Tereza137 Tereza137 komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Řekla jsem si, že po roce si přečtu tuto sérii celou znovu a musím říct, že je to ještě lepší, než první čtení! Vím sice, kdo byl vrah, vím, co se v knize odehraje, ale absolutně mi to nevadilo a v ničem nebránilo, spíše naopak!

I když už jsem vraha znala, stále mě to překvapovalo, co všechno byl ochoten udělat, a kam až byl ochoten zajít. Více jsem se v tom čtení zaměřila i na jeho postupy a opět to bylo dokonalé, všechno to do sebe nakonec zapadlo.

Prostě Chris Carter opět nezklamal a vím, že všech jeho 11 knih je naprosto famózních .

18.04.2022 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Za mě asi jeden z nejlepších dílů této série. Napětí, akce, krutost, plno krve a mučení opět nechybělo. Hodně se mi líbil konec, kdy se detektiv Hunter musel rozmysl nad otázkou života a smrtí.

Co mě dost překvapilo, je to, jak lidé jsou lhostejní, že by zabili člověka (jak se ukazalo diky hlasování a výběru smrti dané osoby), a že internet není úplně anonymní místo. Každého jde vyhledat do několika minut.

Opravdu úžasný díl a za mě jeden z těch TOP z této série.

01.07.2022 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Já autorku opravdu žeru, její knížky mám hrozně moc ráda. Odbočce v lesích jsem dala dokonce 5*/5* a teď, když vydala tuto novinku Jiné místo, tak jsem ji hned musela mít, a opět nezklamala!

Autorka strašně ráda staví knihy pouze na atmosféře a psychologii, což se mi neskutečně líbí a žeru to, jelikož málo který autor je schopen vytvořit knihu, která je pouze o atmosféře a okolních vlivů, bez toho, aniž by se čtenář nudil. No a to Karolová parádně umí a musím se přiznat, že jsem se absolutně nenudila, ani chvíli.

Děj je zajímavý, originální, v určitých částech mrazivý, odehrává se na českém území, a je realistický. Tento scénář se může někomu opravdu stát. Co mě neskutečně překvapilo, bylo to, že autorka v poděkování píše o tom, že kontaktovala několik doktorů, aby byl příběh ještě více realističtější, a to se opravdu povedlo!

Co se týče hlavní hrdinky, tak je to průměr, prostě normální 21 léta holka, která si myslela, že konečně vyrazí se svým přítelem na klidnou a relaxační dovolenou. No vše se zvrtlo a samozřejmě se celý výlet otočil o 180⁰ na pořádný horor.

Co mě nejvíce mrzelo, bylo to, že autorka opravdu některé věci nechala na čtenáři, aby si je sám domyslel (já toto osobně ráda nemám), to samé platí i o konci. Konec se mi nelíbil, mohl být více vysvětlený, to samé platí i o těch věcech, které se tam odehrály a nebyly vysvětlené, proto jsem ubrala za toto hvězdičku. Škoda, kdyby to tam vše bylo, tak bych klidně dala i 5*.

30.06.2023 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Co k tomu dodat? Opět zvrácené, krvavé od první do poslední stránky, brutální, nechutné a přitom tak úžasné, akční a napínavé čtení! Někdy se až stydím říkat, že se mi autorova tvorba líbí, jak je zvrácená a brutální, přesto hltám každou stranku a miluju každou jeho knihu ...

30.05.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět další úžasné dílo se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů. Napínavé, krvavé, sadistické - zde pan autor ukázal, že umí zajít do opravdu velkých detailů, utrpení, mučení a velice podrobných popisů vražd, psychologie a vyšetřování.

Vrah byl odhalen až na konci knihy a do té doby jste neměli tušení, o koho se jedná. Konec knihy byl docela dojemný.

Co knize vytýkám (a proto nedávám 5*/5*), je to, že se občas příběh táhl a ubíral se do větších detailů, které nebyly podle mého vůbec potřeba.

Za mě jinak obrovský palec nahoru, autor nezklamal a těším se na 3. díl.

26.04.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četla jsem to jako maturitní četbu a musím říct, že pro mě je tato knížka úplně bezvadná, nenudila jsem se, všechno do sebe dobře zapadalo. Opravdu mě kniha bavila.

Jen si myslím, že toto určitě knížka pro děti není a nedoporučila bych ji ani dětem, aby si ji přečetly. Přeci jen, knížka má špatný konec a je taková ponurá...

08.01.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Pro mě klasika na maturitní četbu. Kniha zabavila a byla poměrně krátká.

08.01.2022 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Tak toto byla opravdu opět jízda od začátku do konce. Na to, že celou sérii už čtu po druhé, jelikož si to opravdu autor zaslouží, mě vždycky tento díl dostane.

Dokonale napsaný díl, a dle mého (i když se to celkem stydím říct) jeden z jeho nejlepších dílů a nejbrutálnějších, protože musím přiznat, že scéna s bruskou mi udělala vážně zle a opravdu jsem si myslela, že se pozvracim, beze srandy, a to mám opravdu silný žaludek a už jsem četla kde co, ale toto byl fakt extrém.

Dostala mě i dějová linka s "Červem". Opravdu to bylo hodně smutné a dojal mě lehce i jeho konec. Zde jde vidět, že i 1 konverzace s člověkem, Vám může podělat celý život.

Konec byl neuvěřitelný a spadla mi z něho brada, opravdu, vůbec jsem to nečekala, a dokonce jsem zatleskala, jaký wow opět dokázal autor udělat.

Za mě 10/10 a opět se těším i na další díl.

11.09.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Upřímně, musím říct, že ze začátku mě to nebavilo, jelikož se to strašně táhlo, a protože je to první díl, tak jsme se seznamovali s hl. hrdinou Washingtonem Poem a s jeho kolegami, ale jakmile jsem se dostala do půlky příběhu, tak můžu říct, že to mělo neskutečný spád a druhou polovinu jsem přečetla na jeden zátah.

Co se týče zápletky... Fuuuuu... Mno, co opravdu ráda v knihách nemám, je týrání, zabíjení a zneužívání dětí/zvířat. To je něco, co prostě v knihách absolutně nestrpím a celý příběh tomu všemu dal neskutečně smutný pohled toho, čeho všeho jsou schopni se dopustit znudění boháči.

Upřímně, podle některých recenzí jsem čekala, že vraždy budou opravdu brutální, ale nezdálo se mi (možná jsem už prostě jen zkažená a "vychovaná" Carterem).

Jinak hl. hrdina (detektiv) Washington Poe se mi ze začátku nezdal nějak sympatický a upřímně mě v některých věcech vytáčel. No to se změnilo tak zhruba v polovině knihy a na konci, jelikož to, co jsme se dozvěděli o původu jeho jména, a proč ho má vlastně tak "zvláštní," tak mě upřímně mrazilo a litovala jsem ho.

Za mě je rozhodně nejlepší postava Tilly, která je neskutečně zábavná a z vážných scén dokázala udělat zábavu a někdy jsem se zasmála opravdu od srdce.

Jinak co se týče konce, tak byl hodně dojemný a s vrahem jsem soucitila, až mi ho bylo neskutečně líto a nechápala jsem, jak je toto vůbec možné, že to, co vrah zažil, tak tajil celý svůj život, nikomu o tom neřekl a ti, kteří o tom věděli, tak mlčeli. Byla to síla a už se neskutečně těším na další díl.

13.02.2023 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Musím se přiznat, že ze začátku mě kniha nebrala. Autorka si opravdu vymýšlela spousty nových slov a měla jsem v tom zmatek. Nemohla se začíst a bylo to hrozně zdlouhavé, než jsem se do toho děje dostala, ale jak jsem se přes toto překousala, tak jsem zhltla knihu jako malinu. Jsem hodně ráda, že na konci knihy je "slovníček," který mi pomáhal celou dobu, jelikož bez něho bych byla opravdu ztracená, takže za toto velký palec nahoru.

Za mě tedy spíše než fantasy, je to Sci-fi, protože děj se odehrává v roce 2346 a do to je tam hodně nových technologií a vynálezů.

Autorka prakticky vypráví příběh o tom, jak si představuje svět (přesněji Evropu) za X set let. Dokonce do příběhu zakomponovala i Djatlovu výpravu a z autorčina pohledu to bylo hodně zajímavé.

Co mě mrzí, tak je to, že hl. postava je fakt mlaďounká holčička (nemá ani 13 let), takže je hodně omezená v různých činnostech a chování. Někdy mi její jednání lezlo na nervy, což je pochopitelné.

Děj byl místy opravdu hodně smutný, kdy jsem měla na krajíčku, bylo mi místy těžko a mrazilo mě. Ale taky byl příběh vtipný a napínavý, kdy jsem hl. hrdince fandila.

Rozhodně knihu doporučuji všem, kteří mají rádi temné fantasy/sci-fi. Za přečtení to stojí!

12.01.2023 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Za mě totálně úžasná kniha a jsem strašně moc ráda, že jsem si ji přečetla nehledě na recenze!
Jelikož je knih v tomto žánru fakt málo, tak jsem za každou knihu opravdu ráda.

Příběh byl napínavý od začátku do konce, temný a opravdu i místy strašidelný (aspoň pro mě, jelikož nemám ráda lesy, nahání mi hrůzu).

Postavy byly v pohodě, nebyly nějak hloupé, ale ani zas nějak obzvláště chytré, prostě průměr.

Rozuzlení se mi opravdu líbilo a bylo i uvěřitelné, lepší, než nějaké fantasmagorie a přestřelené výmysly, jak občas v těchto žánrech bývá. Za mě to bylo fakt super čtení. Já to měla přečtené za 2 dny, což se mi normálně nestává. Opravdu jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Za mě rozhodně knihu doporučuji všemi deseti!

05.09.2022 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Úžasná kniha! Opravdu jsem lepší knihu (a ještě k tomu od ČR autora) snad ani nečetla. Napínavá, nechutná, krvavá, smutná, prostě úplný top, co můžete v žánru vyvražďovačky s kombinací s reality show přečíst!

13.08.2022 5 z 5

Za mě další úžasná Kingovka. Fakt nemám co vytknout. Kniha přesně vyobrazuje psychologii malé holčičky, která se ztratila v lese a snaží se zde přežít a najít cestu ven.

Děj odsýpa a je napínavý, žádné zbytečné detaily, všechno je plynulé a 192 stran jsem přečetla hned. Příběh je strašidelný a děsivý v tom smyslu, když se vžijete do devítileté holčičky, která sama musí přežít v lese, ale to pro ni zas tak velký problém není, jelikož je hodně inteligentní a některé pasáže mě vážně dostaly.

Co se týče konce, tak ten byl opravdu nádherný a lehce dojemný, takže za mě krásných 5*/5*.

17.02.2022 5 z 5

Lesní duch Lesní duch Graham Masterton

Tak za mě tohle byl konečně pořádný horor, plný napětí, tajemných prvků a dokonce trochu magie.

Prostředí, ve kterém se to odehrávalo, mě opravdu hodně oslovilo, co se týče strachu, jelikož já osobně mám neskutečný strach z lesů. Tyto místa mají tolik záhad a skrytých temných stránek, že je opravdu nemám v lásce a nahání mi hrůzu.

Pokud jde o hlavního hrdinu Jacka, ani nevím, jak ho hodnotit. Byl to prostě průměrný rodič, který má zvláštního syna a společně se rozhodli vyřešit záhadu. Nic proti němu nemám, což považuji za velké plus. Obvykle hodnotím postavy v knihách spíše negativně.

Konec knihy byl ten rozhodující moment, kdy jsem si řekla, buď bude úžasný a dostane 5*, nebo ne a zůstanu u 4*. No, jak to asi dopadlo? Za mě prostě ne, já osobně nemám ráda toto zvláštní nadpřirozeno a bohy apod., není to můj šálek kávy.

16.09.2023 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Kdybych mohla tuto knihu shrnout do 1 věty, tak by to bylo: ,,Jeden velký Boží zázrak."

Upřímně, podle anotace jsem si představovala úplně něco jiného a rozhodně ne toto.

Příběh je vlastně memoár, který vypráví hlavní bachař Paul Edgecomb, který pracoval v sektoru E (také přezdívaný jako Zelená míle). Jediná cesta ven je přes elektrické křeslo (Jiskřidlo), nebo když už soud rozhodne znovu, tak Vás pošlou na doživotí do jiného sektoru. Celý příběh se odehrává okolo Johna Coffeyho (který měl údajně zabít a znásilnit holčičky, které byly dvojčátka), ostatních vězňů a kolegů bachařů. A vše se odehrávalo mezi lety 1932-1956.

No, musím říct, že tento příběh mě opravdu dostal. Byl neskutečně smutný, ponurý a vůbec Vám nebylo do smíchu, když jste ho četli. Neříkám, že tam občas nebyla nějaká vtipná hláška, někdy jsem se zasmála, ale na 99% to bylo opravdu neskutečně smutné...

Upřímně, asi nejvíce se mi stejně líbil Pan Cinkal (). Nápad s myší byl opravdu úžasný a zakomponovat ji do celého příběhu, aniž by Vás nudila nebo otravovala, a dokonce jste ji i fandili! Toto opravdu umí jen King.

Co se týče postav, tak je moc hodnotit nemohu, za prvé riskuji spoilery, a za druhé je to hodně o jakýchsi emocích a "poutech," které si k postavám vytvoříte během čtení. Já upřímně nejvíce měla ráda Kruťase a nejméně samozřejmě Percyho, který mě neskutečně vytáčel a být mě, tak je mrtvý už v první kapitole.

Upřímně, moc tady nemohu mluvit o rasismu, soudním systému USA, apod. (i když bych vážně chtěla), jelikož se příběh prostě odehrává v 20. století (ale jde vidět, že se USA systém stejně moc neposunul a Váš život závisí na nechvalně proslulé porotě a rasismus v USA je dle mého pořád)...

No a co se týče konce, tak byl neskutečně smutný.

Určitě knihu doporučuji všemi 10 a rozhodně si ji přečtěte. Film byl taky parádní a upřímně asi nejlepší zfilmovaná kniha, kterou jsem kdy viděla!

29.01.2023 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Moc jsem od něho nečekala, jelikož recenze byly všelijaké, ale musím říct, že jsem si ho užila naplno.

Hanna mi lezla na nervy už od první stránky knihy a už jsem věděla, že mi bude pít krev celou knihu. Někdy to bylo až neuvěřitelné, jak autorka dokázala vytvořit tak hutnou, těžkou a opravdu psycho atmosféru, kdy jsem vrtěla hlavou, jak je toto možné, že někoho vůbec napadne udělat z dítěte takové monstrum?

Alex (tatínek Hanny) se někdy fakt choval, dle mého dost ignorantsky (?), prostě jsem vůbec nevěděla, proč se tak chová? Vždyť je to očividné, že je něco špatně. Někdy jsem si fakt přála, aby Alex a Hanna se vzali za ruce a odešli na konec světa.

Hlavní hrdinky Suzette mi bylo opravdu někdy dost líto, ale taky nebyla andílek, a dost jsem nad ní vrtěla hlavou, proč to dělá? Proč nepodnikne jiné kroky?

Konec knihy byl takový, že potřebuji další díl, jelikož mě hrozně zajímá, jak se Hanna vyvine dál v příběhu. Bohužel mě konec neuspokojil, ale čtení mi to zase tolik nezkazilo.

Jinak styl psaní autorky se mi hrozně moc líbil, bylo to čtivé, napínavé a už se hrozně těším na její nejnovější knížku Útěk na svobodu.

12.08.2022 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Čtu už po druhé celou sérii a za mě je tato kniha nejsilnější, co se týče psychiky a emocí. Některé scény, které vyprávěly do detailu život R. Hunter, byly opravdu hodně silné a do teď je rozdychávám. Dle mého zde nešlo ani tak o vraždy (které byly opět brutální), jak o minulost hlavního hrdiny.

Opět další úžasný díl pana autora.

25.06.2022 4 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Jestli první díl byl úžasný, tak tento je naprosto dokonalý! A to jsem si myslela, že už ani nejde.

Opět nás doprovází skvělý humor, který většinou vedou tři dcery šéfinspektora Ketta a neskutečně se k té knize hodí, jelikož skvěle tímto způsobem rozjasňují atmosféru celého příběhu.
Samotný případ se zde většinou soustředí na psychologii jak hlavního hrdiny, tak samotného vraha a musím říct, že se to autorovi opravdu povedlo na výbornou, a tímto způsobem knihu posouvá na další úroveň. Taky mě příjemně překvapilo, jak byl vrah zvrácený, jelikož mučil svoje oběti a nutil je do věcí, které by mě v životě snad ani nenapadly, že vůbec jdou udělat.

Konec byl napínavý, překvapující a upřímně jsem zírala, co autor vymyslel, a jak to celé zakončil. Jsem neskutečně zvědavá, co mě čeká v dalších dílech, už se nemohu dočkat!

12.02.2024 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Fuuu... Co na to říct... Dlouho jsem tak nechutnou knihu, která je zvrácená, krvavá, plná opravdu detailních popisů mučení (ne jen na lidech, ale i zvířatech), experimentů, nečetla a asi už ani číst zase dlouho nebudu...

Příběh mě upřímně opravdu hodně zasáhl a v některých částech knihy, jsem si musela dát pauzu.

Autorčina myšlenka je vážně hluboká, silná a proč by se vlastně někdy nemohla uskutečnit? Že přijdeme o zvířata a nakonec (pokud se tedy nevymyslí jiná forma obživy) se nebudeme požírat navzájem? Nikdo nemůže říct, že ne, jelikož toto nikdo neví a doufám, že kdyby na to mělo dojít, tak já už tu nebudu.

Když jsem četla komentáře na tuto knihu, tak si myslím, že knihu/myšlenku opravdu pochopila jen malá hrstka lidi.

Autorka má myšlenku více než hlubokou a člověk, který řekl nebo dal hodnocení, které bylo typu jako "odpad," nebo něco podobného, tak dle mého absolutně nepochopil, o co autorce vlastně šlo a co tímto vším chtěla říct. Šlo jí hlavně o to, že ani maso, co my považujeme za úplnou "samozřejmost," vlastně vůbec samozřejmostí není a může se stát úplně cokoliv, klidně o to můžeme přijít a začít takto myslet. Autorka opravdu příběh vyhrotila a to se mi líbilo, že se toho nebála. Za to má u mě velký nahoru! Dle mého prostě vypsala vlastní myšlenku (a zfromulovala ji do určitého příběhu) toho: ,,Co se může stát, když bude zvířecí maso anulováno?" Opravdu ji za tuto odvahu cením, jelikož toto téma, že někdy něco nemusí být k dostání (a pro hodně lidí ještě tak základního zboží), je tabu.

Hodnocení této knize ani dávat nemohu nebo se to spíše nesluší, každý by si o ni měl udělat obrázek sám. Bylo to fakt hodně, hodně silný kafe a i já, která mám silný žaludek a už jsem přečetla snad všechny nechuťarny, tak toto jsem absolutně nedávala (spíše psychicky, než-li po brutální stránce).

Kniha mi ještě sakra dlouho bude ležet v žaludku i v hlavě a doufám, že tento dystopický scénář paní autorky, nikdy nenastane...

Avšak... abych to tak nějak úplně shrnula, tak tento příběh byl přeci jen "Znamenitý."

06.01.2023

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Čteno po druhé a prostě opět a naprosto skvělý díl. Co vůbec o tomto říct? Opět akční, brutální a kreativní vraždy a o vrahovi nevíme až do posledních 10 stran, jelikož autor rád překvapuje své čtenáře.

Avšak v tomto díle mě hrozně moc bavil pan J., opravdu jsem si tu jeho linku užívala nejvíc, jak to jen šlo, protože mi přišla vtipná, akční a zajímavá celkově tím, kdo vlastně pan J. byl (nechci spoilerovat).

Trochu mě mrzí, jak pan autor čím dál tím víc v dílech "odbývá" to odhalení toho vraha. Já vím, že R. Hunter je nadmíru inteligentní, ale prostě sednout si do kanceláře a říct si: "sakra, jak jsem to mohl přehlédnout? Však jsem to měl neustále před svýma očima!" ... No, uvítala bych to asi trochu jinak ty konce, ale jak říkám, já Ch. Cartera zbožňuju i jeho knihy, takže mi to až tolik zase nevadí.

Za mě 4*/5* a těším se na další díly.

09.12.2022 4 z 5