Vina otců

Vina otců https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499027/bmid_vina-otcu-JhT-499027.jpeg 4 66 16

Rebecka Martinssonová série

< 6. díl

Dlouho očekávané vyvrcholení krimi série s prokurátorkou Rebeckou Martinssonovou Když forenzní patolog Lars Pohjanen požádá Rebecku Martinssonovou, aby vyšetřila dávno promlčenou vraždu, zbývá mu jen pár týdnů života. Pohjanena nepřestává trápit, že v roce 1962 beze stopy zmizel otec pozdějšího slavného švédského boxerského šampiona. Jeho tělo se střelnou ranou na prsou se našlo až teď — v mrazáku mrtvého alkoholika Henryho Pekkariho. Rebecce se ovšem momentálně nedaří ani v osobním, ani v pracovním životě a nemá nejmenší chuť se dávno uzavřeným případem zabývat. Navíc zjišťuje, že ji k vyšetřování poutá nečekaná vazba, a je možné, že jí dávná nevraživost zkalí úsudek. Může však nevyslyšet přání umírajícího? Zvlášť když pojme podezření, že Pekkari možná nezemřel přirozenou smrtí? Z Rebecčina volnočasového pátrání se tak stane naléhavé vyšetřování vraždy, při němž se jí doslova otřásá půda pod nohama. Město Kiruna se kvůli poddolování musí přemístit a tím se otevírá prostor pro nejrůznější nečisté hry.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fädernas missgärningar , 2021

VeronikaAug
07.04.2024 5 z 5

Davám plný počet, i když box není moje téma, tady mě to bavilo, Bjorne mi přirostl k srdci. Asa je jedna z mých nejoblíbenějších autorů, každá knížka, kterou jsem četla, se mi moc líbila. Doporučuju všem, kteří alespoň něco ze série přečetli, podle mě zrovna tahle série dává smysl jen když se knížky čtou jakš takš po sobě.

pavčape
15.01.2024 3 z 5

Všechny díly série jsem přečetla a všechny se mi líbily. Líbil se mi i poslední příběh Rebecky, přesto musím hvězdičky ubrat. Děj byl hodně rozvláčný, občas se mi stalo, že myšlenky při čtení bloudily jinde než v ději knihy... Obzvláště "výlety" do historie, které byly k pochopení nutné, mě příliš nebavily. Myslím ty, kde se boxovalo... Pro někoho jistě atraktivní čtení, mě nezaujalo. Pointa dobrá, pachatel padouch, Rebecka začíná novou kariéru. Ok

ZuK1
11.01.2024 4 z 5

Celá série Rebecka Martinssonová byla moc příjemné čtení. Líbí se mi autorčin styl psaní, zajímavé prostředí Kiruny a jejího okolí, kde se příběhy odehrávaly, stejně jako pomalu plynoucí děj bez potoků krve. Některé díly mě upoutaly trošičku víc, některé o něco méně, nicméně všechny si pořád držely vysokou laťku okolo 4 – 5*. Proto mě mrzí, že série končí.

85098211
26.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak za mne se bohužel konalo spíš docela velké zklamání... Přitom kniha začíná hodně zajímavě a čtenář je okamžitě vtažen do poměrně poutavého děje. Dozvídáme se, že došlo k úmrtí alkoholika Henryho Pekkariho - to se ovšem později ukáže jako vražda. A posléze se v jeho mrazáku najde další mrtvola muže, který je pohřešovaný již od roku 1962. Vyšetřování se tedy rozjíždí a je jím pověřena také Rebecka Martinssonová. Už od začátku je ale jasné, že tento případ s její osobou úzce souvisí, protože její matka byla v útlém věku adopotována právě rodinou Pekkariových... A přestože zápletka jako taková zní opravdu zajímavě, celý příběh je napsaný dost zdlouhavě, navíc mne vůbec nezaujalo (a tím pádem nebavilo) ani zvolené prostředí boxu či ruské mafie a prostituce, proto se nebudu už podrobněji rozepisovat dál a knize dávám s přivřením obou očí tři hvězdičky...

stanislava7096
23.07.2023 5 z 5

Mrzí mě, že série s Rebeckou končí. Na poslední díl jsem se těšila. Četl se mi jako vždy dobře, nevadilo mi pomalejší tempo ani zvláštní vyřešení případu. Prostě škoda, že už další díl nebude.

Tída
21.05.2023 3 z 5

Sérii s Rebeckou mám ráda a opravdu jsem se další díl těšila. Bohužel za mě zklamání, děj se táhl, zápletka nic moc, poprvé se mi u této autorky stalo, že jsem přeskakovala celé odstavce.

soukroma
15.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Tématicky pro mne hodně nezáživné - hlavně box, ruská mafie, prostituce, padělání peněz, drogy, korupce. Přespříliš obsáhlé s 540 stranami mrňavým písmem (i na autorku a obecně severské autory prostě moc), přespříliš postav a jejich víceméně provázaných osudů (od dětství po dospělost, vztahy, rodiny, pokrevní i nepokrevní příbuzní, osvojenci), ale hlavně neskutečně depresivní... Autorka nezobrazila ani jedinou spokojenou postavu, ani jeden uspokojivý život: všichni se utápěli v problémech a neštěstích, páchali zločiny, chtěli se zabít nebo je prostě nechala zabít. Podle doslovu už s Rebeckou "zúčtovala". 55%

Didi15
17.04.2023 5 z 5

Tuhle sérii mám moc ráda , takže jsem se těšila i na tento díl . Nezklamal mě a já dávám plný počet . Rozhodně stojí tato série za přečtení .

alzbeta4340
02.04.2023 4 z 5

Solidní zakončení celé série s Rebeckou. Ta, krom vyšetřování, má opět svá trápení, ale tentokrát se mi text zdál přece jen lehčí, míň náročnější. Celá zápletka mě bavila, prostředí boxu bylo zajímavé oživení.
Kdo ze čtenářů nezná, tomu ráda doporučuji všechny detektivky této výborné řady.

Simstr
24.02.2023 4 z 5

Jsem veliký fanoušek Rebecky Martinsson a celé série s ní, ale tento díl... vleklé popisy boxu mě, přiznávám, nebavily. Posledních 80 stránek, jsem čekala nějaké vyvrcholení... žádné nepřišlo. Škoda, protože rozjezd byl skvělý.

astra3
20.01.2023 3 z 5

Docela zklamání. Bylo to dost rozvleklé. A tak jsem se na to těšila.

bookcase
09.01.2023 5 z 5

Skvělé, hutné, pozvolně plynoucí, přesto napínavé.

ddkk
30.11.2022 5 z 5

Mám moc ráda Rebecku Martinssonovou, trochu nestandardní švédskou prokurátorku. Úspěšnou ženu, která se po letech skvělé kariéry ve Stockholmu, vrací na sever do rodné Kiruny... Åsa Larssonová nás nechala docela dlouho čekat na završení série i Rebečina příběhu. Přesto jsem nemusela moc lovit v paměti, o čemže to celé předtím bylo, a do posledního dílu jsem vklouzla jako do známých vod...

Åsa je skvělá v tom, jak dokáže čtenáře vtáhnout do životů svých postav. Jak umí vykreslit jejich charaktery i pohnutky jejich činů, jak dokáže prolnout trable hlavní hrdinky a její život s tím, co se odehrává okolo ní...Ve Vině otců vše, co bylo v předchozích dílech započato a naznačeno, Åsa poctivě dotáhla, vysvětlila a uzavřela. Včetně tajemství mrtvoly v mrazáku...

Mně se moc líbila celá série a je mi trochu líto, že se autorka aktuálně věnuje hlavně tvorbě pro děti a že se další její detektivky asi hned tak nedočkáme...

U mne opět plný počet a doporučuji.

Martiiiik
26.11.2022 5 z 5

Super. Jsem moc ráda, že Asa ještě jednou zavítala zpět k tomuto žánru a dala Rebece konec, i když cítím trochu lítost, že to byl poslední příběh.. Ale je velmi vydařený.. Mnoho mrtvých, zemřelých různými hrůznými způsoby, mnoho podvodů, lží a zla, na druhé straně také přátelství, lásky a odpuštění.. Všechny postavy jsou tak realistické, živé.. Zkrátka výborné dílo. Bude se mi po autorčiných knihách stýskat a skoro závidím dětem :-) Tak snad se zase někdy rozhodne vrátit :-)

iška
23.11.2022 3 z 5

Mám celou sérii ráda a na závěrečný díl jsem se těšila. Ale tento díl mě nechytil a nevtáhl jako ty předešlé.

zazvorka
05.11.2022 4 z 5

Knihu jsem zhltla až příliš rychle, ale omluvou mi snad je, že jsem se jí nemohla dočkat. Už teď se těším na poklidnější druhé čtení za nějakou dobu.
Líbila se mi, autorčin styl mi ohromně vyhovuje. Mám v oblibě vypravěče, kteří jdou do detailů. Dokáže mne to vtáhnout do děje a přiblížit mi prostředí pro mne neznámých krajů, čehož si velmi cením. Přesto poprvé v sérii dávám čtyři hvězdy, tento díl na mě působil mírně nekompaktně. Jako by potřeboval jemně uhladit peříčka. Pořád ale skvělé čtení, doufám, že autorka už pracuje na nové sérii!