Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Čteno po druhé a prostě opět a naprosto skvělý díl. Co vůbec o tomto říct? Opět akční, brutální a kreativní vraždy a o vrahovi nevíme až do posledních 10 stran, jelikož autor rád překvapuje své čtenáře.

Avšak v tomto díle mě hrozně moc bavil pan J., opravdu jsem si tu jeho linku užívala nejvíc, jak to jen šlo, protože mi přišla vtipná, akční a zajímavá celkově tím, kdo vlastně pan J. byl (nechci spoilerovat).

Trochu mě mrzí, jak pan autor čím dál tím víc v dílech "odbývá" to odhalení toho vraha. Já vím, že R. Hunter je nadmíru inteligentní, ale prostě sednout si do kanceláře a říct si: "sakra, jak jsem to mohl přehlédnout? Však jsem to měl neustále před svýma očima!" ... No, uvítala bych to asi trochu jinak ty konce, ale jak říkám, já Ch. Cartera zbožňuju i jeho knihy, takže mi to až tolik zase nevadí.

Za mě 4*/5* a těším se na další díly.

09.12.2022 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

No tak toto byla skvělá a napínavá jízda od začátku do konce !

Měla jsem z toho strach, protože nemám ráda nálepky "bestseller" na knížkách, jelikož na 90% stojí za nic, ale tato mě velice mile překvapila.

Hlavní hrdinka byla velice příjemná, chytrá, sympatická, někdy i vtipná. Bohužel ale strhávám * kvůli její nesmrtelnosti, jelikož v realitě by toto bylo nemožné.

Celá dějová linie byla opravdu moc příjemná, akční, napínavá a ani na sekundu jsem se nenudila. Měla jsem ji přečtenou za 2 dny, což se u mě běžně nestává.

Konec byl skvělý a jsem ráda, že to dopadlo zrovna takto.

Jinak už se těším na autorovo další dílo "Na dostřel." Snad to bude stejná pecka!

01.10.2022 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělá knížka od pana autora. Cartera mám vážně hrozně moc ráda a jeho sérii už čtu po druhé.

Opět se setkáváme s vyšetřovalskou dvojicí Huntera s jeho kolegou Garciem, kteří vyšetřují další brutální případ. Mě místy i celkem dost mrazilo, když jsem si představila, že se u mě doma skrývá nějaký psychopat, který mě chce unést a zabít dost drastickým a bolestivým způsobem.

Knihu jsem si vcelku užila, nenudila jsem se u ní a měla i husí kůži z některých pasáží. Bohužel za mě ale asi nejslabší kniha ze série, ani nevím, čím to bylo. Možná mi vadila ta soukromá vyšetřovatelka Mayersová, která se tam dle mého moc nehodila a dále mi vadily cliffhangery skoro na každém konci kapitol.

Za mě ale stále dost dobré 3*/5* a určitě knihu doporučuji!

19.05.2022 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tak za mě musím říct, že to byla jízda od začátku až do konce. Tak hodně promyšlený příběh s nečekaným koncem, nad kterým jsem žasla ještě další den po přečtení, jsem hodně dlouho nečetla!

Příběh má strašidelnou atmosféru, pořád vás to nutí číst dál a dál, dokud nezjistíte, jak to všechno dopadne.

Některé postavy mě fakt vytáčely, to musím přiznat, ale na kvalitě příběhu to neubírá a necelých 500 stran jsem přečetla skoro hned.

Rozhodně všemi deseti tuto knihu doporučuju!

12.02.2022 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Miluju, opravdu tuto knížku zbožňuju, i seriál je dech beroucí!

08.01.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Bohužel mě kniha moc nechytla, nevím, čím to bylo. Námět byl fajn, postavy celkem též, hlavní hrdinka celkem naivní... Prostě takový dobrý průměr, číst se to dalo, ale znovu už bych do toho nešla.

08.01.2022 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Těšila jsem se na tu knihu a bohužel jsem opravdu velice zklamaná... Jak se tu už i níže píše, styl psaní je velice odlišný od jiných knih a mě to vůbec nenadchlo. Připadalo mi, že je knížka hodně chaotická, neuspořádaná. Skoro žádné popisování postav, okolí atd... Bohužel jsem knihu ani nedočetla, což mě opravdu velice mrzí.

02.12.2021 1 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

No, co na to říct, čekala jsem všechno, ale toto rozhodně ne. Příběh je neskutečně čtivý a chytl mě hned od prvních stránek.

Alexandra mě prvně moc nebrala a nebyla mi vůbec sympatická, přeci jen zabila 168 lidi, což je neskutečný číslo, které vám vyrazí dech. Jenže čím více se příběh rozvíjel, tím více jsem ji měla ráda a začala s ní soucitit.

Nejvíce se mi na knize líbil pan Dr. Jenkins, který se snaží Alexandru pochopit, proč to celé udělala a "usnadnit" ji cestu. Milovala jsem tu psychologii, kterou si autor nastudoval a všechny ty pojmy, to byl ráj pro moji duši, která se v těchto věcech ráda rýpe.

Co se týče konce, tak asi jen stačí říct, že jsem čuměla s otevřenou pusou. Neskutečný, ten mě dostal, jak u žádné knihy dlouho ne!

,,Konečně jsem volná.

16.08.2023 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

No, za mě je toto asi nejslabší díl ze série. Měla jsem pocit, že se to neskutečně táhne, žádná extra akce (kromě konce) tam není, a tento díl je spíše jen o tom vyšetřování, než o jiných věcech, které se řeší/dějí v jiných dílech. A brutalita na jakou jsme zvyklí z předchozích dílů, tu byla (za mě) nulová a klidně i ten, kdo nemá rád brutální thrillery, tak si tuto Carterovku může v pohodě přečíst.

Docela mi vadilo, že se autor ani nějak nesnažil více rozpitvávat psychologii vraha, jak je u něj zvykem. Jen nějaké lehké uvedení do jeho mysli, proč si myslí, že to tak je a proč se tak ten vrah choval a tím to končilo, což mě taky lehce zklamalo, jelikož Carter toto umí a my to víme, že jeho vysvětlení na konci jsou vždy neuvěřitelné. Nevím, proč to tady tak osekal.

Co mě přimělo změnit hodnocení z 3* na 4* byl konec. No páni!!! To byla jízda u které jsem nepochopila, co se vlastně děje, neskutečný! Skvěle napínavé a posledních 100 stran jsem přečetla jedním dechem. A jak nás navnadil na další díl?! No zírala jsem.

26.02.2023 4 z 5

Temná zima Temná zima Flint Maxwell

Za mě skvělý druhy díl. Více akčnější, napínavější a konečně s postavami více soucitím, než v předešlém díle, jelikož je zde více poznáváme a prožíváme s nimi další dobrodružství.

V co doufám, je to, že vyjde přeložených všech 5 dílů a neskončí to u tohohle 2., jelikož to by mě fakt naštvalo, protože opravdu chci vědět, jak tahle apokalypsa a celý příběh dopadne.

22.12.2022 4 z 5

To To Stephen King

Fuuu... Vůbec nevím, jak tuto knihu mám hodnotit. Byla to opravdu (pro mě) velice náročná kniha a to mám Kinga už celkem načteného.

Některé kapitoly byly na 1*, některé zase na 5*. Bylo to jako na horské dráze, dolů a nahoru. Někdy byly kapitoly, které mě fakt hodně nudily (hlavně ze začátku jsem si říkala, že to vzdávám, jelikož se tam fakt absolutně nic nedělo), říkala jsem si, že to snad ani nedočtu a musela jsem se sakra nutit k tomu, číst dál. Někdy zase naopak byly kapitoly, které byly hodně napínavé, krvavé, akční.

Musím se přiznat, že jsem se (hlavně na začátku) hodně ztrácela, vůbec jsem nepochopila, o čem to má být. Proč, co jak, jsem pochopila až za delší dobu.

Upřímně bych byla fakt ráda, kdyby to bylo zkrácené, vůbec tam tolik detailů nemuselo být a kdyby to bylo o X stránek kratší, vůbec bych se nezlobila. Mám Kinga už fakt načteného, vím, jak píše, vím, že má vždycky milion postav, detailů atd... Ale prostě tady některé postavy, ani detaily být nemusely...

Doporučuji knihu těm, kteří jsou fakt trpěliví a mají rádi hodně, hodně, hodně natahované příběhy...

02.08.2022 3 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

Z prvního dílu jsem byla strašně moc nadšená a dala jsem plných 5* s tím, že to bylo fakt úžasný počtení...

Ale co bylo toto? První polovina knihy mě absolutně nenadchla, nebavila a myslela jsem, že ji odložim. Příběh byl pořád na stejné vlně, jako první díl. Vůbec nic se nedělo a prostě jsem nepochopila, proč to autorka tak zkazila a furt vše natahovala. Do toho hlavní postava Clare mi místy fakt lezla na nervy a celkově jsem nechápala její některé nelogické rozhodnutí, prostě proč? Toto byste prostě neudělali a opravdu mě to štvalo a kazilo mi to ten příběh a dojem z toho.

No... Ale nakonec jsem ráda, že jsem tu knížku neodložila, jelikož v druhé polovině? Začalo to konečně být napínavé, akční a nakonec jsem dala knize 4*! Opravdu to vypadalo, že i autorka sama usoudila, že příběh je utahany a potřebuje něčím nakopnout a jsem ráda, že to udělala. Opravdu to bylo napínavé, plné adrenalinu a posledních 100 stran jsem dala na 1 zátah.

Konec byl smutný, emotivní a samozřejmě úplně otevřený a čekajíc na 3. dil, na který se hrozně moc těším! I když to vypadá, že bude smutný...

13.07.2022 4 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Jak moc jsem se na tuto knihu těšila a jak moc mě zklamala?

Kniha mě absolutně nezaujala, žádné popisy jednotlivých postav, žádné popisy míst. Prostě tady máte hlavní hrdinky Kate a Helene a to Vám musí stačit. Tady máte objevenou jeskyni kanibalů, různé útesy, farmy a to Vám musí stačit, žádný bližší popis nedostanete.

Děj? Přečetla jsem 200 stránek a nikam se autor absolutně nedostal. Už na 50. stránce jsem věděla, že autor absolutně nemá šanci natáhnout příběh na zhruba 420 stránek a dávala jsem si otázku neustále dokola: O čem sakra chce psát a proč to neustále protahuje? Některé části byly úplně zbytečný, zmatený a v ději jsem se ztrácela, někdy jsem se musela vracet, abych vůbec zjistila, kde se hrdina nachází a proč se tam nachází. Co jsem sakra? Hercule Poirot? Abych tady luštila, co se autor touto myšlenkou snaží popsat? Proč ty postavy jsou najednou tady na tomto místě a v další části jsou zase úplně jinde? Nápad knihy je opravdu vážně skvělý, ale potenciál bohužel nevyužitý...

Musím ale uznat, že jedno místo, kde jsem měla husí kůži bylo, ale tím to haslo.

Hodně jsem četla ohlasy na to, jak tato kniha je hororová, jak je brutální, nechutná atd... Ale reálně v jaké části? Ano, nějaké popisy jednotlivých nástrojů pro kanibaly tady byly a jak je využívali, ale tím to skončilo.

Jsem strašně, ale vážně strašně moc zklamaná a naštvaná. To už jsem byla sice i u jeho knihy Rituál, ale alespoň tam byly hodně dobře vykreslené místa a postavy, mělo to spád a nějaký děj, který pěkně odsejpal (teda první půlka, o té druhé se vyjadřovat nebudu). Ale tady tato kniha? Děj skoro žádný, postavy a místa vůbec nijak vykreslená nebyla a bohužel jsem to musela u dvousté strany vzdát, protože jsem se fakt nudila, absolutně mě kniha nebavila.

To je snad úplně první kniha, kterou odkládám a vážně mě to nehorázně mrzí...

Hvězdu dávám jen za ten obal, který jako jediný mě zaujal, bohužel...

06.04.2022 1 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Právě jsem dočetla tuto ne moc dobře hodnocenou knížku a za sebe musím říct, že jsem s četbou opravdu spokojená.

Co se mi na knize líbilo, byl popis psychiky a následný vývoj hlavního hrdiny, občas krvavé scény.

Strhávám body za to, že je už před půlkou knihy děj předvídatelný a víte, co se děje a bude dít a podle mě to tímto autorka trochu zkazila, protože by mi nevadilo, kdyby natahovala kdo za tím vším stojí, proč se to děje apod...
A hlavně - za to, že je to označené jako "horor", přitom je to psychothriller podle mě.

Rozhodně jsem se ale u četby nenudila. Je mi trochu i líto, že má knížka tak nízké hodnocení, rozhodně tolik špatná není a určitě ji doporučuji si přečíst...

06.02.2022 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Zrovna jsem dočetla tuto knížku a musím říct, že jsem z ní fakt moc nadšená! Prvně jsem si ji moc nechtěla kupovat, jelikož mě nějak sociální sítě neberou. Nakonec jsem vážně moc ráda, že jsem si knihu přečetla!

V knize jde skvěle vidět, jak opravdu záleží na tom, co zveřejňujete na sociálních sítích. Jak lidem, kteří Vás sledují na IG, sdělujete informace o sobě, či příspěvky, kde se zrovna nacházíte, co děláte atd ...

Velice se mi na tomto čtení líbilo, že je tu přesně zachyceno, co s Vámi udělá sláva, když jste více známí na sociálních sítích. V knize je popsána práce, rodina, přátelství i milostný život známější osoby na soc. sítích, i když máte několik set tisíc sledujících, přesto všechno se můžete cítit osamělí a zoufalí...

A ten konec? Nechápala jsem, co se sakra stalo a jak je to možné, že se ten příběh zvrtnul takovým způsobem a směrem.

Všechno v knize perfektně na sebe navazuje, užívala jsem si to čtení, jak nejvíce jsem mohla. Knížku jsem měla opravdu přečtenou skoro hned.

15.01.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Smutný příběh, který měl hloubku a určitě doporučuji i film.

08.01.2022 3 z 5

Láska, smrt a všechno zlý Láska, smrt a všechno zlý Martin Paytok

Jako první musím neskutečně pochválit knihu po grafické stránce, jelikož za mě je toto asi nejhezčí česká kniha, která se mi dostala do rukou. Nádherné kresby, mapy a hlavně ten rodokmen všech členů rodiny?! Naprostá bomba, jelikož jsem hned měla přehled, kdo, co, s kým a proč. Bez této nápovědy bych byla vcelku ztracená, protože tam je opravdu hodně postav a hlavně hodně propojení mezi nimi. Co hned musím vytknout, je obrovský spoiler, když si prohlížíte celou knihu, nedívejte se na konec. Já tuto chybu udělala a hned jsem měla celkem jasno, kdo umře, či o co zhruba v knize půjde.

Co se týče postav, tak i když jich tam bylo hodně, tak autor v tomto neskutečně zaválel, jelikož jsem s každou sympatizovala a každá mě ohromně bavila jak svým humorem, tak myšlenkami, žádná nebyla hloupá ani nezaostávala za hlavními hrdiny, což jsem moc ocenila.

Atmosféra celého děje byla tajuplná, napínavá a i když kniha měla poměrně dost stránek, tak já se nenudila ani na jediné, celý příběh jsem si hrozně užívala.

Konec knihy byl celkem překvapující, nečekala jsem ho a moc mi sedl. Já určitě doporučuji knihu všem, kdo mají rádi staré zámky, rodinná tajemství, strašidla, záhady a tajemno.

13.05.2024 4 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Ach jo!!! Tak velký potenciál měla tato kniha, jenže mám pocit, že autorka ho tak úplně plně nevyužila.

Ze začátku to bylo dobrý, napínavý, strašidelný - teda minimálně pro mě, jelikož mi fakt nahánělo strach se potopit do necelých 100m, do tmy a ještě bez možnosti úniku.

Bohužel autorka trochu přestřelila rozsah stran - 402 stránek je opravdu neskutečně moc, kdyby bylo aspoň o 100 méně, tak by udělala dobře. Zhruba před půlkou děje jsem se začala opravdu nudit, nic se nedělo, napětí skoro nulové, samé dialogy a různé strategie, a ke konci to bylo už úplně katastrofální, měla jsem pocit, že to snad ani nedočtu a skoro jsem stránky přeskakovala.

A ta zápletka? Opravdu? Já mám pocit, že Coates umí jen jednu jedinou zápletku vymyslet, kterou má snad v každé knize a nic víc, žádná originalita (kromě prostředí, ve kterém se příběh odehrával) se nekonala, bohužel. Přitom si myslím, že by se toho dalo tolik vymyslet.

Za mě nejslabší kniha od autorky.

04.03.2024 3 z 5

Nikdy nepovím Nikdy nepovím Casey Kelleher

Kniha mě vtáhla hned od první stránky. Byl to neskutečně napínavý příběh plný akce, napětí, a hlavně to bylo celé psychologicky skvěle napsané.

Hlavní hrdinka Alessia mi hodně imponovala. Upřímně jsem očekávala nějakou nevýraznou osobu, ale dostala jsem plně vykreslenou dospělou ženu, která vedla normální rodinný život. To všechno se změnilo v okamžiku, kdy jí někdo hodil oknem cihlu se vzkazem "MAM TĚ". Od té doby se začaly dít velmi zajímavé věci.

Celkově mě kniha neskutečně bavila, i když musím uznat, že některé části knihy nebyly tak pečlivě propracované, a občas jsem se na pár stránkách nudila. Nicméně všechno to napětí a dějové události to vynahradily.

Konec knihy mě dost překvapil, a celé to rozuzlení bylo opravdu skvělé a nečekané. Upřímně jsem zírala.

Knihu fakt moc doporučuji všem, kteří mají rádi nečekané zvraty a napětí.

27.09.2023 4 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

No, tak já nevím... Já od knihy čekala úplně něco jiného a jsem celkem zklamaná a znuděná k tomu, jelikož se příběh tak neskutečně vlekl, že jsem dlouho nic takového nečetla.

Autorce se musí nechat, že opravdu umí vykreslit skvělou atmosféru a že tu krajinu, kde se příběh odehrává, napsala do detailního puntíku a měli jste pocit, že jste v příběhu se samotnou hl. hrdinkou.

Co mě opravdu zklamalo bylo to, že jsem vraha odhadla po prvních 50 stránkách a že tam žádné napětí nebo akční scény skoro nebyly. Autorka jenom neustále popisovala horolezectví, to, jak se slaňuje, výbavu na hory atd. a kdybyste to náhodou zapomněli, tak za 30 stran vám to popíše znovu.

Myslím si, že kdyby autorka udělala dobrodružný příběh, bez nějakého thrilleru atd., tak by udělala o hodně lépe.

Suma sumárum, knihu doporučuji těm, kteří hledají něco dobrodružného, pohodového a s detailními popisy všeho možného.

29.07.2023 2 z 5