zájem o historii.