Tamirai Tamirai komentáře u knih

Dievča na útese Dievča na útese Lucinda Riley

Krásna kniha. Krásna. Dojemná, smutná, plná lásky a Lucinda zase raz nesklamala.

15.04.2023 5 z 5

Knižnica na Piatej avenue Knižnica na Piatej avenue Fiona Davis

Nalákala ma téma knižnice a záhady a príbeh sa nakoniec ubral iným, aj keď zaujímavým smerom. Nesadol mi však nejak štýl, akým bola kniha písaná.

15.04.2023 2 z 5

Zdravé nohy za čtyři týdny Zdravé nohy za čtyři týdny Yamuna Zake

Dobrá kniha, stojí za prečítanie a aj za premýšľanie. Trh s obuvou je pestrý a je na našom zvážení, či ideme nasledovať trendy, alebo či sa rozhodneme vykročiť z tohto kolotoča aspoň trošku. Cvičenie je jedna z možností a podľa mňa je dobré zaradiť aj chôdzu naboso a primerane široké topánky, aby sme si nohy nezničili. Majú nám rozhodne vydržať celý život a tak isto aj kolená a kĺby.

15.04.2023 4 z 5

Stretneme sa za dúhovým mostom Stretneme sa za dúhovým mostom Zuzana Rossi

Krásny príbeh. Poplakala som si pri mnohých kapitolách. Rozhodne odporúčam všetkým, ktorí majú radi Psie poslanie, Psiu dušu, Psí domov alebo aj Gumpa a ďalšie psie, či zvieracie príbehy. Tento sa navyše aj stal.

15.04.2023 4 z 5

Nezvestná Nezvestná Christian White

Pre mňa úplne skvelá kniha. Zaujímavá zápletka, sympatické aj nesympatické postavy a prostredie v knihe bolo originálne a autor sa skvelo pohral s časovými rovinami a odhaľovaním pravdy.

14.04.2023 4 z 5

Manželka a vdova Manželka a vdova Christian White

Dobrá knižka. Odhalila som však zápletku , to ma trošku mrzí, ale aj tak to bol dobrý thriller. :) Za prečítanie určite stojí.

14.04.2023 3 z 5

Orgovánové dievčatá Orgovánové dievčatá Martha Hall Kelly

Dobrá kniha, rozdelená do viacerých (3) príbehov v rovnakom čase. Každý mal niečo do seba a spolu vytvorili pekný celok. Čo ma však v knihe zaskočilo, bolo naozaj veľké množstvo chýb, preklepov, atď... čakala by som to vo verzii bez korekcie a nie v knihe, ktorá je dostupná v kníhkupectvách na predaj.

14.04.2023 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Zaujímavé, ale v niečom podľa mňa nie úplne reálne. To EMP by urobilo podľa mňa šarapatu nielen s prístrojmi, ale aj s ľuďmi, keďže aj my sme vlastne energia, a z istej časti veľmi surovo povedané - elektrický prístroj...ale kto vie, to len taká úvaha.
No v dobe, keď som knihu čítala, som hltala stránku sa stránkou a príbeh ma bavil, ale mal aj svoje mušky.

14.04.2023 3 z 5

Všetky farby života Všetky farby života Lisa Aisato

Toto je jedným slovom - NÁDHERA. Obrázky rozprávajú svoje príbehy samé, len veľmi jemne ich sprevádza na dvojstránkach nejaká tá veta, citát, myšlienka a v mnohom sa čitateľ môže vidieť a v ďalších obrázkoch napr. uvidí svojich blízkych.... je to veľmi pekne spracovaná kniha.

Právo krvi a železa Právo krvi a železa Zuzana Šulajová

Vynikajúce. Nezabudnuteľné a tak obsiahle. Nenudí, je to dobrodružný a napínavý román, ktorý je pretkaný toľkými osudmi... V knihe sú romantické linke, bojové linky a do toho sledujete životy postáv v priebehu rokov alebo dní. Nebola to ľahká doba a autorka sa s príbehom popasovala tak, že nemám ani mnoho slov. Bola to jednoducho úžasná kniha.

Vĺčikova cesta domov Vĺčikova cesta domov Rachel Bright

Krásna knižka a aj jej príbeh. Ilustrácie sú plné farieb aj hĺbky príbehu a to sa mi na detských ilustrovaných knihách páči.

14.04.2023 5 z 5

Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Jak dlouho přežije lidstvo - katastrofy, které jednou nastanou Viktor Černoch

Na jedno prečítanie, možno zamyslenie sa a ide sa ďalej...

14.04.2023 1 z 5

Fantastické zvery a ich výskyt: Pôvodný scenár Fantastické zvery a ich výskyt: Pôvodný scenár J. K. Rowling (p)

Filmy sa dajú pozrieť, aj keď mi v niečom prídu oveľa temnejšie ako Harry Potter a niečo mi tam chýba. Postavy v knižke / filme sú však všetky zaujímavé. Toto prevedenie formou scenára sa mi však nepáči. Mrzí ma, že sa nenašlo toľko prostriedkov či fantázie na to, aby bola kniha spracovaná ako klasická beletria a ja som mala možnosť si prečítať príbeh z tohto čarovného sveta. Ďalšie knižky vynechám...

14.04.2023 2 z 5