Terrez93 Terrez93 komentáře u knih

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

No tak tohle byl mazec! Nehorázná emoční jízda po celou dobu, měla jsem slzy na krajíčku, nejednou i ukápla. Husí kůže, smutek a děs, tahle knížka mě hodně bolela.
Více dějových linek, které spojoval nějaký prvek, skvěle napsané a popsané osudy politických vězňů v Pankrácké věznici, krutost, bezmoc a zastrašování. To si prostě musíte přečíst.
Až mi zase někdo řekne "za komunistů bylo líp".........
Zapaluju svíčku pro všechna ta malá neviňátka, co neměli v životě štěstí.

08.08.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Dlouho jsem se k přečtení odhodlávala, protože nejsem zrovna největší milovník historie, ale teda knížka mě neuvěřitelně bavila. Čtivá každá kapitola. Prolínající se příběhy, láska, strach, smrt, historické události a ne zrovna jednoduchý život horníků a jejich rodin.

03.02.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Srdcovka, kazde precteni mi da neco navic.

02.05.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Další kniha od autorky a další pecky. Styl paní Mornštajnové mi sedí, knížky se mi krásně čtou a stránky utíkají před očima.
Ale takhle knížka hodně bolela, jako máma (nejen) si nedovedu představit. Beznaděj, zoufalství a nepochopení malé holčičky, která bohužel neměla komu se svěřit, s kým problémy řešit.
Rodina/domov, místo kde se máme cítit nejlépe, v bezpečí, šťastní, spokojení a ne prožívat to, co prožívala Cácora. Totálně nechápu maminku nebo babičku, že tomuhle všemu dokázaly přihlížet. Doufala jsem, že se na Cácoru usměje trochu štěstí, když odejde... bohužel na téhle knížce nebylo snad vůbec nic pozitivního.
Hodně težké a emotivní.

26.05.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

úžasná, hltala jsem každou kapitolu, stránku, větu, slovo! Nutilo mě to číst, číst a číst, přečetla jsem za dva večery. Nechalo to vě mně hodně moc, super příběh, nevím jestli tohle nepředčilo i Hanu, která je u mě TOP!

Určitě stojí za přečtení.

20.04.2021 5 z 5

Po přečtení knížky s doktorem Dvořákem, jsem se rozhodla, že přečtu i všechny ostatní... a bylo to super rozhodnutí! Rozhovor krásně plynul, nenudila jsem se bylo to zajímavé, člověk se i něco dozvěděl. Fakt smekám a těším se na někoho dalšího.

16.01.2024 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

(SPOILER) Druhá knížka od autorky a jsem zase nadšená! Příběh pro mě jako pro mámu, byl hrozně krutý, po nálezech těl jsem měla husí kůži a chtělo se mi brečet. Nedokážu si představit tu bezmoc rodičů, tohle může prostě udělat jen hovado, nechat takhle trpět děti.
Po přečtení dílu jsem si vyšetřovatele ještě víc oblíbila. Dozvídáme se i o soukromých věcech Laury a Adama, i takhle dějová linka mi přijde hrozně zajímavá a jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet dál, taky řeší nelehké téma.
Těším se na další díl z jejich série.

30.09.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Super! jedna z nej českých detektivek, co jsem četla. Děj měl spád, zápletky, slepé uličky a indicie k vypátrání vraha. Bavili mě i hlavní vyšetřovatelé Adam a Laura, Laura mi připomínala Eriku Fosterovou v detektivkách od Bryndzy a tu miluju!
Těším se na další díl :)

03.09.2023 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nejoblibenejsi dil :) krasne popsane co kde kdy proc ne jako ve filmu.. i slza vzdycky ukapne, Snape proste TOP postava a jeho smrt je horsi, jak Brumbalova (pro me). Krasne zakonceni ! (Y)

28.04.2020 5 z 5

No tak tohle byla pecka! Sikmy kostel byl super, ale tohle?! Tohle mi sedlo mnohem vic, asi styl psani.. fakta, pribehy..za me super! I slza ukapla.. o Zivoticich jsem nikdy neslysela, rada jsem se zase neco noveho dozvedela.

22.04.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Super, čtivé, přečtené jedním dechem. Tenhle druh knížek se mi libí, s další a další kapitolou odkrývání dalších a dalších tajemství, co kdy kde proč. Rozhodně to není poslední knížka, co si od autorky přečtu :)

15.11.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tak styl pani Mornstajnove me neuveritelne sedi..postavy skvele popsany, dej gradoval a porad se neco delo..super zapletky .. jedna z nejlepsich knizek za letosni rok :)

17.09.2019 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Moje prvotina od autorky, ale určitě přečtu i její další knihy, velice mi sedl styl psaní a i když měla knížka okolo 500 stran, čtení rychle ubývalo. Děj měl spád, jen asi v půlce mě vůbec nebavilo zdlouhavé mytologické popisování, za to taky ubírám jednu hvězdičku.
Postavy byly celkem sympatické, pátrání společně s Petrem mě bavilo. Největší sympaťanda byla paní Urbánková, taková miloučká "babička".
A ještě bych uvítala kratší kapitoly a rozsáhlejší epilog, jak to všechno nakonec dopadlo, ten konec mě přišel hrozně rychle uzavřeny a nedořešený.

27.04.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Uzasny pribeh..tahle knizka me moc bavila a to jsem se k ni dostala uplnou nahodou

05.05.2021 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Další super rozhovor, spoustu zajímavostí, které jsem dosud vůbec netušila. Jen na mě bylo až až popisu letadel, to mě moc nebavilo, ale to je asi jen můj problém, ostatní věci byly velice přínosné a zajímavé!

16.01.2024 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha, která mě hodně překvapila, vůbec bych po ní nesáhla nebýt společného čtení. Krásně se prolínající příběhy dvou dívek z Řecka, které se dostali do Československa v období občanské války. Sledujeme jich život, život jejich přátel, rodiny, kamarádů. Knížka je hrozně čtivá a za poslední dobu, nejlepší knížka, co jsem přečetla.

25.07.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Jizva, jak už fyzická vzpomínka, tak i ta psychická - válečné období a jedna velká tragédie. Dětství a mládí o kterém nikdy nikomu nepověděla.

Tak tohle mě hodně bavilo, střídání pohledů z minulosti a současnosti, krátké kapitoly, žádná omáčka kolem, pořád se něco dělo, mělo to spád.
Postavy se krásně prolínaly, kousky skládačky do sebe začaly postupně pasovat, krásný příběh. O Životicích jsem již knížku četla a taky přečetla jedním dechem.
U jednotlivých postav nebyly až tak popsané charaktery, ale v tomto příběhu mě to ani tolik nevadilo. Nejvíce se mi zalíbil příběh Terezky a samozřejmě Marty a její rodiny.
A navíc krásné grafické zpracování, nemohu jinak než 5/5*

17.04.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Moje první knížka od autora a musím říct, že jsem velice překvapena. Jednu hvězdu strhávám za ten zdlouhavý začátek, to jsem se musela nutit do čtení a moc mě to nebavilo, ale jak se vydali na cestu, tak děj konečně nabral správný směr. Místy to vyprávění bylo fakt strašidelný, až jsem se bála, záhady, které se staly či nestaly? Podivné nevysvětlitelné věci, nad kterými musíte přemýšlet... no za mě velice povedené.

13.02.2023 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

ojoo Bryndza nezklamal. Doplnila jsem rest a konecne docetla prvni dil serie :) a opet nejsem zklamana, ten jeho styl psani mi vyhovuje,precteno skoro jednim dechem a za dva dny bylo po knizce. Skvele popsane postavy a nepredvidatelny zaver.

15.02.2020 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Tak jednu chvili jsem si rikala, ze uz to je hrozne dlouhy, ze uz tam jsou dlouho a nic se poradne nedeje...ale jako ten konec?! Cozee?! Jsem mela slzy na krajicku. Tohle jsem opravdu necelala, konec knizky opravdu TOP.

18.03.2021 4 z 5