Tynyton Online Tynyton komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

(SPOILER) Poté, co jsem přečetla knihu Námi to končí jsem sáhla po této a byla jsem lehce zklamaná. Mám dojem, že větší část knihy se odehrává hlavně v posteli namísto toho, aby se zaměřila více na dialogy a psychologii postav. Mám za to, že autorka měla více rozvést Milesovu cestu k uzdravení a více se zaměřit na to, jak postupně hlavní hrdinka a hrdinka našli cestu k sobě. Jsem trošku zklamaná postupným ztrácením sebeúcty Tate k sobě samé. Jedno se nedá knize upřít, a to že Vás vtáhne do děje, takže v mém případě jsem ji přečetla jedním dechem, i když mám vůči ději výhrady.

20.02.2022 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Knihu jsem si přibalila jako čtení na pláži a neudělala jsem chybu. Je to to správné čtení pro chvíle odpočinku a pohody, happyend zaručený.

30.01.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Mé první seznámení s autorkou a opravdu nejsem nikterak zklamaná. Knihu jsem dostala k narozeninám a na první pohled jsem si myslela, že to bude opět klasická romantika, ale mýlila jsem se. Kniha v sobě ukrývá hlubší poselství. Pro lidi, kteří nebyli svědky či nezažili ve svém životě domácí násilí, tak zprostředkovává surovou zkušenost a člověka to nutí si uvědomit, že oběť násilí to nemá jednoduché. Obzvláště se mi líbilo vyjádření maminky hlavní hrdinky, která dceři popisovala, jak se jí s každým útokem posouvala hranice, co je dál schopna snést. Po dočtení knihy jsem musela nad dějem chvíli přemýšlet, až jsem si sama začala pokládat otázky, jaké jsou vlastně možnosti řešení v takové situaci. Stále jsem přemýšlela nad tím, že pokud Ryle trpěl traumatem z dětství, přijímal své výpadky, zda by zde nebyla možnost podniknout terapii, která by takové negativní projevy mohla odstranit... Myslím, že by to bylo velice dobrým námětem na jinou knihu. Moc jsem si užila úryvky z deníku a celkově celou linku s Atlasem a mrzí mě, že kniha neskončila o trochu dále, abychom mohli více nahlédnout do vývoje jeho postavy a těšit se ze znovu-seznamování s Lily. Nutilo mě to tak ubrat jednu hvězdu (tu jsem ubrala též za pár nesrovnalostí).

30.01.2022 4 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Velice průměrné oddychové čtení na dovolenou. Kniha chvílemi nereálná. Nelíbil se mi nedostatečný prostor pro sblížení hlavních hrdinů, ve kterém by více hovořili o své minulosti a více se napojili na duchovní úrovni. Ději odehrávajícímu se na posledních 50 stranách měl být dán větší rozsah a větší propracovanost, jinde bych ubrala.

22.07.2021 2 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Kniha velice zajímavá. Líbí se mi, že autor čerpá data z různých výzkumů, jejichž závěry, ale též jejich průběh, představuje. Poslouchala jsem jako audioknihu při různých manuálních činnostech. Umím si představit, ze kontinuální čtení nemusí být záživné, jak tu někteří píší. Co se týče rozsahu a systematiky kapitol, tak byly dle mého soudu zvoleny vhodně. Rozhodně bych doporučovala přečíst každému.

06.03.2021 5 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Příjemné čtení. K samotnému ději mám sice výtky, když si myslím, ze by jej šlo lépe rozvést, ale zasazení do divoké skotské krajiny se mi velmi líbilo. Mělo to úplně jiné kouzlo než tradiční romány zasazené do londýnské společnosti.

29.09.2020 4 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Jedna ze slabších knih tohoto žánru. Z mého pohledu málo propracovaný děj a tak nejak neuvěřitelné ve všech směrech, bohužel. S hlavní hrdinkou jsem se bohužel taky nedokázala ztotožnit... Medeiros to umí i lépe :)

29.09.2020 2 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Plně přiznávám, že Quinn je má nejoblíbenější autorka románů tohoto druhu a tahle kniha nezklamala. Je to osvěžující odpočinkové čtení. Hlavní hrdinové mi byli velmi sympatičtí. Jako jedinou výtku bych měla, že kniha byla moc krátká. Na místě autorky bych příběh více natáhla v prostřední části.

24.09.2020 4 z 5

Jako v ráji Jako v ráji Julia Quinn

Velice pověřená kniha. Líbí se mi, jak autorka lehce propojuje knižní série a člověk se tak může opakovaně setkávat se svými knižními hrdiny. U knihy jsem se parkrát zcela upřímně zasmála, a to mám na stylu této autorky nejraději. Hlavní hrdinové byli od začátku velice symptičtí.

04.09.2020 4 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Nora Roberts

Jedna z nejslabších knih autorky, co jsem četla. Co se týče prvního příběhu, tak jsem bohužel nečetla předchozí knihy série, tak mi některé souvislosti unikaly, např. proč hlavní záporák chce oddělat celou rodinu. To je otázka, kterou jsem si pokládala celou dobu a nedostala odpověď. Příběh nebyl špatný. Druhý příběh se mi nelíbil vůbec. Nejvíc mi nesedla hlavní hrdinka, která se chvílemi chovala jako puberťák, hysterka a blbka. Ani to prostředí mi moc nesedlo a celkově mi připadlo, že příběh mohl být odvyprávěn mnohem lépe, mohla být lépe vykreslena psychologie postav i samotné prostředí.

03.09.2020 2 z 5

Tajnosti sira Richarda Tajnosti sira Richarda Julia Quinn

Jedna z nejslabších knih, co jsem od autorky četla. Nemohla jsem přijít na chuť jak hlavní zapletce, tak hlavnímu hrdinovi. Za to postava Iris byla velmi sympatická.

25.08.2020 3 z 5

Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Dějiny lidských průserů aneb Co všechno jsme podělali Tom Phillips

Pěkně oddechové čtení. Dozvěděla jsem se plno zajímavostí. Jak zde píší ostatní čtenáři, tak kniha je zajímavá, nicméně některé pasáže jsou zbytečně zdlouhavé.

29.03.2020 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Velice příjemné překvapení. Upřímně doufám, že autorka vydá více knih. Jedná se o romantiku, ale nijak přehnanou, a tím se odlišuje od současného trendu spíše erotických románů. Hlavní postavy mi byly velice sympatické, zjm. Eddie, jež nezavolal. Hlavní háček jsem tušila - jedna z mých verzí, proč se Eddie již neozval. Knihu jsem poslouchala v audio formě a mohu též jen doporučit.

10.03.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Skvělá oddechovka, knížka plná napětí. Brownovy knihy mám ráda proto, že mám vždy pocit, že se v daném městě procházím. Co se týče historických faktů, tak ty jsem si v průběhu neověřovala a s tímto postojem jsem k ději přistupovala. Osnova děje se stále opakuje, ale pokud člověk nečte všechny knihy o Robertovi za sebou, tak to ničemu nevadí. Jako plus vidím, že jsem se po dočtení knihy opravdu zamyslela nad tím "Kam směřujeme?"

17.02.2019 4 z 5

Anděl v rudých šatech Anděl v rudých šatech Judith Ivory

Zdráhala jsem se vůbec tuto knihu dočíst. Oproti ostatním historickým románům je to podprůměr. Dle mého děj nebyl zas tak propracovaný, psychologie postav taky zmatená. Celkově si autorka mohla více pohrát s detaily a celý příběh lépe vykreslit. Samotný příběh mě též nechytl nijak za srdce a neměla jsem chuť dočítat.

30.12.2018 2 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Můj celkový dojem z knihy? Dala se napsat mnohem lépe. Autorka to pojala tak, že nám nejprve naservírovala úryvky z blogu Stephanie, následně psala z pohledu Stephanie, pak Seana a Emily. Z mého pohledu to bylo celé nenapínavé, i když se z tohoto nápadu dalo vytěžit mnohem více a více čtenáře napínat. Co se týče Stephanie, tak ta mi byla krajně nesympatická...

21.11.2018 2 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Suzanne Enoch

V porovnání s ostatními romány od autorky mi tato kniha přijde slabší. Nemohu si též pomoci, ale hlavní hrdinka mi v některých ohledech nebyla moc sympatická.

10.02.2018 3 z 5

Dle mého názoru je to spíše kniha pro dospelaky licici život manželské dvojice a s ním spojené příhody pojatá lehce netradičně. Příjemné zpestření.

19.11.2017 3 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Dojemné. Autorka pár slovy dokáže s naprostou dokonalostí vystihnout všechny pocity, které jí otřásají. Jsem uchvácena i malými kresbami. Tato kniha si získala mé srdce.

17.11.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Veronikou a pak Jáchymem. Přišlo mi, že každý příběh byl už ke konci slabší...

05.11.2017 3 z 5