Titas9001 Titas9001 komentáře u knih

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Hodně překombinované! Má to jistě spád i zajímavý příběh. Co mně ale vadilo je vykreslení scén a brutalita týrání. Tady se přiznávám, že to jsem teda vůbec nedávala a některé stránky raději přeskočila. Chápu, že to s blížícím se vyústěním knihy i mělo svůj důvod, ale budu si rozmýšlet, zda v budoucnu po něčem podobném sáhnu.......Výše uvedené důvody sráží i mé hodnocení.

07.11.2018 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Mnohovrstevná kniha a typický Weaver ! Nikdy nepochopím, jak se mu podaří těch mnoho linií a drobných indicií celého příběhu nakonec propojit. Je to temné, děsivé (a to umí Weaver opravdu mistrovsky) a nedá se od čtení moc odejít. Čte se to náramně. Proč celá série u nás vycházela v tak nesmyslném pořadí, tak to je pro mě záhadou....Chápala bych to jedině v případě, kdyby to nebylo dobré, ale třeba právě Ztracený byl dlouho v žebříčku nejprodávanějších knih ve VB a měl vysoká hodnocení. Kdo tedy začne číst od Ztraceného, tak posílám dobrou zprávu: Tim umí i docela dobré konce!!! Plný počet bez zaváhání a snad příští rok vyjdou u nás další dvě knihy, které už jsou na světě.

25.10.2018 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Po Hovoru se smrtí nám Pan spisovatel Carter dopřeje trochu oddychu od nálože brutality, ale nic to neubírá z mého plného hodnocení. Kapitoly z výslechu jsou prostě top. A za závěr bych dala klidně hvězdu navíc ! Kdo přečetl celého Cartera, tak bude vědět, že nás příště čeká opět "vyšinutá" jízda a obvyklé roční čekání na další knihu se bude zdát ještě delší . Rukopis už Carter dokončil .....

19.10.2018 5 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

M. Robotham opět nezklamal. Zatím jsem četla všechny díly ze série s O´Loughlinem a měla jsem trochu obavy, zda mi nebude chybět, protože ty knihy řadím hodně vysoko v mém žebříčku a ráda se k nim i vracím..... Vůbec! Sice od počátku tušíme, kdo je padouch a hrdina, ale rozuzlení je ohromující a vyprávění strhující. Doporučuji a dávám bez zaváhání plný počet

24.08.2018 5 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Až na ten useknutý konec, který se dal posledních 100 stran tak nějak tušit, tak to bylo rozhodně zajímavé čtení a bavilo mě to až do konce. Poučné čtení, jak může v zaměstnání zdánlivě úspěšný člověk bojovat v soukromí s tolika osobními démony a lidmi, kteří ho jen využívají k uspokojení svých zvrácených potřeb. Trochu kostrbaté je mi jevilo odpoutání od alkoholu, ale chápu to tak, že autorka potřebovala trochu urychlit děj. Asi bych hned nesáhla po knize s podobným námětem, ale bylo to na prvotinu dobré čtení.

27.07.2018 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Dušezpyt dvou kamarádek, jejichž přátelství ovlivní tragická událost stará 7 let a právě teď nastala doba, aby se odkryla všechna dávná tajemství. A že jich teda bylo ! Sice jsem knihu dočetla, ale bylo to pro mě těžké a depresivní čtení. Žádná velká akce, jen sáhodlouhé psychologické rozbory. Autorka mě dosud míjela, ale nakonec mě dostihla na základě akce 3v1 a mám stažené všechny zatím u nás vydané romány. I jsem se řídila místním vysokým hodnocením, ale zřejmě nejsem ta pravá cílová skupina. Další dvě knihy si opravdu ponechám, až nebudu mít nic ke čtení, což se mně nestává moc často.

24.07.2018 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Ale jo, čte se to fajn. Je to propracované a napínavé. Přesto to ve mně nezanechalo takový pocit jako Němý křik a Tichá modlitba. Možná je chyba, že jsem knihu četla hned po novém Weavrovi, a to byla přeci jen trochu jiná jízda. Asi jsem to neměla dělat, a tak tentokrát trochu nižší hodnocení :P

17.07.2018 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tim Weaver ve vrcholné formě. Řadím spolu s Není cesty zpět a Zlomeným srdcem k mým TOP v sérii. Přestože jde teprve o druhý díl, tak tady už vidíme všechny znaky autorova nezaměnitelného rukopisu. Výborný vypravěč a některé pasáže jsou tak napsané, že se ocitáte uvnitř děje a ježí se vám všechny chlupy na těle :) Na rozdíl od Honu na mrtvého (1. v sérii) tady není tolik krve a mučení a David vychází jako obyčejný smrtelník :P Kniha poskytne také náhled na počátek zvláštního soužití a spojenectví s Colmem Healym. Za mě prostě top a těším se na Ztraceného a další knihy, které snad vyjdou příští rok....Tahle série nemá chybu !

29.06.2018 5 z 5

Náhradní řešení Náhradní řešení Val McDermid

Tony a Carol mě už snad ani nemohou zklamat. Poctivě přečtena i desátá kniha s touto dvojicí. Není to sice taková jízda jako třeba Utrpení jiných a Drát v srdci, ale i tak výborné čtení. A co ten konec? Snad nebudeme čekat moc dlouho na další pokračování :(

03.06.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Miniera čtu ráda. Je pravda, že prvních 100 stránek jsem se trochu ztrácela a pořád jsem čekala, kdy TO přijde :) A přišlo! Prostě trochu náročnejší čtení. Těším se tudíž na další - Julian, Martin....a Gustav? Uvidíme....

11.04.2018 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Hodně drsné a zvrácené. Ale je to Chris Carter, a tak to i očekávám! Osobně řadím Já jsem smrt a Zlobu na mém žebříčku "carterovek" na první místa. Ten chlap prostě umí psát!

09.04.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tim Weaver mě hodně baví. Kniha je téměř o 200 stran kratší, než jsme zvyklí. Postrádá tudíž všechnu vatu a odbočky, kterých se nevyvaruje u dalších pokračování s Davidem. Mělo to tudíž asi největší spád. Dobré čtení a hotovo za 48 hodin. Dávám plný počet za skvělý oddych a překvapivý závěr. I tu Davidovu nesmrtelnost už nějak očekávám a zvykla jsem si. Čekám na další díl !

01.04.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno za 48 hodin a úplně mě to emocionálně vyždímalo, jak to bylo syrové a celé vyprávění mělo neuvěřitelný spád. České autory moc nečtu a musím si dát oddych, abych sáhla po něčem podobném. Ale skvělá kniha!

16.02.2018 5 z 5

My nejsme my My nejsme my Matthew Thomas

Komorní příběh. Bez příkras vypráví příběh lidského života, kdy vůbec nemůžeme tušit, co nám další dny přinesou. A přesto se musíme i přes všechny pochybnosti a selhání postavit dalším dnům. 600 stran se četlo ale i tak krásně a řadím ji ke knihám, které si budu dobře a dlouho pamatovat. Zvláštní, netradiční, skvělé.

09.02.2018 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Čtvrtá v pořadí a za mě rozhodně nejlepší kniha autora (zatím) !!!!!!!!!!!! Kdo čeká akční scény a překombinovaný děj, tak se tentokrát nedočká :) Už jsem tak nějak připravena na to, že David Raker je tak trochu nesmrtelný muž a ejhle......Vlastně je to prostý a komorní příběh o jedné staré události, která se nesmí dostat na povrch, protože by ohrozila postavení mocných lidí kolem filmu. Pro milovníky filmů a dobré detektivky je to krásné čtení. Žádná hluchá místa, čte se jedním dechem. A další dobrá zpráva: Mystery Press chystá další tři díly s Davidem Rakerem.

02.11.2017

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Výborné čtení. Pro mě zatím nejlepší Robotham.

17.08.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Přečteno za dva dny na dovolené. Výborné čtení, skvělé vystavěný příběh, překvapivý závěr, i když se dal asi na posledních 100 stranách očekávat. Autorku jsem objevila před léty, když jsem si jen náhodou stáhla před dovolenou do čtečky Už mě vidíš. Od té doby nevynechám jedinou knihu od ní :D Vážně je škoda, že se jí nedostává větší propagace. Snad se zadaří a budeme se moci těšit !

30.06.2017 5 z 5