tessalovesbooks tessalovesbooks komentáře u knih

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tohle sérii bych pravděpodobně mohla číst pořád dokola a nikdy by mě neomrzela. Třetí díl byl sice o něco málo slabší než ten předchozí, ale i tak se řadí na příčku mých vůbec nejoblíbenějších knih. Přiznám se že i přesto, že se jednalo o rereading, jsem dost věcí pozapomněla a tak jsem se nestačila divit, co všechno tam autorka nevymyslela. Příběh odsýpal, ani jednou jsem se nepřistihla, že bych se nudila a prostě to celé byla jedna velká neskutečná jízda. Autorka píše vážně skvěle a často se mi stávalo, že jsem si jeden odstavec četla vícekrát, abych si pořádně vychutnala ten její krásný jazyk. Zbožňuju celý ten svět a to, jak se o něm s každým dílem dozvídáme něco nového. Stejně tak postavy mi s každým dílem přirůstají čím dál víc k srdci. Rhysand je prostě zlatíčko a ten vztah mezi nimi s Feyre je vážně úžasný (a ano, vůbec tomu neuškodilo, že autorka konečně trochu ubrala na těch sexuálních scénách). Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že autorka zde všemožně zpárovala skoro všechny postavy, až mi to chvílemi přišlo divný. Ale co už, i tak se těším na další díl, který je sice z celé série nejslabší, ale ještě se mi nechce opouštět celý ten svět, takže jsem vděčná za každou stránku navíc.

5⭐/5⭐ Pokud máte rádi fantasy a zatím vás tahle série minula, tak to určitě honem napravte, protože je naprosto skvělá a podle mě nebudete litovat.

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Tohle je rozhodně moje nejoblíbenější knížka od autorky. Četla jsem ji už asi po čtvrté a nejspíš mě nikdy neomrzí. Myslím si, že tahle knížka se bude líbit každému knihomolovi, protože přeci jenom se děj z velké části točí okolo knih. Co na knížkách od Kasie West obdivuju, je to, že dokáže do každého svého díla dostat i nějaké vážnější téma a díky tomu to není jenom tak leda jaká young adult romantická linka. Autorčin styl psaní je neskutečně čtivý, já knihu měla přečtenou za dva dny a i vám garantuji, že ji nebudete chtít jen tak odložit. Musím taky vyzdvihnout to, jak Kasie West dokáže udělat to, že v tři sta stránkové knize si s hlavními postavami vytvoříte takový vztah, jako si někdy nevytvoříte s postavami v nějaké obsáhlé sérii. Autumn je jedna z mých nejoblíbenějších hrdinek a Dax byl prostě miláček. Kniha se může ze začátku zdát předvídatelná, ale musím říct, že i tak se tam stalo spoustu zvratů, které jsem fakt nečekala. Jenom mě teda pokaždé, když knihu čtu, mrzí, že ta část, kdy jsou dvě hlavní postavy v knihovně, není delší, protože ta mě na tom vždycky baví nejvíc.

5⭐/5⭐ Rozhodně jedna z mých nejoblíbenějších romantických young adult knížek a zároveň moje top od Kasie West.

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Kroniky prachu jsem si naprosto zamilovala, takže když jsem se dozvěděla, že má vyjít volné pokračování, asi si dokážete představit moje nadšení. Pokud jste fanoušci tohoto příběhu, tak se vám toto pokračování určitě bude líbit, ale pravděpodobně budete stejně naštvaní jako já, že je tak krátké. Líbilo se mi, že kromě příběhů o ostatních postavách z Kronik prachu zde byly i různé poznámky samotné autorky o tom, jak kniha vznikala, co jí bylo inspirací, atd. Obrázky byly taktéž skvělým oživením knihy. Pořád jsem čekala, kdy se konečně dostane na Animant a pana Reeda, ale bohužel pokračování jejich společného příběhu přišlo až na konci. A to si na ně autorka vyhradila asi jenom 40 stránek, což mi přišlo hrozně málo, jakmile jsem se jednou začetla, chtěla jsem totiž víc. Nicméně to nic nemění na tom, že i jejich příběh byl skvělý a moc se mi líbilo, že byl i vánočně laděný.

4,5⭐/5⭐ Na Kroniky prachu to rozhodně nemá, ale pokud se vám líbily, tohle pokračování by vás rozhodně nemělo minout.

11.08.2021 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Na poslední díl Harryho Pottera jsem se na jednu stranu hrozně moc těšila, ale na druhou jsem nechtěla, aby celá ta série už skončila. Každopádně závěrečný díl byl skvělý, ale asi za mě není úplně nejlepší z celé série, to u mě pořád pořád vede šestka. Překvapilo mě, že sedmička je pořádně nabitá akci, od první do poslední stránky se pořád něco děje, což není u Harryho úplně zvykem, protože v těch ostatních dílech přišla nějaká větší akce spíše až na konci. Opět se ukazuje, jak má autorka celý ten svět promyšlený, protože zde byly v souvislosti s něčím, co se stalo ostatních dílech, a na co bych málem úplně zapomněla. Ke konci přichází jeden zvrat za druhým a já jenom koukla na to, jak se celá zápletka vyřešila, a jak do sebe všechno zapadlo. A ta závěrečná kapitola se vážně povedla a byla taak dojemná. Jediné, co bych vytkla, je to, že tam na můj vkus umřelo až moc skvělých postav. Nicméně jsem ráda, že jsem si celou sérii přečetla, jsem zvědavá na filmy a jsem si jistá, že ke knihám se budu vždycky ráda vracet.

5⭐/5⭐ Krásné zakončení celé série. Pokud jste nečetli, určitě to honem napravte, protože přicházíte o hodně.

11.08.2021 5 z 5

Proč je každý díl Harryho Pottera lepší a lepší? Filmy jsem ještě neviděla, takže s nimi úplně porovnávat nemůžu, ale tohle byl za mě rozhodně nejlepší díl Harryho (a vůbec to neříkám pokaždé, když dočtu další díl z této série). Hrozně moc mě bavily ty návraty do minulosti a objevování Voldemortovy minulosti. Tento díl se taky konečně o trochu víc zaměřuje na nějakou tu romantickou linku, což je něco, na co třeba já osobně čekám už od prvního dílu. Opět se ukazuje, jak má autorka celý ten svět promyšlený, protože zde byly i souvislosti s některými věcmi, co se staly v prvním nebo druhém díle, což vážně obdivuji. I když nebyl Harry Potter a princ dvojí krve úplně nejakčnější, tak já jsem si užívala každou stránku a knihu jsem měla přečtenou za pár dní. Ten konec jsem opravdu nečekala, pořád jsem čekala na to, kdy se tam ukáže, že to, co se stalo, není pravda a málem jsem ho celý probrečela. Už jsem zvědavá na další díl a na to, jak tahle celá série dopadne, protože mi přijde, že teď už půjde vážně do tuhého.

5⭐/5⭐ Nemám co vytknout. Za mě bezpochyby nejlepší díl Harryho.

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Zpočátku jsem měla trochu strach se do Balady vůbec pouštět, protože jsem si říkala, jestli třeba jenom autorka nechtěla vyždímat peníze na její úspěšné sérii, ale to se nestalo a Balada byla fakt výborná. Jako samozřejmě to na tu hlavní trilogii Hunger games nemělo, ale i tak to mělo své kvality a moc se mi to líbilo. Příběh sám o sobě byl dobrý, ale mně se na tom nejvíce líbilo to, že jsme mohli sledovat celý ten vývoj Hladových her, jako například proč někdo něco tak vymyslel, koho to byl nápad, atd. Taky mě hrozně moc bavilo sledovat ty souvislosti s Katnissiným příběhem a asi nejlepší moment byl pro mě ten, když v Baladě zazněla písnička The Hanging tree. V Baladě celkově najdete spoustu zajímavostí o Hunger games, které jste třeba předtím nevěděli, a jestli vám nebylo něco jasné v příběhu Katniss, tak tady naleznete odpovědi. Trochu jsem se teda ze začátku bála co se týče charakteru Snowa, protože jsem si myslela, jestli Balada není kniha toho typu on byl padouch, protože se mu v minulosti stalo něco hrozného, takže za to, co pak dělal, vlastně vůbec nemůže. To se však nestalo a Snow byl takový parchant už od začátku. On přesně věděl, co chce, šel si za tím a vůbec nebral ohledy na ostatní. Lucy Gray byla skvělá postava sama o sobě, akorát mi v knize trochu chyběly kapitoly i z jejího pohledu. Trochu mě teda zklamal ten konec, který skončil otevřeně, a přijde mi, že po něm vyvstalo více otázek než odpovědí, takže vážně doufám, že se dočkáme i dalšího dílu.

5⭐/5⭐ Pokud máte rádi sérii Hunger games, tak je pro vás Balada o ptácích a hadech prostě povinnost a já vám zaručuji, že rozhodně nebudete zklamání.

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Neal Shusterman se řadí mezi mé nejoblíbenější autory, takže na knížku Bez šance, která je v zahraničí tak vychvalovaná, jsem byla dost zvědavá. A pan autor opět nezklamal. Já osobně mám ráda ty knihy, v kterých se skrývá nějaké to poselství a donutí člověka přemýšlet a přesně to Bez šance nabízí. Ze začátku musím pochválit celý ten nápad. Neal Shusterman má opravdu velkou fantazii a Bez šance je příkladem toho, jak nějak by podle mě měla vypadat ta pravá dystopie. Všechna ta nová slova jako čápnutí, tleskač nebo buf, to prostě jen tak nevymyslíte, ale krásně to dokresluje atmosféru celého příběhu. Ačkoliv nám zde autor představuje úplně nový svět, umí to udělat tak, že je to srozumitelné a vůbec jsem neměla problém se do knihy začíst. Obvykle mívám problém s tím, když jsou knihy psány ve tři osobě, ale Neal Shustermam umí psát, tak že mi to ani nevadilo a bylo snadné se do všech postav vcítit. Navíc to, jak se navzájem protínaly jejich úhly pohledu a časové linky bylo prostě geniální. Nejsilnější byl pro mě ten konec, kdy už šlo do tuhého a z jedné kapitoly mi bylo vnitřně opravdu špatně. Každopádně doufám, že se u nás vydají i další díly, protože v té sérii vidím velký potenciál.

5⭐/5⭐ Nemám co vytknout. Naprosto perfektní dystopie, kterou si musíte všichni přečíst.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

které bych si po dočtení nejradši hnedka přečetla znova. Co si budeme, je to docela bichle, ale díky krásnému stylu psaní autorky, se kniha četla skoro sama.. První díl byl nudný, tolik mě nebavil, ale ve dvojka byla od začátku do konce nabitá akcí a zvraty a neskutečně čtivá. Je zde spoustu nových postav, které budete buďto absolutně nenávidět nebo si je naopak naprosto zamilujete. Feyre, kterou jsem v jedničce moc nemusela, se tady konečně začíná chovat smysluplněji a rozhodně se řadí mezi mé nejoblíbenější knižní hrdinky. A Rhysand? To je snad jedna z těch nejlepších mužských knižních postav, jaké existují a nejde ho nemilovat. A ta romantická linka mezi nimi byla naprosto boží. Jenom mě teda trochu mrzelo, co autorka udělala z Tamlina... V prvním díle jsem ho měla ráda ale tady se choval opravdu příšerně. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu, protože tahle série je prostě skvělá a rozhodně se bude navždy řadit mezi mé srdovky.

5⭐/5⭐ Jedna z vůbec nejlepších knih, co jsem kdy četla. Pokud jste nečetli, rozhodně dejte téhle sérii šanci, protože podle mě nebudete litovat.

11.08.2021 5 z 5

Vím, že hodně lidí tohle pokračování Harryho Pottera hodnotilo spíše záporně, ale já musím říct, že mně se celkem líbilo. Jelikož mám dramata ráda, tak mi vůbec nevadilo, že byla kniha napsaná formou divadelního scénáře, přišlo mi to zajímavé oproti předešlým dílům a alespoň zde díky tomu nebylo nějaké zbytečně natahování a šlo se rovnou k akci. Líbily se mi všechny ty spojitosti s příběhem Harryho, který všichni známe a odkazy na některé postavy. Trochu mi však vadilo, že autoři hodně sázeli na úspěšnost celé série a bylo zde hodně momentů, o kterých už jsme si všichni dávno četli prostě mi přišlo zbytečné to tam opakovat. Taky si mi nelíbilo, že u některých postav byl hodně pozměněněn jejich charakter, to bylo prostě zvláštní. Nechápala jsem, že Harry mohl mít dítě, jako byl Albus, který se občas choval fakt příšerně, i když možná to bylo tím, že zde nebylo moc prostoru pro to, abychom si s těmi novými postavami udělali nějaký vztah nebo kvůli zpracování ve formě scénáře nahlédli do jejich myšlenkových pochodů. Nicméně ti nic nemění na tom, že celá knížka byla čtivá, napínavá a já ji měla přečtenou vážně za chvilku.

4⭐/5⭐ Je potřeba do toho jít s tím, že to není další Harry, protože s tím se tahle kniha rozhodně porovnávat nedá. I tak si však myslím, že to nebylo zas až tak špatně a fanoušci HP by si tohle pokračování rozhodně měli přečíst.

11.08.2021 4 z 5