TheEvelyn TheEvelyn komentáře u knih

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Přijde mi zvláštní hodnotit takovou knížku hvězdičkami a zvlášť tento příběh. Nicméně udělené hvězdičky nevyjadřují "Jaká je to skvělá knížka". Ba naopak, je to knížka, která mě velmi zasáhla a v hloubi duše cítím se Sarah a jinými oběťmi. Je to strašné, když si člověk uvědomí, kolik se toho například děje teď... teď v tuto chvíli... v této minutě. Je to hrozné, čeho jsou lidé schopni, to si pak člověk jenom říká, opravdu se to stalo? Opravdu jsou takových věcí lidé schopni? Opravdu se tohle všechno děje? Na druhou stranu, jsem ráda, že se takové věci dostanou, alespoň v takové formě, na povrch a do povědomí veřejnosti.

20.02.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další knížka s hlavní představitelkou Kim a jejím týmem, která zaručuje gradaci děje, emoce, napětí a nutnost dočíst knihu do konce, neboť velmi vtáhne čtenáře do děje. Každopádně jsem opět překvapena pachatelem zločinů, i přesto, že autorka nastiňovala v různých kapitolách jiný děj, který vedl čtenáře myslet si, že zločiny spáchal právě tento pachatel a upoutat tak veškerou pozornost na něj. Nicméně, já sama mám ráda v takových knížkách s touto tématikou "moment překvapení" a následné jeho celé rozuzlení.

07.02.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Už má druhá knížka v pořadí od této autorky a nepřestala mě bavit. Krátké kapitoly, také to, jak autorka v kapitolách opakuje události, které se staly, neboť člověk nemusí hned celou knížku přečíst v jeden den, gradace děje... prostě v těchto knížkách od této autorky jsem našla opravdu zálibu. Samotný děj byl také skvěle promyšlen a napsán, avšak mě samotnou zajímalo více rozuzlení druhého případu, než toho stěžejního, na kterém knížka primárně zakládá.

28.01.2021 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Těžko se dají ohodnotit knížky s tématikou, která byla obsahem této knížky. Lze snad hodnotit hvězdičkami takové knihy na základě jejich příběhu? Nicméně jsem ráda, že jsem si mohla přečíst i "druhou stranu mince" a to zpověď Rudolfa Lang, kde byly popsány faktory ovlivňující jeho vývoj osobnosti a také jeho myšlenkové pochody a názory na jisté věci. Knížka mě velmi zaujala a doporučila bych ji k přečtení ostatním čtenářům.

29.12.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížka mě velmi zaujala a přidala bych se k názorům ostatních, kteří zde už ten samý výrok psali, že by se kniha měla stát povinnou četbou pro každého, a když ne povinnou, tak alespoň jako odstrašující případ toho, co se s takovým člověkem, který bere narkotika, může stát. O to více mrazivější je, že se jedná o autobiografii dítěte. Na druhou stranu člověk takovým věcem může jen ztěží zabránit viz matka Christiany, která se snažila svou dceru razantním způsobem neomezovat a mít s ní láskyplný vztah, zatímco její otec bil nejen Christianu, ale také stáhl ruku i na její matku. A přesto všechno se Christiana přidružila k partě lidí, která holdovala těmto látkám a díky tomu, co všechno prožívala a co se jí dělo, se lehce stala jednou z nich.

29.11.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Vůbec nevím, co říct. Tolik smíšených pocitů, těch příběhů, tolik událostí, které byly opravdu strašné, že si člověk nedokáže představit, jak by se zachoval. Hlavně se pořád člověk musel ptát: "Opravdu toto dělali"? Tolik zvrácených věcí... Některé kapitoly byly opravdu pro mě velmi silné, že jsem nemohla udržet slzy. Nicméně jsem ráda, že se autorka rozhodla podělit o její příběh, i když to muselo být velmi těžké, neboť s takovými věcmi se člověk nikdy nevyrovná. Osudy těchto lidí by neměly být zapomenuty.

17.11.2020 5 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Tato knížka, jejíž děj se odehrává v průběhu 2. světové války, zobrazuje příběh mezi hlavními postavami Christopherem a Rebeccou, kteří se spolu poprvé setkali na ostrově Jersey. Tím jejich celý příběh započal. V knížce je nejdříve uveden Christopherův nástup jako důstojník SS v koncentračním táboře, načež se děj vrací o několik let zpátky, kde autor popisuje jejich vzájemné první setkání a co předcházelo tomu, proč a z jakého důvodu nastoupil Christopher do tohoto tábora. Knížka se četla velmi dobře, oceňuji relativně krátké kapitoly, a co se týče samotného rozuzlení, vůbec mi nevadil, avšak přikláním se k ostatním názorům, že konec byl takový rychlý a vůbec jsem jej nepředpokládala, nicméně jsem za něj nakonec ráda.

01.09.2020 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Tuto knížku jsem si vybrala jako součást maturitní četby a velmi mě bavila. Některé situace mi přišly velmi komické a samotné vyvrcholení jsem si nejvíce užila.

29.08.2020 4 z 5

Psychologie Psychologie Jiří Hoskovec

Knížku jsem si představovala malinko jinak, nicméně oceňuji krátké výstižné texty v jednotlivých kapitolách a snahu autora podat text srozumitelně i pro čtenáře, kteří se nepohybují v této oblasti.

29.08.2020 3 z 5

Pět základních životních otázek Pět základních životních otázek James E. Ryan

Knížka rozhodně zaujala a mohu říct, že otázky mají co do sebe. Líbí se mi i autorovo zamyšlení, proč vlastně takovou otázku považuje jako jednu ze základních životních otázek. Rovněž také navazuje na své osobní zkušenosti a zážitky, které jsou spjaté s těmito otázkami a zároveň jej přiměly k sepsání celé této knížky.

23.08.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kéž by začátek děje byl celým příběhem a nezměnil se. U této knihy upadla i slza. Je smutné, že kdokoli se poddá a změní jen pro to, aby mohl mít jakousi moc a to hlavně na úkor ztráty svých přátel. Knížka je opravdu k zamýšlení a stojí za přečtení.

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Nejdříve jsem knížku ze začátku moc nechápala a ztrácela se v ní. Knížku jsem odložila, načež mi to stejně nedalo a začala jsem knížku číst znovu. A dobře jsem udělala. Knížka mě velmi zaujala a u některých pasážích jsem se zasmála. V některých chvílích jsem se sama cítila v pozici hlavní postavy trapně a nechtěla jsem dále číst, ale stejně jsem musela. Knížka je pohodová a líbí se mi začlenění děje do běžné situace.

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Srdcová záležitost. Vybrala jsem si ji jako jednu z mnoha knih z povinné literatury na SŠ a vůbec nelituji. Jako jediná ze všech knížek mě opravdu zasáhla a zanechala ve mně emoce. Má krásný příběh, avšak smutný konec.

O sexu - Od sexu k supervědomí O sexu - Od sexu k supervědomí Osho

Knížku teprve čtu, nicméně se blížím už ke konci. Úvod mně vyhovoval a líbily se mi úvahy autora, které vedly k celkovému zamýšlení v této oblasti. Kniha se mi četla dobře a myslím si, že mi dala jakýsi nadhled a jiné uvažování v oblasti sexu. Ke konci knihy autor rozebírá otázky samotných lidí, což je velmi přínosné a získáte navíc další odpovědi na možná Vaše případné otázky. Kniha mě velmi zaujala a určitě stojí za přečtení.

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tato knížka byla jako dárek a ač to byla má první detektivka, kterou jsem četla, nemohla jsem se skoro odtrhnout. Knížka čtenáře pohltí a připadá si, jakoby by byl součástí děje a nečinně přihlížel, co se děje. V jednu chvíli jsem si však říkala, že by se už konečně mohl najít pachatel, neboť počet mrtvých neustále stoupal a vyšetřovatelka neměla moc důkazů k odhalení pachatele. Knihu mohu přesto všechno všem vřele doporučit!