tereza9371 tereza9371 komentáře u knih

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Nesuď knihu podle obalu - slova, která známe všichni. Říká se ale taky něco jako "nesuď knihu podle názvu"? Jestli ne, tak by mělo, protože jen kvůli němu jsem knihu četla.

Začátek byl poněkud kostrbatý, ale postupně jsme si sedly a já si už jen užívala milý příběh, u kterého jsem se hodně nasmála.

Překvapivě jsem neměla problém ani s Blair ani s Ronanem. Oba na mě působili sympaticky a oba jsem měla ráda. Vztah mezi nimi se vyvinul hezky pomalu a přirozeně. Samozřejmě v knize nechybí ani trocha erotiky.

"Patříme k sobě jako cupcake a máslový krém."

Nemám nic proti Ronanovu pivu ani křidýlkům, Blaiřina cukrárna mě ale okouzlila víc. Pro všechny tyhle růžovoučký holčičí věci mám zkrátka slabost. Navíc se mi ze všech těch dortíků sbíhahy sliny a k tomu pomyslná třešnička na dortu ve formě jednorožčích skleniček.

Nenechte se odradit obálkou, udělejte si pořádný hrnek dobrého čaje a odpočiňte si u této sladké a především nenáročné jednohubky.

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Haku jsem si zamilovala, jen co jsem jí otevřela. Obálka je krásná, ale uvnitř je kniha naprosto boží.
Autorčin styl mi sedl a já neměla problém se začíst, ale odtrhnout se. Osvěžující pro mě byly konverzace. Všichni "mluvili" přirozeně, tedy často nespisovně, což se u překládaných knih moc nevidí a mně se to líbilo. Další plus je česká hlavní hrdinka.

Lily i Alexandera jsem měla ráda. Lily byla pěkně "od rány" a zároveň křehká. Zajímavá mi přišla i její oční vada. Alexander byl svým způsobem slaďouš. Slavný sportovec, chlap jak hora, ale milý, obětavý a držel se při zemi. Nejvíc mi k srdci přirostl Jack. Jeho příběh bych si ráda přečetla.
Co se týče samotného děje, byl celkem předvídatelný. Co si budem, u romanťáren je to běžný, takže mi to nijak zvlášť nevadilo. Jediný co bych vytkla, je strohý a nedotažený konec. Možná je to ale autorčin záměr?

Čas strávený mezi nabušenými Novozélanďany jsem si maximálně užila a i vám doporučuji se s nimi seznámit.

08.10.2022 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Kaden mě od začátku knihy bavil :) a závěr moc sladkej, nerada jsem se s nima loučila :)

20.08.2019 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Autorčin styl mám ráda. Píše velice poutavě a ani u jedné kapitoly se člověk nenudí.

Jack je pohodář s velkým srdcem. Dokonalý chlap? Tak to fakt ne, ale díky tomu se dostane do vašeho srdce.
Nejdřív se musel vyrovnávat se špatným zdravotním stavem a končící kariérou a potom s velkou zradou. Máme tedy možnost poznat jeho veselou ale i smutnou a naštvanou stránku.

Riley byla také fajn. Udělala co udělala, ale bez sobeckých důvodů a když zjistíte proč, určitě její kroky také pochopíte. Nakonec mi jí bylo až líto. Získat ztracenou důvěru a také odpuštění není snadné, což jí Jack nezapomněl dávat najevo.

Ačkoliv se kniha zdá předvídatelná, opak je pravdou a nejednou vás překvapí. Milý a emoční příběh je hodně ovlivňován bulvárními články. Tahle strana slávy není vůbec hezká.

Kniha je krásná jak obálkou, tak svým obsahem a rozhodně stojí za přečtení.

P.S. Stojím za svým kapitánem

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Po knize jsem v knihovně sáhla vlastně jen proto, že mi padla do oka obálka (ano, já vím, nesuď knihu podle obalu), ale udělala jsem sakra dobře. Od první kapitoly jsem se do ní úplně ponořila a po dvou večerech jsem s kapesníkem v ruce otočila poslední stránku.

Vyrovnat se se ztrátou je těžké pro každého z nás, ani Laurin nebyla výjimkou a totéž platilo pro Sama. Autorce se povedlo hlavním postavám vdechnout duši a tím je "polidštit". Připadalo mi, že oba znám a prožívala jsem radost i bolest spolu s nimi.

Plusové body dávám knize i za nádech lékařského prostředí a příběh odehrávající se v Kanadě.

Za mě kniha není ani tak o ztrátě jako o důležitosti odpuštění a to hlavně sám sobě...

22.08.2022 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Filmové zpracování se mi líbilo, tak jsem sáhla i po tom knižním. A řeknu to takhle: bylo to skvělé čtení!

Příběh není ani originální ani nepředvídatelný. Zato je vtipný a sladký a já si ho užila od začátku do konce. Nejednou jsem byla mile překvapená.
Lucy byla svá a myslím to v dobrém. Líbily se mi její "zvláštnosti" i vynalézavost a dobrosrdečnost. A z nekompromisního kravaťáka Joshui se vyklubal milý a obětavý chlápek. Oba jsem si rychle oblíbila.

Ve svých soukromých dětinských hrách si byli rovnocennými protihráči. Jejich neustálé hašteření a slovní přestřelky byly plné jiskření a skvěle jsem se u nich bavila.

Tato čtivě napsaná oddechovka vás určitě pobaví a nezklame. A spolu s knihou doporučuji i film, který se podle mě také povedl.

05.07.2023 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Knihy od Lilly Lucas zbožňuju mimo jiné kvůli barvitému popisu prostředí. Pokaždé mám pocit, jako bych v Green Valley byla spolu s hlavními postavami. No a Nové sny nebyly výjimkou.
Na knihu jsem se těšila a dle anotace jsem měla i určitou představu. A pak jsem začala číst a moje představa se rozpadla jako domeček z karet a já byla nadšená.

Elara i Noah byli sympatičtí. Líbilo se mi i pozvolné budování vztahu mezi nimi. Potěšila mě i občasná přítomnost postav z předchozích dílů.
Noahova oddanost Annie mě trochu zamrzela, ale očekávala jsem jí. Co jsem vůbec nepředpokládala, byla obětavost Elary. Obdivovala jsem jí, protože si nedovedu představit, že bych se s takovou situací popasovala jako ona. Kdo mě ale úplně rozsekal byla Annie. Ta holka měla největší koule ze všech zúčastněných.

Přestože knize nechybí čtivost, už jednou zmiňované bombastické prostředí ani nouze o zábavné momenty a romantiku, musím přiznat, že oproti předchozím dvou dílům je o něco slabší - stejně skvělá, ale slabší.
Já si i tak čtení užila a těším se na další díl, který doufám vyjde brzy. Jestli máte rádi slaďárny, určitě po knize sáhněte.

24.09.2022 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Další skvělá kniha z pera L. J. Shen. Od první stránky mě k sobě připoutala a nutila mě číst dál a dál až byl najednou konec. A že to bylo čtení!

Sparrow se snažila létat i se zastřiženými křídly. Záměrně i nevědomky posouvala hranice zlaté klece, do které se dostala vynuceným manželstvím. Nezalekla se ani Troye. Odporovala mu, vytáčela ho a zkoušela, kam až může zajít.
Troy záměrně ohýbal, ale nikdy ne tak, aby zlomil. Byl až nesnesitelně sebejistý, ale i tolerantní a nebyly mu cizí ani ústupky nebo vstřícná gesta (samozřejmě jen co se týče Sparrow).
Jiskření mezi nimi bylo úžasný a to i před tím, než se spolu vyspali. A že jim to trvalo!

Příběh mě zahřál i zabolel u srdce. No a to drama u konce... Zdánlivě hodný chlap někdy není ta lepší volba.

Jestli autorčiny knihy znáte, určitě si přijdete na své a nebudete zklamání. A jestli ne, tak je Sparrow skvělá možnost, jak se s touto autorkou temných romancí seznámit.

05.07.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Série VIP se rozrostla o další, už čtvrtý díl. A protože mám lidičky od Kill Johna ráda, po knize jsem samozřejmě sáhla.

Začátek knihy byl pro mě boj, vůbec jsem se nemohla začíst. Po pár kapitolách se to naštěstí zpravilo a já si příběh začala užívat.

Brenna s Ryem si svoji knihu zasloužili. Mezi těma dvěma to vždycky jiskřilo. Nikoho určitě nepřekvapí, že skončili v jedné posteli, což se jim (zcela nečekaně) vymklo kontrole.

Kromě svého vztahu-nevztahu se museli potýkat s problémy okolo kariéry a také s rodinou. Naštěstí jejich "druhá rodina" jim byla připravená přispěchat na pomoc.

Tahle parta lidí je úžasná. Navzájem se podporují v jakékoliv situaci. A ty jejich pravidelné "rodinné" večeře jsou topovka. V příběhu se se všemi samozřejmě setkáváme, nicméně na můj vkus trochu málo.

Žádné velké drama, jen sladký příběh plný romantiky. No a ten konec!

Za mě je kniha nejslabším dílem z celé série. I přesto se mi líbila a určitě doporučuji k přečtení. A nezapomeňte - co se škádlívá, rádo se mívá.

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Příběhy z řecké mytologie mě vždycky přitahovaly a už jen proto jsem byla na knihu zvědavá. Když k tomu přidám erotiku a zasazení do moderního světa, bylo hned jasné, že si knihu nemůžu nechat ujít.

Autorčin styl psaní mi sedl. Kniha se četla neskutečně dobře, děj hezky plynul, střídaly se pohledy obou hlavních hrdinů, erotiky tak akorát a ani chvilku jsem se nenudila.

Persefona byla skvělá, měla svojí hlavu a nenechala si nic líbit. No a Hádés mě úplně odrovnal. Čekala jsem temného a krutého ďábla a ono ne, vlastně byl takový starostlivý, ohleduplný a ochranitelský medvídek. Chemie mezi nimi byla úžasná, prostupovala celou knihou.

A teď ten konec. Sice jsem byla překvapená z Déméter a trocha napětí taky fajn, ale přišel mi nějak uspěchaný.

Za mě je kniha další topovkou tohoto roku a určitě se k ní ještě vrátím.

09.09.2022 4 z 5

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

Oba hlavní hrdiny jsem chápala, bližší mi byl ale Emmett. Tak nějak jsem se do něj vcítila víc než do Amber. Dohromady mě moc bavili, jedním slovem slaďoušci. Přiznám se ale, že na začátku jsem měla nutkání proplesknout Amber a na konci zase Emmetta.

Přestože se začátek vlekl, kniha drží krok s prvním dílem, což znamená skvělou čtivost a nálož emocí.

Příběh sebevědomé, bohaté a naoko lehkovážné Amber a jejího naprostého protikladu Emmetta. Jestli jste zvědaví, jak se vyvine vztah mezi těmito odlišnými osůbkami a jak se popasují s životními nástrahami, nenechte se dvakrát pobízet a taky si knihu přečtěte.

Sarah mě opět nezklamala a už se těším na příběh Hope.

27.08.2022 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Knihy jsem se trochu obávala a jsem ráda, že zbytečně, protože je skvělá. Moc milý příběh, který potěší nejen milovníka kávy.

Od začátku do konce pohodové čtení. Všechno tak hezky pomalu plyne, žádné rychlé akce ani nečekané obraty. Líbilo se mi, jak postavy na každý problém v klidu našly řešení a i jejich vynalézavost - nebylo nic, s čím by si neporadily.

Vivien a postupně se rozrůstající kruh jejích přátel jsem si rychle oblíbila. Tolik rozdílných bytostí svedla dohromady jedna kavárnička. Kavárnička, ve které každý nechal kousek sebe.

Další skvělou věci byly velmi barvité popisy Knoflíkových dobrot. Jako bych byla v kavárně s nimi a všechnu linoucí se vůni cítila. Nemám ráda sladké a přesto se mi sbíhahy sliny.

Jsou chvíle, kdy každý potřebuje trochu zahřát na duši. Kniha Legendy & latéčka je čtení, které vám s tím pomůže.

P.S. Svůj skalvertský kámen by měli mít všichni. ,

23.07.2023 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Hned na začátek bych chtěla pochválit skvěle zachycenou chemii mezi hlavními protagonisty, Stellou a Hudsonem, kterou jsem vnímala po celou dobu čtení. Ne vždy se to povede.
Dobrý dojem na mě udělali hlavní hrdinové celkově. Oba byli sympatičtí a líbil se mi jejich přístup k řešení problémů. Jednoznačně výraznější ale byla přeci jen Stella. A když už jsem u postav, jednoho Fishera bych taky chtěla.

Příběh je sice předvídatelný, zároveň ale milý a hezky plyne. Navíc autorka nešetřila vtipnými situacemi a dialogy. Označení "erotický román" beru spíše s nadhledem. Ano, pikantnějších scén se dočtete, ale prsty jedné ruky stačí k jejich spočítání.

Kniha je příjemná oddechovka, která určitě romantickou duši potěší.

05.07.2023 4 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Bichličky jsem se trochu zalekla, ale je tak čtivě napsaná, že jsem nemohla jinak, než se do ní úplně ponořit až stránky mizely rychlostí blesku.
Je moc dobře, že je příběh napsaný z obou pohledů. Mám ráda, když můžu sledovat myšlenkové pochody obou hrdinů.

Noah s Nicholasem k sobě pasovali. Neustále se dohadovali, navzájem se vytáčeli a častokrát na sebe štěkali jak psi. A přesto z každé další stránky cítíte touhu a vzájemnou přitažlivost. Chemie mezi nimi se autorce povedla opravdu dobře zachytit.

Nicholas je typický badboy. Jeho chování bylo občas už na hraně, ale ani touha ho proplesknout mě nedonutila ho nemilovat. Nerada bych mu křivdila, takže musím zmínit, že nebyl jenom "ošklivej", vlastně se z něj vyklubalo docela zlatíčko.
Z Noah už tak nadšená nejsem. Její chování se dá do určité míry pochopit. Co mě ale iritovalo, byla její "mentální" horská dráha. Teď se chovám dospěle a najednou jako dítě, proč? Naopak se mi líbila její umanutost a prořízlá pusa. Nenechala si nic líbit a byla Nicholasovi hrdým soupeřem.

Kniha je svižná a nikde nedrhne. Kromě romantiky se dočkáme také akce, nahlédneme do nebezpečného a vzrušujícího podsvětí a nechybí ani napínavý závěr.

05.06.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tolik příspěvků s tématickými fotkami se ještě asi u žádné knihy nesešlo. Zvědavost mi nedala a i já se do ní pustila.
Příběh - to je silné slovo, ale budiž - je vyprávěn ve třetí osobě a to včetně většiny dialogů. Chvilku mi teda trvalo než jsem si na tento styl zvykla, ale pak jsem se do ní zažrala až mě to samotnou překvapilo.

Kniha je vlastně takový popis "výroby" masa. Prostřednictvím hlavní postavy, Marcose Teja, nám představuje chov, porážku, porcování a ve finále i konzumaci masa, ale i lov a laboratorní pokusy. A to všechno na lidech.

"Maso je koneckonců maso a je jedno, odkud pochází."

Svým způsobem geniálně šílený nápad. Škoda, že autorka nerozvinula situaci, která vedla k tomu, že člověk pojídá dalšího člověka a kromě zábran ztratil i lidskost. Mě osobně by zajímalo, jak se lidstvo k "Velké změně" dopracovalo.

"Je krásná, pomyslí si, ale krása jí k ničemu není. Krása z ní chutnější neudělá."

Ano, kniha je hodně surová, šokující a nechutná a mě i tak mrzelo, že už byl konec. A co se týče toho konce, byla to trefná tečka na závěr.
Zvrácenější knihu jsem ještě nečetla a pravděpodobně ani číst nebudu a přestože není mým šálkem kávy, dá se říct, že se mi svým způsobem líbila.

05.11.2022 4 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Příběh se nikde nezadrhává a hezky plyne. U knihy si odpočinete, zasmějete a máte prostor se i zasnít.

Hlavními postavami byli Presley a Levi. I přes počáteční nesympatie to mezi nimi příjemně jiskřilo. Presley byla skvělá máma, fakt se mi líbilo jak vždycky myslela na syna. Proto jsem chápala, že se snažila držet si odstup od Leviho, dokonce i její pochopení pro Tannera. Z mrzouta Leviho se vyklubal sympaťák se smyslem pro rodinu. Ze začátku bych neřekla, že bude tak laskavý, ochranitelský a obětavý.

Asi jsem špatný člověk, ale naštvalo mě, když se Levi stáhl a dal příležitost Tannerovi, který jí v podstatě jen tak zahodil. Nakonec i Levi pochopil, jakou chybu udělal.

Jestli hledáte příjemnou oddechovku na podzimní večer a máte rádi romantiku, kniha Dokonalá hra vás určitě potěší.

29.09.2022 4 z 5

Vášnivý lhář Vášnivý lhář Christina Lauren

Kniha je posledním a za mě nejlepším dílem série Vášnivý svůdník. Setkáte se v ní s dvojicemi z předchozích dílů, ale není nutné je číst všechny, abyste se zorientovali.

Čtivost je samozřejmostí, střídají se pohledy obou postav, nechybí humor a sexuálních scén je tak akorát.

Luk se mi líbil. Bavila mě jeho hravost, starostlivost i to jak se nevzdával. Občas jsem ho obdivovala za to, jak na London netlačil. I když chvílemi jsem ho chtěla praštit za to, jaký byl ňouma. A ten jeho mobil...!
London byla v podstatě taky fajn. Zdánlivě ji nic nevykolejilo, snažila se všechno v klidu přejít a téměř po celou dobu byla tak moc "nad věcí".
Spolu byli super, jejich časté škádlení mě rozesmívalo a jiskřilo to mezi nimi jak blázen.

Co mně až iritovalo byla nerozhodnost London a neustálé "teď Luka chci a teď Luka nechci". Ze začátku v pohodě, chápala jsem jí, jenže pak se situace pořád opakovala a opakovala.

Já si svůj čas s lhářem užila. Skvělá oddechovka, u které nemusíte moc přemýšlet. Jestli jste ještě nečetli, klidně po knize sáhněte a určitě nebudete zklamaní.

16.09.2022 4 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Po dlouhé době kniha, která mě naprosto uchvátila. Nádherný příběh o lásce dvou lidí, kteří spolu nemohou být.

Ivy pochází z hodně bohaté rodiny a touží po svobodě, proto začíná studovat na státní univerzitě. Tam se seznámí s Ryanem, z něhož se vyklube její osobní strážce, který je jí pořád v patách.

Nedokážu si představit, že bych byla takhle hlídaná na každém kroku, ale na druhou stranu Ryan... No sice dlouhé vlasy nemusím, ale Ivy nebyla jediná kdo se zamiloval.

Neustálé hašteření mezi hlavními hrdiny mě bavilo, dokonce jsem se těšila na každou jejich hádku. Překvapivě se mi líbil i pomalu se vyvíjející vztah mezi nimi. Nechyběla ani akce a naprosto boží konec.

Pokud máte chuť na trochu pomalé romantiky, kniha Polib mě je jasnou volbou.

03.09.2022 5 z 5

Princ Princ Devney Perry

Princ je čtvrtým dílem ze série Clifton Forge. Předchozí díl mě sice docela zklamal, ale v závěru maximálně navnadil na příběh Lukea a Scarlett.

Scarlett se ještě nestačila vzpamatovat ze života s tyranským otcem a smrtí bývalého přítele a už se musí ukrývat před znepřáteleným motorkářským klubem a FBI. Pod svá křídla si ji vezme policejní velitel Luke. Díky jeho trpělivosti a mírné povaze se Scarlett vrací chuť do života a pomalu vylézá ze své ulity. O slovo se začnou hlásit i jejich srdce.

Láskyplný příběh šmrncnutý napětím. A přesně tohle mám na celé sérii ráda a také jsem to od knihy očekávala. V knize se objevují i postavy z předchozích dílů, z čehož mám vždy radost. Krásně se nám tahle parta rozrůstá.

Přestože se Princ povedl, na prvním místě u mě zůstává Král. V dalším díle na nás čeká Leo s Cassandrou a těch dvou se už nemůžu dočkat.

15.07.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Kniha je jedním slovem úžasná! Od první do poslední stránky je to jedna velká jízda. Autorka mě hodně překvapila.

Elisu jsem si hned zamilovala. Jediná žena, která řekne NE mafiánskému princi a nebojí se mu postavit. Její "neposlušnost", tvrdohlavost a prořízlá pusa je přesně to, co Nero potřeboval.

S Nerem jsem to měla úplně stejně. Jeho myšlenkové pochody mě neskutečně bavily. Z přerostlého dítěte se stal charakterní muž s obrovským srdcem. Samozřejmě si od Elisy nenechal nic líbit a stejnou měrou vracel.

Špičkování a hádky hlavních hrdinů mi nedaly prostor se nudit. Culila jsem se jak blázen. Navíc s tak milým příběhem jsem v mafiánském prostředí nepočítala. Nechybělo ani napětí a nečekané zvraty událostí. To vše v pořádně čtivém balíčku.

Jestli jste jako já milovníci mafiánského prostředí nebo hledáte romantickou knihu, která není jen klišé, věřím, že si Konflikt také zamilujete.

15.07.2023 5 z 5