TessieB TessieB komentáře u knih

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Kniha mě moc bavila, až jsem z toho docela překvapená. Nebylo to krvavé a přesto to bylo napínavé a chytlo mě to. Jsem zvědavá, jestli se s Roxanou znovu setkáme. Povedený debut spisovatelky :)

18.10.2021 5 z 5

Final cut – Vrah z internetu Final cut – Vrah z internetu Veit Etzold

Napínavá kniha od začátku do konce. Jakožto denního uživatele sociálních sítí mě z ní hodně mrazilo :) skvěle laděná atmosféra a v průběhu příběhu všechno nenuceně zapadalo do sebe.

11.11.2015 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

(SPOILER) Poslechnuto jako audiokniha, která byla moc povedená. To se ale bohužel nedá moc říct o příběhu. Ani jedna z hlavních postav mi nebyla sympatická, ba právě naopak. Monika byla ukňouraná, všechny hodnotila akorát podle vzhledu a na to, že bydlela sama v domě byla podle mě dost nesamostatná. Zároveň mi tedy neseděla neschopnost/neochota mluvit s lidmi v kombinaci s jejím povoláním. Oliver byl (slušně řečeno) toxic di*k, který by za svoje chování k přítelkyni zasloužil pár facek. Dalších pár facek bych dala Moničině matce. Celkově mi to přišlo takové nedotažené, zvládla bych i větší rozsah knihy, kdyby tam bylo více rozvinuté to tajemno, mlha, záhada, zmizení, cokoliv... takhle dávám jen 2* a to hlavně díky audio zpracování. Jinak bohužel velké zklamání.

20.04.2024 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

(SPOILER) Druhý díl navázal přesně tam, kde jsme v prvním skončili. Nečekejte tedy žádný pozvolný rozjezd, jako tomu bylo u Šesti vran. Jízda od první do poslední stránky, kterou jsem si užívala plnými doušky. Na jednu stranu mě mrzí, že série měla jen dva díly, na tu druhou je ale pravda, že bych se u pokračování hodně bála uvěřit Kazově genialitě a štěstí. Každopádně oba díly byly naprosto skvělé a určitě si od autorky přečtu i sérii Griša. Sice mi tam budou chybět mé oblíbené postavy, ale Grishaverse byl super! Co se týče konce, za ty dva díly jsem si ty kanálový krysy z Barrelu tak oblíbila, že mi to vůbec nepřišlo kýčovité, i když to parametry mělo. Za mě opravdu skvělá série.

01.04.2024 5 z 5

Ztracenné Ztracenné Michaela Losekoot

Knížku jsem zaregistrovala na internetu a říkala jsem si obálka pěkná, ale čtení nic moc pro mě. Dostala jsem ji ale od kamarádky a proto jsem čtení dala šanci. Neměla jsem od ní nijak extra velké očekávání a pak jsem se přistihla, že už na straně 27 intenzivně mrkám, abych nebrečela v ranním metru. Ano, některé stránky jsem prolítla a necítila nic. U některých jsem ale cítila úlevu, že v tom nejsem sama a že si jen něco nenamlouvám. Člověk si tak říká, že je vlastně všechno skvělé, toxický vztah jsem měla (naštěstí) jen jeden a zvládla z něj rychle odejít. Doma mám milujícího a podporujícího muže, chodím do práce, která mě baví a z dětství si do života nenesu žádný raneček traumat. Při čtení jsem si ale vzpomněla na svoje mladší já, které se cítilo úplně mimo kolektiv přestože skoro 10 let hrálo týmový sport a mám chuť ho obejmout a říct, že je to dobré, že za každou cenu nemusí být nad věcí a tvářit se, že je to všechno v pohodě. Ať se v knížce "najdete" jen v jedné větě, stojí to za to. A určitě se najdou i ti, kdo knížku budou mít ta snůšku "ezo blábolů", a i to je v pořádku. Já jsem ráda, že jsem knížku od kamarádky dostala, protože bych se k ní určitě jinak nepročetla. Za mě opravdu velmi povedené a věřím, že se k ní v budoucnu zase v jiné životní etapě vrátím a znovu najdu něco, co v té chvíli budu potřebovat "slyšet".

"Nebuď hodná, buď dobrá."
"Čas neutíká, čas přichází."
"Rozdíl mezi krávou a královnou jsou tři písmenka."

28.02.2024 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Příběh vás vcucne do svého běhu a pustí až po jeho dočtení. Na začátku mi svou protivností Kett lezl trochu na nervy, ale kdo by nebyl protivný v jeho situaci, takže musím uznat, že byl vykreslen vcelku realisticky. Zápletka napínavá, vyšetřování hezky odsýpalo. Jednu hvězdičku ubírám za všechno to intuitivní a impulzivní Kettovo chování, které bylo často dost na hraně. Závěrečné odhalení mě překvapilo, ale trošku mi vadila ta náhodnost, jak na to celé Kett přišel. Každopádně Smith ukazuje, že umí i něco jiného než fantasy YA, což velmi cením! A k tomu konci... ehm... cliffhangery Smithovi jdou, to jsme si všichni ověřili i při čtení série Útěk z Výhně, takže se těším na další díl!

23.02.2024 4 z 5

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Sáhla jsem po knize díky výzvě a stálo to za to. Čtivé, zajímavé a dá se říct, že i nadčasové.

04.09.2023 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Do cca 1. třetiny knihy jsem se nemohla pořádně začíst a měla jsem problém vnímat, o co tam vlastně jde. Zpětně musím říct, že i ta "nezáživná" část knihy byla velmi dobře napsaná. Konec byl smutný, ale za mě hodně pozdvihl celkový dojem z knížky. Film jsem ještě neviděla, ale určitě si ho přidám na seznam ke shlédnutí.

10.07.2023 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Přestože jsem (zatím) neviděla seriál, díky různým memečkům vím, jak postavy vypadají, což mi ze začátku hodně pomohlo (a musím říct, že obsazení se teda povedlo). Odolávala jsem této sérii zbytečně dlouho, první díl byl naprosto super, četlo se to skvěle. Jsem nadšená je to BOHOVSKÝ :))

02.06.2023

Skvělá kniha, zvlášť pro lidi, co se ve škole geopolitky moc nedotkli. Velmi čtivě a srozumitelně napsáno, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých a důležitých věcí. Určitě si od autora přečtu i něco dalšího.

02.06.2023 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Četla jsem nyní podruhé a opět jsem byla naprosto nadšená. Netradiční zápletka, skvěle vystavený příběh. Na film se ráda podívám

25.03.2023

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Chápu téma nešťastné lásky, ale tyvado jak se k sobě ti lidi chovali, to byl teda mazec :) knížka se mi moc nelíbila, protože to chování postav mě dost iritovalo a neumožnilo mi to nějaký lepší dojem.

11.02.2023 2 z 5

Otrocká krása Otrocká krása Ilka Pacovská

Přitvrdili jsme, super. Bylo to napínavé a smutné, mělo to spád a konečně jsme se více seznámili i s trpaslíky. Za mě skvělé a těším se na pokračování.

11.01.2023 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Příjemná oddychovka, za mě by tam klidně mohlo být méně akce. Přišlo mi, že se tam autorka snažila nahustit co možná nejvíc věcí najednou, až mi to přišlo zbytečné a místy až přehnané. Ocenila bych třeba i více popisů okolí, osob apod. ale chápu, že děti zajímá hlavně ta akce :) na další díly se ale těším.

27.09.2022 4 z 5

Později Později Stephen King

Začátek trochu pozvolnější, ale jinak to bylo super. Samotný závěr jsem odhadla zhruba v polovině knihy, ale nebylo to nic, co by mi nějak zkazilo celkový dojem. Horor od Kinga si představuji docela jinak, ale tohle bylo taky dobrý :) s klidem dávám 4*.

29.03.2022 4 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

(SPOILER) Tak já vám nevím, jestli jsem četla stejnou knížku jako všichni ostatní. Za mě tedy velké zklamání, čekala jsem asi něco objevného, ale nic takového se nestalo. Za mě téma zajímavé, aktuální, ale na 300 stránek tedy moc. Myslím, že každý, kdo se aspoň trochu zajímá o zdravý životní styl ví, že mít režim je dobrý, hýbat se je dobrý a trávit čas na čerstvym vzduchu je taky dobrý. A abych nejedla těsně před spaním, jinak mě bude tlačit břicho, mi říkala mamka už jako malýmu dítěti. Takže, what is the point? Žádná šokující odhalení nečekejte. Jak autor sám na konci řekl, "žádná zázračná pilulka na hubnutí neexistuje". Knížce jsem chtěla dát původně 3 hvězdičky, protože pokud bych ji četla jako člověk, který sedí doma na zadku a čumí do počítače nebo na telku 24/7, asi bych nějaké "aha momenty" měla. Jako člověk, kdo se o sebe aspoň trochu stará, tomu víc jak 2 hvězdy dát nemůžu. Ke všemu mě ještě vždycky dokážou nakrknout ty všemocné zázraky na způsob "objev, který vás zachrání před rakovinou, demencí, roztroušenou sklerózou a tak". Pokud by bylo tak jednoduchý se vyhnout rakovině, tak asi každej vstává za kuropění a chodí spát se západem slunce. Jasně, zdravej životní styl napomáhá se všeljakým onemocněním vyhnout, nebo je zvládnout líp než člověk, kterej se od rána do noci cpe koblihama a klobásama, ale pokud má někdo genetický predispozice k nějaký nemoci, tak to ani nejvíc seřízený cirkadiánní hodiny nezachráněj. Jo a ke konci je jedna kapitola, ve které bylo asi stoosmdesátkrát napsaný gastroezofageální reflux, to mi připomnělo moje doby ve škole, když jsem musela napsat na seminárku čtyři normostrany a měla dvě, takže jsem potřebovala začít natahovat právě takovýma dlouhejma spojeníma, který mi ten můj krátkej canc natáhly do požadovaný dýlky. Abych nekončila jen negativně - ano, nastavit a řídit se dle TRE může být pro člověka přínosný (= nastaví si režim, na tom jsme se ale shodli již na začátku, že je dobrý). Víc se ale přikláním k tomu, že JE důležitý, CO člověk jí, pokud chce zhubnout a změnit svoje návyky (= chce zhubnout udržitelně a netrápit se "dietou"). No nic, jdu se zase vrátit k beletrii, seberozvojový knížky asi nejsou nic pro mě.

20.03.2022 2 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Svět influencerů a blogerů jde většinou tak trochu mimo mě. Terezka je ale jedna z mála, kterou sleduji na instagramu a sleduji ji ráda. Mám moc ráda její severský styl života a její sympatickou rodinu. Knížka se četla hezky, měla vtipné i smutné části a byla přesně taková, jakou jsem jí čekala - upřímná, autentická, otevřená. Oproti Šlehačkovým oblakům jsem se občas ztrácela při proudu myšlenek, ale nijak to nebránilo tomu si knihu užít.

11.02.2022 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Přečteno během pár dní. Vtáhlo mě to do děje, že jsem spala i jen 4 hodiny, jelikož jsem se nemohla do noci odtrhnout. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů.

12.01.2017 5 z 5

Ghúl Ghúl Brian Keene

Pokud bych měla hodnotit jen hororovou linku, dala bych takové dvě, maximálně dvě a půl hvězdy. Tahle knížka ale mnohem víc upoutá svou druhou linkou, která mě dohnala až k slzám. Zamrazilo mě především z epilogu. Celkově mi z knihy bylo spíš smutno, než abych se bála nebo něco podobného. Protože monstra opravdu nečíhají ve skříni nebo pod postelí, ale často mnohem blíž, než si uvědomujeme.

14.05.2024 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zhruba tak 3/4 knihy jsem se vcelku nudila. Vadilo mi, že si psychoterapeut hraje na detektiva a vlastně odvádí spíše policejní práci. Že by nikdo v léčebně nevěděl, že má Alicia deník? Nemyslím si. A celkově to bylo takové podivné. Závěr mě překvapil, to ano, ale jen díky těm posledním pár stránkám dávám tak 3-3,5*, jinak by to byly takové slušné dvě.

02.03.2024 3 z 5