Tenebris_Draco Tenebris_Draco komentáře u knih

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Bylo to velmi zajímavé čtení. Líbilo se mi, že to nebylo z pohledu hrdiny, ale naopak příšery.
Hlavně se mi líbilo cestování časem a samotný Londýn. Už tak je toto město samo o sobě okouzlující, ale tady jsem se do něj zamilovala více.
Jinak mě kapku zklamal ten konec. Ano, chápu, že to po tom závěru, před epilogem, nelze napsat jinak. Jenžeeee, já chci a potřebuji víc!
Hlavně potřebuji Aarona. Takové mé zlatíčko!
Doufám, že bude i v dalších dílech.

17.10.2022 4 z 5

Zdál se mi zase ten stejný sen 2 Zdál se mi zase ten stejný sen 2 Joru Sumino

Znovu úžasné prostředí a mnoho zvratů. Zamilovala jsem si všechny postavy.
Přestože moc neprolívám nějaké emoce. U tohoto dílu mi tekly slzy proudem a já se přesto vrhala dál a dál, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne.
Možná jsem prožívala takové emoce, protože jsem některé věci zažila sama. Což je nepodstatné.
Každopádně je to dojemné a smutné, avšak tak moc nádherné až se mi z toho zatajuje dech.

01.07.2022 5 z 5

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Byla to pecka stejně jako Kouzla rodu Thornů. Asi budu jedna z mála, přesto se mi Kouzla líbila o kapku více. Nikoliv kvůli romantice, ale asi na tom má podíl hlavně Selas a Nathaniel. Láska po prvním projevu jejich osobnosti.
Každopádně, pokud bych měla určit do koho jsem se zamilovala tentokrát. Určitě by to byl Přízrak.
Neskutečně se těším na další díly.

23.06.2022 5 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Je to dost netypická manga, na kterou nejsem moc zvyklá. Chvilku jsem se musela zorientovat, protože jakožto čtenáři jsme vhozeni do děje, kterému ze začátku moc nejde rozumět. Možná to bylo pouze tak mu mě.
Postupně se ovšem pomaloučku dostáváme k menším a částečným rozuzlením. Což je dobře. Protože by byla škoda, kdyby to byla manga o ničem. Je sice pravda, že se toho zde až tak moc nedozvíme, ale budu doufat, že se tak stane v následujících (asi zatím, nevím přesně) 10 dílech. Podle vyhledávání jich je, zatím, 11.
Přesto mi to místy přijde jako moc milá manga, která má něco do sebe. Ale není pro každého. V podstatě to ona si svým příběhem vybírá vás, nikoliv vy ji.

24.05.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Nejsem si jistá, jestli jsem jediná, které přišlo, že tato kniha neměla vyhrát anketu v kategorii romantika... Vždyť tam není skoro nic jiného, než přitažlivost (hlavně vzhledová a ze zkušeností na začátku) obou postav. Nečtu tak často romantické knihy, ale ty, co jsem přečetla byly v tomto směru mnohem lepší. Tak kde se to zde vzalo?
Jistě, mělo to své chyby. Rozumím tomu. Jenže místy jsem měla chuť Poppy omlátit o hlavu některé jasně viditelné informace. Občas to v ději trochu vázlo, někdy jsem měla nutkání knihu odložit, nikoliv protože se tam nic nedělo, spíše naopak. Moc věcí najednou.
Hawke mi upřímně připadal trochu jako Rhysand a jindy jako Tamlin. Skvělá kombinace...
Každopádně jsem si to poměrně i užila, jen jsem čekala větší vývoj postav? Víc romance? Více ehm částí? Kdo ví.
Doporučit úplně nemohu, ale nejhorší to nebylo, přesto znám 100x lepší díla. Jinak uvidím, jestli se vrhnu do dalšího dílu.
Hodnotím: 3,5 hvězdiček

30.12.2021 3 z 5

Bitevní mág Bitevní mág Peter A. Flannery

Kniha se mi moc líbila. Je sice delší, přesto na čtivosti jí to neubere. Svět i postavy jsem si hned zamilovala a to dokonce i samotného vládce Posedlých. Ráda si to přečtu znovu.
Těším se na další knihy autora, pokud nějaké další vyjdou.

26.08.2021 5 z 5

Letní příběh Letní příběh Jen DeLuca

Velmi roztomilé a milé.
Oba hlavní protagonisty jsem si moc zamilovala a těšila se na další jejich polibky. Těch se mi naštěstí dostalo hodně. Poté i emocionální problémy a další romantické věci. K tomu i dostaneme jednoho piráta a dalšího muže v kiltu. Co víc si přát?
Kniha tudíž jistě neurazí.

28.07.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Upřímně, kniha se mi líbila, postavy si zamilovala a zatoužila také, konečně, najít svou spřízněnou duši.
Ovšem moc se mi nezamlouvalo, jak k sobě některé postavy nebyly více upřímné a bály se víc se otevřít. Najednu stranu to chápu, jenže v některých situacích jsem si říkala: Co to sakra děláš? Tak mu to už řekni!
Jen díky tomu jsem aspoň dostala uspokojivou, poměrně, scénku s vyznáním. Mohla být lepší, avšak mohla být i horší. Takže jsem spokojená.
Každopádně jsem si knihu užila a kdyby to šlo, přečetla bych si jí znovu, jakoby to bylo poprvé. Ovšem čekají na mě jiné knihy.

22.03.2023 4 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Tuto knihu bych zařadilo do temných divnoknih.
Už z mého zařazení vyplývá, že kniha není pro všechny. Ovšem mně se neskutečně líbila. Asi to bylo i tím, že jsem měla chuť na něco temného a občas nepochopitelného.
Každopádně nemohu to doporučit jen tak někomu. Zde si kniha vybírá sama své čtenáře.
Za zkoušku to ovšem stojí, pokud se vám takové knihy líbí.

12.01.2023 5 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Zde je těžké hodnotit. Přeci jen je to povídková kniha. Některé příběhy byly skvělé, jiné zas nedodělané? Nevyhovující?
Pokud bych to měla hodnotit, jako celek, tak by to byl spíš průměr. Ovšem hodnocení zlepšily tyto příběhy: Červená Karkulka, Kráska a zvíře, Petr Pan.
Ty, které to naopak udusily nebo jsem je prostě nepochopila, či jsem u nich nenašla poučení jsou: O šípkové růži, Popelce, Sněhurce
U Malé mořské víly mi přišel konec kapku nedodělaný, ale jinak to bylo celkem poučné. Tudíž nespadá ani do jedné kategorie.
Ostatní celkem šly, ale do nejlepších je, podle mě, nemohu dát.

07.12.2022 4 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Tuto knihu jsme si velmi užila. Tedy až na určité části, ale to bude spíš moje vina, než autora.
Jinak to bylo strhující, nádherné, místy i bolestivé, nespravedlivé a měla jsem sama chuť roztrhat polovinu lidí v tomto díle.
A ten konec? Wow.
Osobně jsem se nejvíc zakoukala do Železného démona, který bude mít v mém srdci místo. Ovšem z ženského publika to bude Železná vdova, místy arogantní a děsivá. Jak to mám ráda.
Každopádně doporučuji to i lidem, kteří mají rádi Darling in the Franxx. Což autorka i sama na konci uvedla. Z toho jsem měla velkou radost.
Nemohu se dočkat pokračování!

"Právě díky síle jejich odsudku a nenávisti budu nezastavitelná."

24.10.2022 5 z 5

Cytonik Cytonik Brandon Sanderson

Znovu jsem si to užila. Přestože zde bylo méně akce, tak to bylo skvělé. Bylo zajímavé sledovat vývoj M-Bota a samotné Spensy, která sice neměla tak velký vývoj, přesto tam kapku byl. Líbily se mi popisy fragmentů, nové lodě a rasy.
Jinak k tomu konci? Wow!
Nemohu se dočkat dalšího dílu!

12.09.2022 5 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Tak to byla paráda. Naprosto jsem si to užila.
Rin jsem si zamilovala a neskutečně se mi, později, zalíbil i Ne-Ča.
Dlouho jsem nečetla takto dobrou fantasy. Mohu jen doporučit.
Těším se na další díly!

14.06.2022 5 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Osobně se mi kniha moc líbila. Ano, pár chybiček se tam i našlo, přesto to nemění nic na faktu, že je to zajímavé počtení. Moc jsem si tuto knihu užila. Nejen prostředím, které autorka vymyslela, ale i zvraty a postavami.
Rozumím, že každému se to líbit nemůže. Ale pokud někoho zaujme sesterské pouto, samozřejmě i láska hrdinů, prostředí olivového háje a bojového prostředí zamíchané s mytologií. Tak vřele doporučuji.

26.09.2021 5 z 5

Klíč ke všem duším Klíč ke všem duším Jeremy Lachlan

Znovu jsem si tento svět užila. To byla tedy sakra skvělá jízda! omluvám se za tak hrubý výraz, přesto to nešlo nijak jinak vyjádřit. Jen je škoda, že tam nebyl epilog, abych se dozvěděla, jak to nakonec dopadlo s přeživšími a mou oblíbenou dvojicí.
Chápu, že ne všem se to bude třeba líbit, s tím se nic neudělá. Každopádně rozhodně nelituji za přečtení.
Budu doufat, že autor napíše další skvělé knihy a budou u nás přeloženy.

16.09.2021 5 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Abych byla upřímná oproti jedničce to bylo horoucí peklo.
Několikrát jsem musela odložit a dát si prostě pauzu. Nebylo to to kvůli příběhu, ten se mi kupodivu líbil a občasné zbytečná ufňukanosti Layly mi taky tolik nevadila. Konec mě dokonce i kapku překvapil. Avšak hlavní problémový aspekt bylo připodobnění Twilightu v té stejné situaci. Milostný trojúhelník, kdy se nemohla často rozhodnout a když už to nastalo, později to nabralo zase jiný směr.
Doufám, že v posledním dílu se to nadobro vyřeší, protože takové věci mě v knihách tolik nebaví.

19.04.2024 4 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

První díl jsem nečetla, takže nemohu hodnotit.
Ovšem čekala jsem o hodně něco jiného, takže mě to i kapku zklamalo.
Silver se mi líbila, ale Prescot? Boha, už ani nevím, kolikrát jsem ho chtěla něčím praštit, aby dal na chvilku pokoj. Nebyl vyloženě špatný, jenže čekala jsem ho lépe napsaného.
Každopádně kniha neurazí, ale ani moc nenadchne. Více hvězdiček dávám pouze kvůli Silver a vedlejším postavám.

30.07.2023 4 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Miluju to!
Tento komiks je šíleně roztomilý a já se ho nemohla nabažit. Hltala jsem stránku po stránce a mnohokrát se u toho neskutečně nasmála. Bena i Liama jsem si hned zamilovala, stejně tak i ostatní postavy, které měly skvělé charaktery.
Každopádně milovníci romanťáren, vaření a queer komiksů zde nemohou šáhnout vedle.

21.07.2023 5 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Asi budu jedna z mála, avšak přes nedostatky se mi to líbilo!
Možná to bylo i tím, že jsem chtěla něco nenáročného, zaměřeného více na fantasy romantiku. Nevím, čím je to jinak možné.
Každopádně chápu, co se ostatním na tom nelíbí. Kouzla rodu Thornu a Vespertine byla mnohem lepší, ale na prvotinu to bylo, pro mě, opravdu dobře napsané, přestože to bylo někdy až moc popisově rozkvětlé.

15.07.2023 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

(SPOILER) Upřímně mě velmi mrzí, co se talo Temnyjovi. Osobně jsem ho měla ráda, přestože dělala špatné věci. Asi proto se mi tak líbil, v tomto světě nemohl být lepší záporák než on. Také mě zamrzelo několik smrtí, ale ty nebyly tak výrazné, jako v Temnyjově případě. Byla jsem ovšem ráda, že mi autorka nezabila Nikolaje. To bych byla velmi naštvaná.
Každopádně sérii jsem si moc užila a jsem zvědavá na seriál.

04.06.2023 4 z 5