Tída Tída komentáře u knih

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

Žánr povídek jsem nikdy nevyhledávala, ale u téhle antologie mě lákalo téma a někteří autoři. Pár povídek bylo skvělých, jiné mě vůbec nezaujaly, a celkově jsem asi čekala víc.

30.04.2024 3 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Čtivá kniha, která měla spád. Bohužel jsem poměrně brzy odhalila pachatele. Za ubírám jednu hvězdičku, protože u detektivek chci být na konci překvapená, a ne půlky knihy vědět, kdo vraždil.

22.03.2024 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Sluncem sežehnutá země a ospalé městečko, kde si všichni vidí do kuchyně i do postele a tak nějak tolerují vše, co se tam děje. Dobře napsané, uvěřitelné, zajímavé postavy, jen ten motiv mi nějak nesedl, škoda, a proto je to jen na 4*

28.02.2024 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Asi jsem měla přehnaná očekávání, protože jiná autorčina kniha se mi opravdu líbila. Tady mi to celé přišlo tak nějak na sílu, ne moc uvěřitelné a finální rozuzlení uspěchané.

13.02.2024 2 z 5

Až ke křížku Až ke křížku Klára Teršová

Druhá kniha od této autorky a opět velmi dobrá. Citlivě vylíčen život jedné obyčejné ženy. Místy jsem se dokázala dobře vcítit do úvah a pocitů hlavní hrdinky, a myslím, že si v ní něco najde každá matka. Navíc je znát, že autorka v západních Čechách žije a má ten kraj pod kůží.

12.01.2024 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Typická YA kniha, dostala se ke mně na doporučení, ale pro mou věkovou kategorii už to není, a proto nehodnotím. Nedočetla jsem, a hrozně mě rozčiloval font používaný u dopisů na začátku kapitol...

08.11.2023

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Bydlení v Kruhu bych tedy nechtěla ani zadarmo, ale jinak postav tak akorát, zajímavě propletené, jen ten konec se mi zdál trochu přehnaný...

21.09.2023 4 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Mám pocit, že autor vykrádá sám sebe a píše už jen pro prachy. Jeho první počiny byly dobré, tohle už je fakt zbytečně natahovaná mizérie. Nedočteno, odkládám, to se fakt nedá.

01.09.2023 1 z 5

Vina otců Vina otců Åsa Larsson

Sérii s Rebeckou mám ráda a opravdu jsem se další díl těšila. Bohužel za mě zklamání, děj se táhl, zápletka nic moc, poprvé se mi u této autorky stalo, že jsem přeskakovala celé odstavce.

21.05.2023 3 z 5

Ve špatné společnosti Ve špatné společnosti Viveca Sten

Další dobrý díl série ze Sandhammu. Téma domácího násilí kombinovaného s osudy Bosňanů ve války v bývalé Jugoslávii je dobře zpracované a naprosto uvěřitelné. Jako všechny knihy od autorky je to čtivé, děj postupně ke strhujícímu závěru.

30.03.2023 4 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Začátek velmi slibný, pak autorka trochu ztratila dech, ale i přesto slušná severská krimi. Uvěřitelná zápletka, zajímavá vyšetřovatelka, která se po letech vrací do rodného města, dobře vykreslené švédské maloměsto i charaktery místních... Zatím to není na plný počet hvězd, ale tahle autorka si zaslouží, abych si ji zapamatovala.

24.01.2023 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Nebylo to špatné, ale Minier umí psát líp. Bohužel jsem poměrně brzy odhalila hlavního padoucha a menší počet stran by knize také prospěl.

24.01.2023 3 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Hodně mi vadil děj vyprávěný pozpátku, nedokázala jsem začíst, i když jsem se snažila. Jednu hvězdičku za první kapitolu.

10.04.2020 1 z 5

Host Host Andreas Winkelmann

Příjemné překvapení, původně jsem moc nečekala. Pomalejší rozjezd, ale potom děj nabral spád.

06.04.2020 4 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Pro mě příjemné překvapení a ráda si od tohoto autora přečtu další knihy. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, všechno dávalo smysl a navíc to bylo čtivě napsané.

26.05.2019 5 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Je skvělé, že autor dokáže udržet laťku předchozích dílů. Opět skvělé!

25.05.2019 5 z 5

Dítě hvězd Dítě hvězd Katrine Engberg

Nejvíc mě bavili Esther a Gregersen, příjemná změna zapojit do vyšetřování i důchodce :-)

19.03.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

V postavách jsem se neztrácela, ale hrozně dlouho trvalo, než jsem se začetla. Konec knihy už měl spád

02.01.2018 3 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Jednohubka, která se mi v danou chvíli trefila do noty. Žádná velká literatura, ale poslouchalo se to dobře (na ČRo), a umím si představit, že lidé takhle žijí.

22.05.2024 4 z 5

Pohřbené tajemství Pohřbené tajemství Viveca Sten

Děj mě jako vždy bavil, ale zdálo se mi, že tentokrát nějak pokulhával překlad, hodně vět mi přišlo podivně šroubovaných a se špatným slovosledem, kdy jsem je musela číst dvakrát, abych si je správně přeskládala. Škoda, ale i přesto se mi tenhle poslední příběh líbil.

10.05.2024 4 z 5