tereza1964 tereza1964 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Knížka mě až překvapila tím, jak se hezky a snadno četla. Zajímavý námět na příběh.

Přežila jsem Tinder Přežila jsem Tinder Sandra Sudrich

Slabší počin z oblasti knih o tinderu či jiných seznamkách. Nebylo to ani poučné ani vtipné. Za mě nedoporučuju.

02.05.2024 3 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

Tenhle díl mě snad bavil ještě víc než ten první. A to hlavně díky Esmeraldě, Britovi a Náčelníkovi. Těším se na třetí díl.

02.05.2024 5 z 5

Bílý Afričan: Bída a lesk svobody Bílý Afričan: Bída a lesk svobody Daniel Valchovník

Od knížky jsem čekala asi něco víc, než jsem dostala, každopádně autor píše čtivě o svém životě a žádný průšvih to není.

02.05.2024 3 z 5

Korea - harmonie tradice a pokroku Korea - harmonie tradice a pokroku Soo Kim

Krásné fotky, knížka nabitá zajímavostmi o JK a až se tam někdy vydám, rozhodně si ji přečtu znova.

Orgány nepatří do nebe Orgány nepatří do nebe Renata Kalenská

Po přečtení knihy nechápu, jak může žít člověk tak schopný jako pan Froněk. Smekám. Díky knížce jsem pochopila, jak dalekou cestu medicína ušla v oblasti transplantace orgánů. Jsem zvědavá, kam se to posune za dalších 20 let.

Zapomeňte, že jste měli dceru Zapomeňte, že jste měli dceru Sandra Gregory

Příběh jsem viděla i zfilmovaný, ale na papíře byl přeci jenom lepší. Velmi mě překvapilo čtení o vězení ve Velké Británii, to bylo poučné. Dala bych přečíst knihu každému, kdo jen vzdáleně uvažuje o tom převážet něco nelegálního. Vážně se to nevyplatí.

02.05.2024 4 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Ačkoliv mi není ještě ani třicet, knížka mě moc bavila, dokázala jsem se ztotožnit s hlavní postavou, ale nejvíc se mi asi v příběhu líbila Cricket. Knížka byla moc hezky zakončena. Za mě určitě doporučuji.

02.05.2024 5 z 5

Bad Motherfucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona Bad Motherfucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona Gavin Edwards

Knihu jsem přečetla proto, že mám ráda Jacksona, ale za mě mohla být zpracována lépe.

19.04.2024 3 z 5

Na to vem jed Na to vem jed Ann Granger

Ač mě tato autorka baví, tahle kniha se jí moc nepovedla. Nedokázala jsem se vžít do děje ani do postav.

19.04.2024 2 z 5

Báječná medicína podle Adama Báječná medicína podle Adama Adam Kay

Ač kniha pro děti, bavila i dospěláka. Kniha je moc hezky graficky zpracovaná. A moc mě bavily komentáře tety Prudelly :)

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Mně se líbila kniha od začátku, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorka dobře pracuje s atmosférou a ač by se mi líbilo, kdyby se konec odehrál jinak, jako celek je kniha skvělá.

Lidi od kolotoče Lidi od kolotoče Kamila Hladká

Určitě musím vyzdvihnout fotografie v knize, ty jsou skvělé. Každopádně možnost proniknout do života "světských" byla skvělá a knihy od paní Hladké jsou vždy skvělá volba.

Už zase sloužím o Vánocích Už zase sloužím o Vánocích Adam Kay

Za mě asi nejslabší kniha autora, ale stále obstojná.

19.04.2024 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Zajímavá, neotřelá detektivka a to jsem jich už přečetla hodně. Pokud si chcete přečíst úplně jiný styl krimi příběhů ,než jsou obvyklé, u této knihy neuděláte chybu,

19.04.2024 4 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Líbí se mi, že v knize jsou zastoupeny různé generace. Knížka mi dala možnost poznat alespoň zkráceně život sester a to se mi moc líbilo. Za mě rozhodně doporučuju.

Nalehko Nalehko Petr Kosek

Pokud bych někdy vyrazila na dlouho cestu pěšky, tato kniha by byla moje bible :D

03.04.2024 5 z 5

Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lady Aradia: Skutečný příběh české dominy Lenka Blažejová (p)

Líbilo se mi střídání vyprávění a popisu různých fetišů. Za mě celkem poučené, co všechno lidi vzrušuje.

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

Prostá detektivka, nečekejte od toho propracovaný děj, ale vlastně je to příjemná změna :)

03.04.2024 4 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

U této knihy jsem se dost nasmála, ale vlastně je to dost smutná kniha o stavu britského lékařství.